Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • abc
    replied
    Originally posted by Dodo View Post
    Pe 24 imi expira polita la Omniasig si as vrea sa o reinnoiesc la un alt asigurator. Voi ce recomandati?
    Eu am la Groupama din 2007. In 2007 am avut un incident minor la o tentativa de parcare, in 2008 o spargere (butucul si retus la usa) iar in 2009 am lovit spoilerul fata de o bordura. Nu au fost probleme de plata. Sunt multumit de serviciile oferite de firma.

    Mi-a placut ca au franciza 0. Eu nu am luat optiunea pentru roti iar asistenta este standard, la premium am inteles ca iti ofera masina la schimb dar nu ma intereseaza. Pana in 2012 elementele vitrate erau incluse in asigurare (si nu doar la cea mai scumpa), acum chiar si la asigurarea cea mai scumpa sunt pe lista de optionale.
    Last edited by abc; 25 April 2013, 23:19.

    Leave a comment:


  • Dodo
    replied
    Am incheiat polita Casco cu Groupama , 140 lei/luna, fransiza 0,Casco Extreme, inclusiv asistenta Premium + alte clauze legate de elemente vitrate,jante,cauciucuri.... Valoarea asigurata 24000 lei, cu 8000 peste ce ofereau cei de la Allianz.
    Asigurarea RCA pe un an a fost 240 lei!
    Sper sa fie ok si sa nu am probleme cu despagubirile in caz de dauna!

    Leave a comment:


  • M4r7z1aNu
    replied
    @ NDL vezi raspunsul meu mai sus la uniqa si cu oferta disponibila ( golanul din 2005 ) eu l-am facut saptamana trecuta..

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Nu cred! Asiguratorul si-a dat acceptul cu mult inainte sa termine service-ul reparatia! Nu are nicio legatura, decat poate faptul ca au ei o combinatie cu Allianz. Cere oferte de peste tot si vezi unde iesi mai bine!

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    ok. multumesc. cei de la dacoserv ziceau de alianz. adica vezi masina acasa mai repede. dar cred ca se vede si in buzunar diferenta.

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Cere si tu oferta la ei! Le faci un mail si gata, in cateva minute ai raspunsul! Cere direct la ei. ;)

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    cat ar costa la uniqa pentru un logan ? ma batea gandul sa fac si eu primuil casco din viata mea. si nu stiu unde sa fac. n-am mai facut pentru ca mi s-au parut bani multi. daca i evenimend o data la lio ani ti-o faci singur la banii aia.
    dar acum ma gandesc la un furt, o grindina...etc
    Last edited by B997NDL; 14 April 2013, 15:53.

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Eu am prelungit polita casco la Uniqa. Am avut doua dosare, au platit imediat(24 ore), sunt foarte multumit. De ce sa dau aproape dublu la altii?! Consider Uniqa pe aceeasi linie cu Groupama, Generali, etc..

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Leave a comment:


  • Dodo
    replied
    Eu la Alianz am RCA-ul cu B6 bonus,poate conteaza si asta cand imi fac Casco! .

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by Dodo View Post
    Pe 24 imi expira polita la Omniasig si as vrea sa o reinnoiesc la un alt asigurator. Voi ce recomandati?
    Groupama sau Allianz. In altii n-am incredere.

    Leave a comment:


  • Dodo
    replied
    La Omniasig cred ca o sa-mi faca cel putin 2500 de lei prima de asigurare datorita dosarelor pe care le-am deschis de-alungul celor 5 ani de contract.

    Leave a comment:


  • Razvy
    replied
    recomand Tiriac, Omniasig sau Astra.
    Am avut la Astra, anul trecut a facut maica-mea la Omniasig si acum fac iar la Astra pentru ca e mai ieftin si in plus daca e sa am ceva probleme se rezolva rapid.

    Leave a comment:


  • Dodo
    replied
    Pe 24 imi expira polita la Omniasig si as vrea sa o reinnoiesc la un alt asigurator. Voi ce recomandati?

    Leave a comment:


  • M4r7z1aNu
    replied
    La sfatul colegului PCH si al unui coleg de munca mi-am facut casco la Uniqa. Un pret acceptabil , am dat de un broker care mi-a explicat orice am vrut si plus de asta , dauna fiind rezonabila ( m-i se da cati bani am bagat in ea pana in momentul de fata ) fata de allianz, groupama si generali care m-i se da mai mult decat face masina M-a costat 247 euro cu full casco, franciza zero si m-i s-a mai dat si un voucher de 100euro la incheierea contractului pe care il pot folosii la prima dauna fara sa deschid dosar la ei , cica doar completez un formular si folosesc voucherul daca dauna e pana in 100euro )

    Leave a comment:


  • electrica2000
    replied
    am ramas la tiriac 1100 roni casco, la groupama e prea scump ,ce ma da bani afar din casa hmm,omniasigu se misca lucrurile greu la ei ,astepti mult.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google