Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ...
    ca ei vom ajunge si noi cu jafurile, fiidca va disparea clasa asta calduta (ca noi), cat si clasa de mijloc. se va maximiza polarizarea, multi vor fi foarte bogati, iar restul vom muri de foame.
    De unde ti-ai cumparat globul de cristal? Du-te si da-l retur sa-ti dea banii inapoi ca e defect.

    Originally posted by IancuMIC View Post
    O tara in care se intampla asa ceva, nu poate aspira sa fie numita o tara civilizata.
    Da dar industria duduie si are un imens potential economic. Nici coruptie n-au.


    Brazilia este zguduită de un scandal de proporţii inedite, care atinge atât marii actori economici, cât şi personalităţi aparţinând coaliţiei de centru-stânga, cu care guvernează preşedintele ţării, Dilma Rousseff. O afacere de corupţie politică, dezvăluită în martie 2014, care implică întreprinderea petrolieră controlată de stat, Petrobras şi giganţii brazilieni ai…
    Last edited by Fanez; 16 July 2017, 20:24. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Au de toate si corupti si hoti, jefuitori, samani.
      Reno s-a dus acolo pentru ca e o piata imensa, nu ca e tara unde civilizatia duduie. Din acelasi motiv a ales destinatii exotice, ca sa fortez un pic termenul; Argentina, Mexic, India.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • macar la aia sunt cercetati. la noi nu sunt scandaluri de coruptie fiindca se pune batista pe tambal. sun t protejati din parlament.
        nici jegul ala de Vosganian n-a ajus sa raspunda pentru hotiile lui.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Au de toate si corupti...
          D-ta ai sesizat ironia mea, altii nu prea.


          Originally posted by B997NDL View Post
          macar la aia sunt cercetati...
          Si la noi sunt cercetati dar numai aia care "ne incurca". Daca nu le gasim nimic inventam noi ceva.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Tu nu te duci prin locuri d-astea, da-ne si noua niste ponturi, daca ajungem prin Brazilia, in ce zone sa ne facem vacanta?
            Mai bine intrebi in partid pe sefu.

            Originally posted by Fanez View Post
            Daca nu le gasim nimic inventam noi ceva.
            sau schimbam legile noaptea, ca hotii, si ii facem curati ca lacrima. e mai simplu asa.
            Last edited by Costi-bc; 16 July 2017, 20:53. Reason: Automerged Doublepost
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by Costi-bc View Post
              Mai bine intrebi in partid pe sefu...
              Sa-l intreb eu pe seful tau? Nu ai voie sa dai informatii fara ordin? Era vorba doar despre recomandari de vacanta.

              Comment


              • Cred ca ati incurcat topicul; va rog.
                ...
                Da stiu, sunt un moderator care nu lasa discutiile libere.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • as ca idee , nu am sef de partid ca fane. nu fac politica si am ajuns sa-i dispretuiesc pe toti politicienii din romania.

                  trecand mai departe , stie cineva cum aflu datele unui proces verbal de circulatie despre care nu stiam nimic pana cand mi s-a pus poprire pe conturi?
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Eu mi le fac prin Teleorman, ca atat am reusit sa fur.
                    Pe care parte a Teleormanului, aia cu drumuri bune, aia cu drumuri mai puțin bune, sau aia cu drumuri județene în stare foarte bună, dar care se termină brusc în lanul de floarea soarelui, fără niciun fel de indicator de avertizare?
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Originally posted by IancuMIC View Post
                      ...
                      Da stiu, sunt un moderator care nu lasa discutiile libere.
                      Jos cenzura!
                      Nu discutam politica, fiecare scrie ce-i trece prin cap.

                      Originally posted by Costi-bc View Post
                      as ca idee , nu am sef de partid ca fane.
                      Dar ca cine? Sef de retea sau cum se numeste, comandant de unitate?
                      trecand mai departe , stie cineva cum aflu...
                      Intreaba la partid, ah, scuze, la unitate.


