Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 30_VLD
    replied
    Eu platesc la Omniasig in al 4lea an 240 euro aprox, valoarea asigurata inca 5600 coco ) Si am avut si 2 reparatii pe Casco, imi cazuse acoperisul pe plafon si o lovitura sub masina, am urcat-o pe un boltar de beton ascuns de vreun nevrotic in zapada.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Prelungire. Din 2007 pana acum am facut doar la Generali.

    Probabil ca ar fi costat mai mult daca incepeam de acum.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    E prelungirea unui CASCO deja existent, sau e nou?

    Am vrut si eu sa renunst in urma cu vreo 3 ani la Asirom (unde am si in momentu;' de fata CASCO) si sa trec la Allianz...dar mi s-a parut mult prea mare polita in raport cu suma asigurata etc.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Asigurare facultativa casco Generali, fara fransiza, pentru Logan Laureate 1.4MPI 2007: 800 lei/an.
    Suma asigurata: 2686E

    La Allianz suma asigurata era de 3162E, dar polita costa 1425 lei/an fara fransiza si 1083 lei pe an cu fransiza de 100E/eveniment.
    Last edited by vitriol; 28 January 2015, 10:54.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Pai vad ca se retrag bunii platnici, asiguratorii rau platnici vor ramane sa taraganeze dosare, sa diminueze despagubiri, pentru ei va fi rentabil sa vanda RCA in continuare.

    Leave a comment:


  • kosfunny
    replied
    Originally posted by mr.K View Post
    RCA nu mai vand. Ramane de vazut daca mai incheie CASCO.
    Doar Casco mai incheie , chiar azi am cerut oferta si am primit imediat raspuns.
    RcA nu mai incheie pentru ca au concluzionat ca in conditiile actuale sunt greu de despagubit asemenea polite . Ar fi bine ca aceeasi miscare sa o faca si vestitii rau platnici .

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by kosfunny View Post
    Va recomand si ABC Asigurari , am lucrat mult timp la ei si va pot spune ca sunt seriosi la despagubiri !
    RCA nu mai vand. Ramane de vazut daca mai incheie CASCO.

    ABC Asigurari s-a retras de pe segmentul asigurărilor de răspundere civilă auto (RCA) începând cu 1 ianuarie, decizia fiind motivată de lipsa perspectivelor realizarii de profit din subscrierea riscurilor asociate poliţelor de acest tip, a anunţat compania.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Asiromu' cum se mai prezinta in ultima vreme?

    Leave a comment:


  • kosfunny
    replied
    Va recomand si ABC Asigurari , am lucrat mult timp la ei si va pot spune ca sunt seriosi la despagubiri !

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    nu au refuzat, nu s-a ocupat ea si n-a mers la ei pentru reparatie, iar acum ar insemna sa reinoiasca polita. asta ziceam. dar se poate reinoi si sa renunti la ea dupa reparatie ?!

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    e acoperit. are total, dupa care urmeaza total plus.
    Cu atat e mai ciudat ca refuza reparatia.
    La Groupama nu m-am lovit niciodata de refuz, odata era vandalism clar, 2 portiere zgariate si n-au comentat nimic.

    Leave a comment:


  • Tinuletz
    replied
    Gata, ca deviem de la subiect si dam de treaba la moderatori ....cand vine vorba de recuperat banii de la asigurator.....citez: "praful de pe toba mare"

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    da, mai recuperezi doi lei din banii multi dati pe ea. daca pui banii de casco la banca, esti mult mai castigat.

    Leave a comment:


  • bossake
    replied
    casco nu il platesti ca sa iti scoti banii.
    casco iti ofera in primul rand un avantaj major al confortului psihologic ca daca maine dimineata nu mai gasesti masina, o gasesti facuta varza de vreun sofer nocturn, gasesti un copac peste ea,etc etc etc, mai recuperezi ceva din banii (multi) pe care i-ai dat candva pe ea.

    Leave a comment:


  • Tinuletz
    replied
    Aooollleeuuuu shi cati nu sunt in faza asta shi plus rca sare lejer de 100 milioane

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google