Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alinn28 View Post
    Politistul ala nu s-a protejat de loc, si mai mult pare ca a cautat scandalul...
    Corect. Trebuia sa-si ia armura din dotare. Vazand filmarea, cum a cautat scandalul plecand? "Victima" s-a dus dupa el sa-i "explice" nu stiu ce. Inainte de asta, "victima" ii daduse cu usa peste mana, moment in care nu i-a "masurat dantura cu pumnul".
    Pacat e banat Hirayama ca venea cu explicatii de genul: " cand a cazut, era de fapt ca s-a impiedicat in incercarea de a se feri din calea pumnului". (Hirayama, scuze dar cred ca ai fi avut o explicatie bazata pe argumente strict teoretice si in cazul asta). Nu exclud ca lovitura aia sa nu fi fost KO, ci doar "spectacol" al "victimei" stiindu-se filmat de "madamoazela".

    Comment


    • Comparatiile cu USA nu sunt relevante. Acolo scoate soferul pistolul de nu apuci sa te apropii de el, aici in Romania nu este inca asa ceva si deci forta politiei nu este justificata.(ma refer in general)

      Comment


      • Corect. Vezi macar link-urile postate de mine.
        Cand iei un sut in oo, nu se justifica "forta politiei". Nici cand da cu masina peste tine, niciodata. Politia romana trebuie sa ne apere, nu sa ne sanctioneze. Eventual nici sa nu se apere.

        Comment


        • Originally posted by alinn28 View Post
          Comparatiile cu USA nu sunt relevante. Acolo scoate soferul pistolul de nu apuci sa te apropii de el, aici in Romania nu este inca asa ceva si deci forta politiei nu este justificata.(ma refer in general)
          au fost destui politisti injunghiati, luati pe botul masinii...etc nu cred ca a procedat bine.
          ideea e ca si la americani, si la noi, lumea trebuie sa stie ca nu poti face misto si poti sa dai intr-un politist aflat in post. alfel, oricve prost ii poate da o palma.
          intr-un ospatar sau intr-un taximetrist n-ai tupeu sa dai, ca se aduna aia si te rup cu bataia. de ce sa dai intr-un politist ?!

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            ...
            intr-un ospatar sau intr-un taximetrist n-ai tupeu sa dai, ca se aduna aia si te rup cu bataia. de ce sa dai intr-un politist ?!
            Ca daca da in tine un politist e abuz. "Politia tre' sa te apere!". Eventual sa-ti "tina de 6".

            Am stat in Pantelimon 30 de ani. N-am vazut pana azi asfaltata soseaua aia ca acum. Cand au facut-o? Habar n-am. Mergand pe acolo, m-am trezit ca merg pe o sosea normala.
            Last edited by Fanez; 17 June 2017, 00:48. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Locatarii Grenfell Tower ale caror case au fost distruse de incendiul de saptamana trecuta vor primi cate 5.500 de lire sterline din fondul de urgenta pus la dispozitie de Guvern.
              La noi primeau mai multi bani.

              Un bloc abia construit a fost dărâmat, pentru că era cu un metru prea înalt

              ÃŽn unele țări, reglementarea în construcții nu este un ghid orientativ, iar regulile se aplică pentru toată lumea. Un bloc de locuințe nou construit, care era cu un metru mai înalt decât planurile inițiale, a fost demolat de autoritățile din Luxembourg, iar dezvoltatorului i se oferit un nou permis de construcție și o nouă șansă de a face treaba bine.
              La noi se faceau si cateva etaje in plus, iar un etaj era dat ca spaga in apartamente pentru cei din comisia de autorizare, primar etc.
              Last edited by mr.K; 19 June 2017, 13:16. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                La noi se faceau si cateva etaje in plus, iar un etaj era dat ca spaga in apartamente pentru cei din comisia de autorizare, primar etc.
                La voi in Iasi? La noi in Bucuresti era vorba de bloc intreg, nu de un etaj.

                Comment


                • ÃŽncepând de joi, vremea se va incalzi accentuat si se va instala canicula in cea mai mare parte a tarii, din cauza circulatiei sudice care va transporta aer cald si umed din sahara

                  Comment


                  • @aris86 joi? dar martea ce are? In TM sunt deja 31 grade la umbra. La soare, am vazut in masina unui coleg 42 grade afara (senzorul de temperatura pentru afara)

                    Comment


                    • discutam de temperatura la umbra

                      Comment


                      • Vad ca i-a expirat ban-ul lui einstein.
                        A stat pe bara 8 luni.
                        Last edited by mr.K; 20 June 2017, 19:21.

                        Comment


                        • El stie ca i-a expirat?

                          Comment


                          • Si lui...Shakar.
                            Se incearca reabilitarea unor useri.
                            A fost propunerea unui moderator.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              El stie ca i-a expirat?
                              De un' sa stie?
                              Aici nu stii nici cand primesti BAN, macar, vezi doar ca nu te poti loga.

                              Comment


                              • ii trimite mail de instiintare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google