Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K
    replied
    Daca Groupama te ia de client nou, CASCO e marisor. De nivelul Allianz.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    cu fransiza ?

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    La Groupama nu m-am interesat, dar la Allianz imi cereau 1260 de lei/an.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    pai cat e la alianz si cat la groupama ? in vara, alianz avea oferta la 900 lei casco si mi s-a parut mult. inca nu mi-am facut niciunde. sper sa fie cum zic astia, ca vor fi numai rca-uri si va disparea casco. a fost o emisiune la tv cu asiguratorii.
    cred ca la vandalism se uita cu maare neincredere. teoretic, cine vrea o totala, o zgarie bine.
    stiu ca nu e neaparat asa, dar ei n-au de unde sa stie
    Last edited by B997NDL; 5 February 2013, 00:10.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Originally posted by einstein1984 View Post
    Dupa 3 ani fara dauna la astra, bonusul de anu asta insemna ca platesc la fel cu anul trecut dar scade suma asigurata (asta doar la plata integrala). Le-am zis pa si am trecut la uniqua, pentru 50 de euro mai putin.
    La mine, dupa 6 ani la Generali, fara nicio dauna, a crescut polita cu 90 de lei. La fel ma gandeam si eu, ca le zic "pa" si ma duc la Allianz, dar cand am vazut ca acolo era mai scump cu 400 de lei, am zis "hai bine, raman aici".

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Vezi si Uniqa, sunt ok! Poate scoti ceva si fara franciza...

    Leave a comment:


  • M4r7z1aNu
    replied
    Multumesc pentru ajutor! Pataniile nu au fost din vina mea, in decembrie mi-am gasit masina zgariata pe o parte, in ianuarie mi-a fost sparta si sincer m-i s-a micsorat buzunarul la daune De asta vreau sa imi fac si casco la masina, poate nu o sa mai dau asa mult la daune, daca se va mai intampla ceva, doamne fereste :| O sa fac o simulare de plata si o sa ma rezum intre Allianz,Generali,Groupama si Omnisiag, sper sa nu fie mai mult de 1300 pe tot anul. Multumesc incaodata pentru ajutorul acordat ><

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Dupa 3 ani fara dauna la astra, bonusul de anu asta insemna ca platesc la fel cu anul trecut dar scade suma asigurata (asta doar la plata integrala). Le-am zis pa si am trecut la uniqua, pentru 50 de euro mai putin.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    din ce am vazut acuma, astia sufla si-i iaurt. dar cred ca ai dreptate, legal.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Pai daca n-a avut CASCO pe care sa deconteze pataniile, nu va plati altceva decat ce plateste un client nou, pentru masina respectiva.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by M4r7z1aNu View Post
    La sfarsitul lunii imi expira rca-ul si as vrea sa imi fac si casco de data asta , din cauza pataniilor de care am avut parte in ultima perioada :| Unde ma sfatuiti sa fac si eu casco?
    daca ai avut multe patanii, sa vezi cat platesti...

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Si la buget mai redus Uniqa sau Omniasig. Groupama sunt foarte buni!

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Groupama/Allianz/Generali

    Leave a comment:


  • M4r7z1aNu
    replied
    La sfarsitul lunii imi expira rca-ul si as vrea sa imi fac si casco de data asta , din cauza pataniilor de care am avut parte in ultima perioada :| Unde ma sfatuiti sa fac si eu casco?

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    De uniqa stiti ceva, a avut careva in ultima vreme dauna si casco la ei? Cum se misca?

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google