Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si lui...Shakar.
    Se incearca reabilitarea unor useri.
    A fost propunerea unui moderator.
    Pare ca unii useri nu vor reabilitati.
    Pacat, Shakar si Hirayama se pricepeau la uleiuri.
    Last edited by mr.K; 8 July 2017, 09:56.

    Comment


    • Exact cum este in cazul industriei famaceutice. Interesele sunt prea mari. Noi trebuie sa fim in ceata si sa luam de bune toate gunoaiele branduite si rebranduite. Unii din est tipa (ungurii, cehii, polonezii) ca au devenit piata de desfacere pt multinationale, care ne jupoaie fara scrupule vanzand produse neconforme (una pe eticheta si alta inauntru). Noi suntem vanduti de tradatorii astia care apar pe la tv si zic ca totul duduie, sa dormim linistiti ca au ei grija de banii si viitorul pensiei noastre. Am discutat cu o clienta care a fost pe la manastiri in nordul Moldovei, nu mai stia numele, manastire pe stil vechi, din lemn. Povestea maicuta de acolo ca a trecut un avion si a imprastiat cu ceva peste padure. La cateva luni s-a uscat padurea si au venit austriecii cu "igenizarea". Deci, acum asa se practica furtul de lemne, dai cu o solutie, pe urma razi o padure in mod legal. Oare trebuie sa mai completez ca este implicata si biserica in asa ceva....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by Oti View Post
        Deci, acum asa se practica furtul de lemne, dai cu o solutie, pe urma razi o padure in mod legal.
        Si ai tras concluzia asta pe baza unei relatari a unei cliente ce a auzit de la o maicuta ce a inteles ea cu nivelul ei de cunostinte ce s-a intamplat acolo (se mai numeste si telefonul fara fir) ...

        Vezi din cauza asta ne iau altii de prosti ca nu sunt in stare sa filtram informatia si asteptam tot timpul sa vina altii sa o faca pentru noi.

        Noi suntem vanduti de tradatorii astia care apar pe la tv si zic ca totul duduie, sa dormim linistiti ca au ei grija de banii si viitorul pensiei noastre.
        In 2017 avem si alte surse de informare in afara de TV. Doar trebuie sa vrem sa cautam si sa filtram putin informatia. Nu o sa luam de buna asa cum ne este livrata.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Originally posted by Silviu View Post

          Vezi din cauza asta ne iau altii de prosti ca nu sunt in stare sa filtram informatia ...

          In 2017 avem si alte surse de informare in afara de TV. Doar trebuie sa vrem sa cautam si sa filtram putin informatia. Nu o sa luam de buna asa cum ne este livrata.
          Daca te uiti pe forum mai atent, o sa constati ce e gresit ce zici.
          Trebuie s-o iei asa cum ti se serveste de unii, altfel esti pezedist-antenist.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Daca te uiti pe forum mai atent, o sa constati ce e gresit ce zici.
            Am citit topicul cu pricina :-)

            Originally posted by Fanez View Post
            Trebuie s-o iei asa cum ti se serveste de unii, altfel esti pezedist-antenist.
            Cunosc situatia. Dar unii nu inteleg ca e valabila de ambele parti. Daca nu esti in stare sa filtrezi ce ti se da atunci esti usor influentabil.

            Oricum suntem influentabili prin informatiile ce ne sunt livrate dar asa mai putem reduce din impact.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • O sa ajungem sa ne omoare masinile, daca ea considera ca e mai bine decat sa accidentezi un copil de exemplu. O mare porcarie, tot ce tine de automatizarea asta. http://www.yoda.ro/stiinta/masinile-...de-moarte.html

              Comment


              • Datorita unui algoritm special, masinile cu pilot automat vor avea capacitatea de-a lua decizii morale.
                Buei, lasa-ma! Cand o sa-ti treaca o vrabie sau vreun caine prin fata o sa te bage-n gard.

                Comment


                • NUmai cad te gandesti ca pica satelitii, or sa dea faliment firmele de asigurari, spitalele se vor umple, fabricile vor ramane fara muncitorii navetisti.
                  Nu cred ca in urmatoarele decenii va fi globalizarea masinilor automate.
                  Oricum, exclud Romania. Eu macar mai vad o groapa, o ocolesc, pilotul automat tine de traseul lui.

                  Comment


                  • Dacia spune ca va produce masini electrice, dupa ce Franta a anuntat ca va interzice vehiculele pe benzina si motorina
                    Abia astept prima Dacia peste 20 de mii de euro. Cred ca va fi bataie pe ele.

                    Comment


                    • Abia astept prima Dacia peste 20 de mii de euro...
                      Daca e "Dacia" trebuie sa fie si ieftina?

                      Comment


                      • daca tot nu le fac calumea, macar sa fie ieftine. zic asta pt ca ieri am vazut ceea ce banuiam si pot sa zic ca ma si temeam de asta: un logan vechi, 1.4mp3, cu vopseaua declorata de soare, tracta un logan de-asta nou, cu faruri led...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • daca tot nu le fac calumea, macar sa fie ieftine...
                          Daca sunt ieftine nu pot fi "calumea" si invers.
                          Am vazut nemultumiri de genul : "nu e nici macar la nivelul uneia de trei ori mai scumpa. "

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Daca e "Dacia" trebuie sa fie si ieftina?
                            Pai, daca o Tesla o cumperi cu 35 mii, iar aia s-au apucat de ce ceva vreme de masini electrice, tu ce zici, o Dacia cat ar trebui sa coste? 36 de mii?

                            zic asta pt ca ieri am vazut ceea ce banuiam si pot sa zic ca ma si temeam de asta: un logan vechi, 1.4mp3, cu vopseaua declorata de soare, tracta un logan de-asta nou, cu faruri led...
                            Eu zic sa te obisnuiesti, dupa ce se vor mai invechi forashele astea noi, ai sa revezi scena destul de des.
                            Dacia, pe drumul cel bun!

                            Comment


                            • 5000 cu programul rabla.
                              Am vazut si audi si bmw tractate de Logan1.
                              Last edited by Fanez; 10 July 2017, 11:13.

                              Comment


                              • Vezi sa nu te tracteze si pe tine un Logan 1. Eventual, chiar ala pe care l-ai vandut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google