Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B997NDL
    replied
    sunt deja vreo opt ani. undeva din iunie 2006...

    Leave a comment:


  • Tinuletz
    replied
    1400 *6 = 84 milioane Poi de banii astia o repara in cea mai scumpa reprezentanta, omul care este cinstit = bataia de joc din partea asiguratorilor. Asta e un caz de toata lauda, fidelitate maxima

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    vreau sa-l tin pentru fi-miu, desi lui nu-i prea place. la varsta lui, designul e totul

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    [...]. are casco din 2006, de cand e masina, si pana azi, zero daune si 39 000 km parcursi. [...]
    C4 ala rosu?
    Cand il vinzi/vinde?

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    e acoperit. are total, dupa care urmeaza total plus.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    are "un vandalism" pe partea dreapta si nu l-a rezolvat.
    Depinde ce nivel de acoperire are polita, la Groupama sunt vreo 5 nivele din cat retin eu minte. Vandalismul nu se acopera la orice nivel.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    femeia a platit la groupama 1400 lei pe an, cu fransiza si 10% la paguba totala. valoarea despagubirii de doi bani. are "un vandalism" pe partea dreapta si nu l-a rezolvat. acum nu mai vrea sa reinoiasca polita ca i-am deschis eu ochii ca o plateste degeaba. are casco din 2006, de cand e masina, si pana azi, zero daune si 39 000 km parcursi. cum sa fac sa repar masina ? pot reinoi polita doar pe un trimestru siapoi sa nu mai platesc ? polita expira pe 4 ianuarie.
    nici eu n-as face casco. mai ales ca n-am pile sa mi se aprobe o vopsire totala. in afara de asta, nu cred ca merita.

    Leave a comment:


  • Tinuletz
    replied
    No offense ...era doar o parere personala....nu imi sariti in cap, momentan asa gandesc eu incerc sa belesc ochii cat mai bine shi in plus nu is incepator nu am nici o dauna in 10 ani si peste 130 000 km.

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Al bătrânul a încheiat la Alianz.pe 1 an 1550 ron fara fransiza.Are de toate in ea.Deja am colaborat cu ei..fara nicio problemă.Chiar daca o sa crească politia rămânem la ei.

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    @Tinuletz ramai tu nene cu gandul asta , dar vezi ca atunci cand te pui la volan esti expus riscului de a fi lovit de un neatent care realmente iti poate face masina "varza" , iar in cazul asta ti-ai fi dorit sa inchei o polita casco , e suficient o singura data sa fi lovit bine !!

    Chiar si cea mai ieftina polita casco merita gen City Insurance , stii ca ai o asigurare facultativa decat deloc.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Originally posted by Tinuletz View Post
    Nu am facut si nici nu o sa fac casco la masina desi abia are un anisor
    In cazul acesta, care-i rostul postului dummitale? Din cate se poate observa, avand minime cunostinte, topicul se vrea o discutie despre asiguratorii cu care ati incheiat asigurarea Casco.
    @bossake
    daca...
    Si ca sa fiu ON, luna trecura am reinnoit polita cu Groupama; full, fara fransiza.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by VictorMarian View Post
    Salutare.
    Am un logan, 1.6 din 2004, nu stiu exact luna. Oare imi mai fac Casco?
    Vechime > 10 ani, un asigurator iti incheie CASCO daca esti deja clientul sau.
    Altfel, putine sanse, ca si client nou. Nu te vor refuza in scris, ca e ilegal. Doar iti vor cere o suma de o sa renunti tu singur.

    Leave a comment:


  • Tinuletz
    replied
    Nu am facut si nici nu o sa fac casco la masina desi abia are un anisor ...vb colegului de mai sus, daca aduna banii de casco in 7 ani avea si el o suma frumusica acuma

    Leave a comment:


  • bossake
    replied
    Originally posted by IancuMIC View Post
    -> Polita CASCO EXPRES se adreseaza doar persoanelor fizice care au un istoric bun RCA.
    ) foarte tare. istoric bun. ce o insemna bun probabil ca ramane la latitudinea lor.

    eu platesc la omniasig vreo 300 de euro pe an si nu am nici o fransiza, acopera totul..etc. logan prestige 1.6 16v 2007. am avut in fiecare an la bcr asigurari apoi cand s-au vandut la omniasig am continuat tot la ei.

    interesant e ca daca ma apuc si fac un calcul cred ca de banii pe care i-am dat in cei 7 ani daca ii strangeam imi ajungeau acum sa iau o masina ca a mea sh.

    nu am folosit casco niciodata, nu am avut nici o dauna.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    da ce, eu am casco ?! habar n-am daca tine de vechimea masinii sau nu.
    dar nici precum colegul care credea ca-l intreaba daca isi va mai face casco.
    cel mai probabil, eu nu voi mai face. mai ales ca rca-ul va costa cat casco.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google