Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B997NDL
    replied
    eu nu prea stiu cum merg treburile cu vandalismul. cum le dovedesti ca nu ti-ai facut-o singur, sau cum demonstreaza ei ca tu ti-ai vandalizat-o ?
    sau daca mai ai mici infundaturi de la pietricele sau alte portiere, le repara sau dau cu vopsea peste ele ?
    pentru asta ar merita un casco.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    adica ce ai vazut ? zi-ne si noua. cat mai sunt tarifele ?
    Pai la masina mea, la Groupama ~1500lei-fara fransiza , la Astra ~1000lei, la Generali >2100, la Omniasig ~1400 cu fransiza; astept si oferta de la Uniqa.
    Suma asigurata difera de la un asigurator la altul; la Omnia e cea mai mare devalorizare, adica ~4100E. Vorbim de Casco ce acopera majoritatea riscurilor, inclusiv vandalism.
    Inca prospectez piata.
    Last edited by IancuMIC; 7 November 2013, 14:15.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    am inteles ca la groupama ar fi cca 1500 pe an ?! daca mai e si cu fransiza...
    Au si fara fransiza. Groupama are multe clase de asigurare, discounturi daca mai ai si alte asigurari la ei. Nu poate sa-ti spuna careva vreun pret corect, doar sa dea cu presupusul.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Cu tarifele cum stau?; ca la Omnia, Generali, Groupama am vazut.
    adica ce ai vazut ? zi-ne si noua. cat mai sunt tarifele ?
    cred ca s-au saturat si aia de "vandalisme" la cate vopsiri totale au facut.
    si eu tot de aia as face un casco, fiindca altfel nu cred ca merita.
    am inteles ca la groupama ar fi cca 1500 pe an ?! daca mai e si cu fransiza...
    @einstein
    dar si sa dai 1000 de lei odata... mi se pare cam aiurea

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Logan ambition 2005 am platit 1000 de lei pe un an, plata in avans, fara fransize si cu vandalism. 2600 euro suma asigurata, mai bine decat la astra unde aveam 3 ani fara dauna....

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Cu tarifele cum stau?; ca la Omnia, Generali, Groupama am vazut.

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Da, Uniqa se misca foarte bine si eu am Casco de un an juma' la ei.

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Multumit de cum s-au miscat Uniqua la dauna pe vandalism recenta. 15 min constatarea, fara probleme la serviceul cu decontare directa la ei.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Se pare ca anul acesta cei de la Omniasig, unde am incheiata polita Casco, introduc in mod obligatoriu fransiza; ceea ce nu e deloc pe placul meu; in plus se pare ca e si o scumpire a tarifelor, la majoritatea companiilor.
    Mai am cateva zile sa ma hotarasc, cum, ce fel si mai ales...daca.

    Leave a comment:


  • PrietenCuTine
    replied
    Imi cer scuze, eram cu capul in aer

    Leave a comment:


  • guestx
    replied
    Originally posted by PrietenCuTine View Post
    Si-a facut taicamiu RCA recent la CityInsurance 280 lei pe 1 an la 1242 cmc.
    Nu confunda RCA-ul cu CASCO.

    In legatura cu despagubirile din parcarile supermarketurilor, eu am avut portiera infundata intr-un asemenea loc si asiguratorul nu a zis nimic.
    S-a reparat pe CASCO.
    Last edited by guestx; 8 August 2013, 18:13.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Allianz-Tiriac = 1.409lei platibili in 10 rate cu fransiza 100E si cu 2 excluderi(circulatia vehiculului in afara drumurilor publice si patrunderea vehiculului in locuri inundate). Valoare asigurata - 4.000E.

    Probabil as fi platit mai putin si cu fransiza 0 dar, asta e un alt dezavantaj al leasing-ului - cand il termini si inscrii masina pe numele tau trebuie s-o iei de la zero cu asigurarea CASCO.

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Si cu ce ne intereseaza asta daca noi vorbim de Casco?

    Leave a comment:


  • PrietenCuTine
    replied
    Si-a facut taicamiu RCA recent la CityInsurance 280 lei pe 1 an la 1242 cmc.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Daca parcarile supermarket-urilor nu ar fi drumuri publice ar fi reglementate prin indicatoare.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google