Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Istoria se repeta, altfel Hitler invata ceva din campania lui Napoleon.

    Bine, turcaletii isi exprima doar frustrarea, ceva de genul, daca UE ne vrea, venim noi si o ocupam. Astia inca viseaza sa redevina mare imperiu, doar ca nu e asa simplu, pana si Grecia are acum cateva sute de F16 care pot ataca Turcia in 15 minute.

    Comment


    • si le si folosesc grecii peste halkidiki vezi zilnic patrule de avioane de vanatoare catre estul tarii. de 3 ani, cel putin, am observat chestia asta.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Pai acusi le intra urmatoarea transa de imprumut, au bani de kerosen.
        Cam 5000-7000 de euro e ora de zbor cu un F16.

        Oricum, romanii cred ca o vor duce mai bine decat grecii, in scurt timp.
        Doar in Romania un salariat poate castiga mai mult cand sta acasa, decat atunci cand merge la lucru. Bine, nu orice salariat, ci unul special, care poate primi o pensie speciala.
        Last edited by mr.K; 4 August 2017, 12:15.

        Comment


        • noi nici macar prin faza de prostit fmi, bce n-o sa trecem, astia sunt deja cu ochii pe noi, asa c-o sa ajungem brusc in situatia greciei, nu va dura zeci de ani.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Eu n-am cum sa cred asa ceva. Fmi e mirata cat de bine ne descurcam. Le-am inselat toate asteptarile.

            Comment


            • Veste proastă pentru șoferii din România. Accizele la carburanţi vor reveni la nivelul din anul 2016, unde era inclusă supraaciza de 7 eurocenţi pe litru, potrivit unui proiect de act normativ de modificare a Codului Fiscal.
              Veste proastă pentru șoferii din România. Accizele la carburanţi vor reveni la nivelul din anul 2016, unde era inclusă supraaciza de 7 eurocenţi pe litru, potrivit unui proiect de act normativ de modificare a ...
              Last edited by IancuMIC; 8 August 2017, 13:12. Reason: modificare link
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Asta e stire politica, de aia am pus-o la politica.

                Comment


                • Nu pot accesa link-ul. "Rasnita" din dotare imi zice (in limba engleza) ca nu s-a gasit saitul.
                  Last edited by IancuMIC; 8 August 2017, 13:10. Reason: modificare link
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Uite aici, aceiasi stire, preluata de pe Economica.net.
                    Veste proastă pentru șoferii din România. Accizele la carburanţi vor reveni la nivelul din anul 2016, unde era inclusă supraaciza de 7 eurocenţi pe litru, potrivit unui proiect de act normativ de modificare a ...
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Luați de la PSD, sa va saturat
                      Guvernul vrea să facă rost de 1 miliard de lei până la finalul acestui an, majorând accizele la carburanți, începând cu 1 septembrie. Astfel, printr-un proiect de ordonanță de modificare a Codului Fiscal se propune revenirea la nivelul accizelor din 2016


                      Rușine guvernării psd-iste.

                      După ce și-au dublat salariile de la 1 iulie la primari/parlamentari, au rămas fără bani cam repede.
                      Last edited by aris86; 8 August 2017, 13:20. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Cum se traduce asta in pretul carburantilor la pompa? 1 leu in plus la preturile actuale?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Conform unor calcule facute de Economica.net, care a publicat stirea, cresterea accizelor se traduce printr-o crestere cu 45 de bani, atat la benzina cat si motorina.
                          Accizele la carburanţi vor reveni la nivelul din anul 2016, când conţineau şi acea supraacciza de 7 eurocenţi pe litru, potrivit unui proiect de act normativ de modificare a Codului Fiscal. Noile preţuri pentru carburanţii comercializaţi în România vor fi valabile de la 1 septembrie 2017.

                          @aris
                          Mi se pare mie sau incerci o diversiune aici? Fara conotatii politice, te rog. Dincolo e despre politica.


                          ...
                          Am pus stirea aici, ca o informatie despre cresterea pretului la carburanti din toamna. Atat.
                          Last edited by IancuMIC; 8 August 2017, 13:52.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Nu e nicio diversiune, dacă atât ai înțeles dumneata, îmi pare rău.

                            Comment


                            • @aris86, cu tot respectul, diversiunea aia trebuia pusa in celalalt topic.

                              Originally posted by aris86 View Post
                              Luati de la PSD, sa va saturat
                              ...
                              Rusine guvernarii psd-iste...
                              E fix politica diversiunea respectiva.
                              Last edited by Fanez; 8 August 2017, 15:41.

                              Comment


                              • A inteles el, da-i place sa dea vina pe altii, care chipurile nu inteleg lucruri cat se poate de evidente.
                                Ipocrizie se cheama fenomenu'.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google