Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    da, si tot doua luni vor tine.
    Tu le-ai asfaltat? Inseamna ca stii despre ce e vorba.
    Deja s-au stricat la loc dar nu se vede.
    Sunt pline de gropi invizibile ca elefantii care bântuie prin camere.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      da, si tot doua luni vor tine.
      oare Teldrum le-a asfaltat ?
      ahhhh , ce vacante frumoase se fac prin Brazilia pe banii aia ! superb ! cata civilizatie !
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Originally posted by Costi-bc View Post
        ..., ce vacante frumoase se fac prin Brazilia... superb ! cata civilizatie !
        Ai fost in vacante in Brazilia! O fi ca la Monte Carlo? Eu stia ca in Brazilia salariul e doi lei deci toate sunt super ieftin. Daca tu iti faci vacantele in Brazilia si stii cum e pe acolo nu pot sa te contrazic. Daca te faceai profesor de fizica ti le faceai pe la Miami. Sau daca te faceai instructor de tenis chiar te mutai acolo. Asa... ghinion, te multumesti cu Brazilia.
        La pescuit unde te duci?
        Last edited by Fanez; 15 July 2017, 15:21.

        Comment


        • Radem, glumim, dar update-urile la forashele Renault/Dacia apar in Brazilia cu 1-2 ani inaintea supercivilizatei Romania.
          Brazilia e o tara cu potential economic imens, cu o industrie dezvoltata, industrie care in Romania e cam lipsa.
          Numai din valoarea de piata a Petrobras, cumperi toata industria din Romania.
          Last edited by mr.K; 15 July 2017, 22:21.

          Comment


          • Da, cum a ajuns Brazilia asa de dezvoltata? Au niste taxe pe importuri de cazi pe spate, vrei sa vinzi acolo, trebuie sa produci la ei in tara.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              ...
              Brazilia e o tara cu potential economic imens, cu o industrie dezvoltata...
              Era unu' care zicea (recunostea) ca Romania are potential agricol imens. La ce ne-a folosit?
              Industria e dezvoltata pentru ca salariul e de doi lei si nu face parte din UE.
              Romania are potential turistic imens.

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                ahhhh , ce vacante frumoase se fac prin Brazilia pe banii aia ! superb ! cata civilizatie !
                Da, da, foarte civilizata tara; probabil asa gandesc toti cei care au fost jefuiti, in plina strada, la lumina zilei. Frumoasa, dar periculoasa tara.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • asa sunt jefuiti in toate tarile, depinde prin ce cartiere se duc. in mexic, acapulco, ai cartier de vile pazit de armata, iar in oras localnicii au gratii la toate ferestrele si ti-e frica sa mergi pe jos si ziua. daca esti "gringo" esti rapit imediat. seara nici localnicii nu poarta bijuterii si ceasuri.
                  la fel si in brazilia, carierele de oameni cu bani sunt pazite la greu, dar daca te duci in favelas o faci pe riscul tau.

                  asta da depasire depasiri in Buzau.
                  https://www.4 tuning.ro/accidente/au-strigat-geronimooo-si-s-au-bagat-cum-se-fac-depasirile-in-buzau-35433.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_390009

                  aia dic clipul cu brazilia sunt copii din aceia pe care politistii cand ies din schimb isi pun cagule si ii impusca in cap. 'brigazile mortii", daca ati auzit de ei...


                  vad ca sunt si in Filipine.

                  "Vigilantes", asasini protejaţi de poliţie şi susţinuţi de unul dintre cei mai temuţi primari de oraş, Rodrigo Duterte din Davao, fac legea în Filipine, impunând ordinea prin crimă. Potrivit cotidianului The...
                  Last edited by B997NDL; 16 July 2017, 15:27. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Eu stia ca in Brazilia salariul e doi lei deci toate sunt super ieftin.
                    are mustaciosul o afinitate la saracie si prostie. doar acolo poate straluci si el , cred.

                    cat despre furturi faceti o tura prin ferentati cu ghiuluri si lanturi la voi daca va tine:http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...de-scoala.html
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Originally posted by Costi-bc View Post
                      are mustaciosul o afinitate la saracie...
                      Altii au afinitati la statiuni de lux unde numai sa-ti parchezi masina te costa cat o croaziera. Unele dau pe posete cat dau altii pe apartament. Eu zic ca era mai bine sa avem si noi niste conducatori cu afinitati d-astea.
                      Cum zicea colegul

                      Originally posted by B997NDL View Post
                      asa sunt jefuiti in toate tarile, depinde prin ce cartiere se duc...
                      Tu nu te duci prin locuri d-astea, da-ne si noua niste ponturi, daca ajungem prin Brazilia, in ce zone sa ne facem vacanta?

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        carierele de oameni cu bani sunt pazite la greu, dar daca te duci in favelas o faci pe riscul tau.
                        Mda.
                        Filmul ala nu e in cartierele despre care vorbesti.
                        Tâlharii atacă fără jenă chiar în cartierul financiar din Rio de Janeiro, metropolă care găzduieşte olimpiada de vară anul acesta. Un om de afaceri, revoltat să vadă zi de zi cum poliţia nu face nimic, a filmat mai multe atacuri şi a trimis imaginile...


                        O tara in care se intampla asa ceva, nu poate aspira sa fie numita o tara civilizata.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • ti-am mai zis, aia sunt copii care chiar mor de foame, daca nu sunt impuscati noaptea de politie sau de altii. si chiar nu au ce sa faca altceva, decat sa fure.
                          iar politia nu intervine fiindca sunt minori si n-au ce sa le faca.
                          la fel se fura si la noi, la francezi in Marsilia si in alte parti unde lumea e disperata.
                          dar in rest, daca vezi Brazilia... e cu mult peste Romania.
                          ca ei vom ajunge si noi cu jafurile, fiidca va disparea clasa asta calduta (ca noi), cat si clasa de mijloc. se va maximiza polarizarea, multi vor fi foarte bogati, iar restul vom muri de foame. inca nu ne-a lovit mai serios vreo criza, dar intr-acolo ne indreptam.

                          Originally posted by Fanez View Post

                          Tu nu te duci prin locuri d-astea, da-ne si noua niste ponturi, daca ajungem prin Brazilia, in ce zone sa ne facem vacanta?
                          Tu la Balaceanca, in portugheza se pronunta "Balasenca". E o statiune aproape de capitala.
                          Last edited by B997NDL; 16 July 2017, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • O fi, nu zic ba; dar o trage in jos triburile alea care inca mai cred in vraci, care e si preot, pe deasupra.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              ...
                              Tu la Balaceanca, in portugheza se pronunta "Balasenca". E o statiune aproape de capitala.
                              Eu vorbeam cu @Costi-bc, te-am citat ca sa stie la ce ma refer. El macar se lauda ca stie cum e sa-ti faci vacante in Brazilia, vad ca tu ti le faci prin preajma Bucurestiului, pe la Balasenca.
                              Eu mi le fac prin Teleorman, ca atat am reusit sa fur.

                              Comment


                              • dar cel putin, spre deosebire de triburile noastre, nu se duc cu mertzanul sa ridice ajutorul social

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google