Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Cica Halep nu s-a dus la Rio de frica virusului Zika.
    Eu cred ca de frica virusului Serena nu s-a dus.
    Nu se duce fiindcă și-au permis obraznicii ăia din COSR să n-o pună pe ea drept portdrapel al delegației României, preferând-o pe „babalâca” de Cătălina Ponor. Păi la așa un afront, normal că există ”pericolul primejdiei” ca virusul Zika să-i înțepe deviația de sept, sau vreo unghie încarnată la picior sau cine-mai-știe ce boli de-astea marca ”Halep”, extrem de grave de altfel. .
    Culmea e că din toată „crema” top 10-ului WTA, singura jucătoare amenințată de Zika (și care n-a răspuns „prezent” la apelul celor cinci cercuri olimpice) e Simonica noastră. Se pare că celelalte sunt imune la virus și de-aia s-au dus la Rio (pe Azarenka n-o punem la socoteală, că e însărcinată și a renunțat deocamdată la turnee).

    Originally posted by bolovan View Post
    Daca mergi constant pe autostrada cu 110 km...uleiul/motorul rezista lejer 40.000 km cu 0 efecte secundre. Dar daca mergi 10.000 km prin centrul orasului non-stop. Unde mergi doar cu tr-a I-a si a II-a...si mergi 5 m...te opresti...etc 10.000 km inseamna destul de mult.
    Am citit în carnetul de întreținere că în condiții de mers cel puțin 50% din trasee cu o viteză medie mai mică de 30 km/h (utilizare preponderent urbană), uleiul ar trebui schimbat la fiecare 7500 km sau 6 luni (la primul dintre acești doi termeni atinși).
    Last edited by Cherubino; 5 August 2016, 17:47. Reason: Automerged Doublepost
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Originally posted by Cherubino View Post
      ... (utilizare preponderent urban), uleiul ar trebui schimbat la fiecare 7500 km sau 6 luni (la primul dintre aceti doi termeni atini).
      La Logan 1. La Logan 2 zice ca la 10.000.

      Comment


      • Până la urmă este legal să circulam doar cu luminile de zi sau trebuie neapărat faza scurta?

        Comment


        • Cu luminile de intalnire e legal.
          DRL-ul nu apare in regulament. Dar nici nu cred ca-ti da cineva amenda daca mergi ziua dar cu DRL.

          Comment


          • Mă refeream la luminile cu care este echipat loganul fără alte modificări.

            Comment


            • Si eu tot la alea.

              Comment


              • Eu doar cu drl o ard ziua.


                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by alinn28 View Post
                  Mă refeream la luminile cu care este echipat loganul fără alte modificări.
                  Pai tocmai d-aia l-au echipat cu luminile respective. Ca sa nu mai "uiti" sa le aprinzi cand mergi.

                  Comment


                  • Da, dar nu le-au pus si astia de la militie in regulament.
                    2) In circulatia pe autostrazi, pe drumurile expres si pe cele nationale europene (E) conducatorii de autovehicule si tractoare agricole sau forestiere sunt obligati sa foloseasca si in timpul zilei luminile de intalnire.

                    Comment


                    • normal se circula cu faza scurta. drl-ul ala e varza la drum lung, e conceput pentru oras si atat.in oras e vizibil, dar la drum lung, la o distanta de 200-300 de metri, nu prea.

                      Comment


                      • Unii, pe autostrada, nici macar pozitiile nu le aveau aprinse. Mai mergeau si cu 200 la ora.

                        Comment


                        • DRL ul de pe logan 2 e foarte vizibil.
                          Am vazul loganuri in timpul amiezii pe DN uri si erau destul de vizibile DRL urile. In orice caz mult mai vizibile decat DRL urile artizanale pe care le-am vazut la unii (acele bare cu led amplasate la multi foarte jos).
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Să nu râdeți de mine, dar eu nu știu ce sunt ”DRL”-urile. Poate cineva să-mi explice?
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • stii engleza ? https://en.wikipedia.org/wiki/Daytime_running_lamp
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Costi-bc
                                Da, sunt vorbitor de engleză. Acum m-am „luminat”. Mulțumesc.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google