                      Originally posted by Cherubino View Post
                      Pe care parte a Teleormanului...
                      Aia fara drumuri.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        ...Romania are potential turistic imens.
                        da, noi suntem poprul mirific, cea mai frumoasa tara, Iisus a fost dac la origini, noi am aparat occidentul de invadatorii, etc. practic, insa, noi n-am fost nici o data pe ruta de invadare a vestului de catre otomani. si de fiecare data cand ne-am batut cu cineva, ne-am ***** pe noi si am platit tribut. la cat de viteji eram, trebuia istanbulul sa-i plateasca tribut lui stefan. dar stai, parca sabia lui stefan e la turci, nu sceptrul lui mohamed la suceava
                        Iisus a fost evreu, ba chiar probabil si negru; tara e atat de mirifica, incat a trebuit Dumnezeu s apuna niste oameni d erahat in ea, ca s-o aduca la nivelul celorlalte tari din lume si mereu exista cate-o constipatie, pardon, conspiratie intergalactica impotriva noastra; daca nu exista, e din cauza lui Soros sau a oircarui altu', nici o data nu suntem noi de vina ca suntem tampiti, hoti si traim intr-o combinatie de ev mediu cu tehnologie moderna. asa si cu potentialul turistic imens, muntii austriei sunt mai frumosi, castelele lor mai faine, au drumuri spre obiectivele turistice, tara e mai curata...evident, sunt sub noi la turism, dar noi avem potential singurul potential pe care-l avem e sa fim mai idioti decat suntem acum, mai hoti, mai delasatori si mai lasi.
                        Last edited by Seba; 17 July 2017, 11:10.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          da, noi suntem poprul mirific, cea mai frumoasa tara, Iisus a fost dac la origini, noi am aparat occidentul de invadatorii....
                          N-a fost dac dar Romania e prima tara crestinata.
                          Da, chiar l-am aparat.

                          Comment


                          • romania nu exista ca tara atunci. prima zona crestinata se presupune a fi actuala dobroge. "romania" nici acum nu-i crestinata, inca avem pomeni pt morti, morti bagati "la parcul rece" cu obiecte personale dupa ei, etc; toate astea sunt ramasite ale credintelor pagane.
                            am aparat pe dracu. de cele mai multe ri ne ocoleau, ocazional mai veneau sa incerce marea cu degetul. lasa istoria propagandistica comunista si studiaza ceva istorie adevarata...noi ne-am dat foc la culturi, ne-am otravit fantanile, ne-am ascuns in munti, apoi i-am batut intr-o ambuscada de 5 ore, dupa care ne-am retras 5 luni iar in munti, am semnat pacea prin care ne obligam la plata tributului, aia plecau linistiti si aveau ani de zile tributul platit fara sa miste un deget si noi am fost victoriosi? tu sesizezi penibilul sau numai eu nu vad mari victorii in cazurile astea?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by Seba View Post
                              romania nu exista ca tara atunci. prima zona crestinata se presupune a fi actuala dobroge.
                              da, care era de fapt greceasca. n-a fost niciodata a noastra, pana nu ne-au dat-o rusii ca am fost carne de tun la 1877 si la schimb cu caliacra si silistra.

                              Originally posted by Seba View Post
                              si noi am fost victoriosi? tu sesizezi penibilul sau numai eu nu vad mari victorii in cazurile astea?
                              noi am mai castigat ici-colo cate o batalie, dar practic n-am invins pe nimeni.
                              pana si bulgarii au avut imperiu. ia uite pana unde se intindea...

                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                ... studiaza ceva istorie adevarata...noi ne-am dat foc la culturi, ne-am otravit fantanile, ne-am ascuns in munti, apoi i-am batut intr-o ambuscada...
                                Despre istoria adevarata vorbesc.
                                Deci i-am batut in 5 ore.

                                Originally posted by Seba View Post
                                romania nu exista ca tara atunci. prima zona crestinata se presupune a fi actuala dobroge....
                                Adica parte din Dacia.

                                Originally posted by Seba View Post
                                ...inca avem pomeni pt morti...
                                Si cum se fac astea? Nu prin biserica crestina? Ca unii interpreteaza altfel, de exemplu ca-i dai mortului, e chestie doar de "educatie".
                                Last edited by Fanez; 17 July 2017, 15:13. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google