Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am auzit ca cel mai bun loc sa iti etalezi Loganu' e Mamaia Nord.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Dacă ati ajuns sa va bucurați ca va pune statul taxe, e grav. Va meritați soarta și din păcate o distrugeți și pe a altora. Vad ca curge lapte și miere prin Galați, Hunedoara, Bucuresti, nicio reacție, bine din contra, deschideți șampania și sărbătoriți creșterea taxelor. Ce mai contează o scumpire de 22%, creștere nesemnificativa, cum spune Tăriceanu. Maine, poimâine o sa va bucurați când va creste prețul la energie, ca tot se liberalizeaza total de la 1 ianuarie. Tara cu cele mai mici salarii din UE și cele mai mari preturi.
      Citat din filmul „Nea Mărin miliardar”: „Gogule, bagă-ți mințile-n cap! Și mai lasă beutura!”
      Ce-ar fi să înlocuim „Gogu” cu „aris86”? Cred că ar merge.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Originally posted by Cherubino View Post
        Citat din filmul...

        Am folosit si eu citatul asta pe forum, parca tot lui aris i l-am zis.
        Eu ma mir de ce bancile care au mers in pierdere 7-8 ani nu s-au mutat in India.
        Sa ai dobanda la credite dubla si chiar trilpa fata de alte tari, sa castigi bani si din depozite, adica iti da omul niste bani, ii dai cu dobanda nesimtita si tot omului ii iei bani ca ti i-a dat, si n-ai profit, ai chiar ai pierdere. Du-te frate unde faci profit.

        Comment


        • Eu cred ca cei care se bucura de marirea taxelor si a accizelor, ar trebui sa mai lase dreaqului beutura, ca e cald afara si le fierbe creierul.
          Ba chiar ar merge si un consult la mansarda.
          Last edited by mr.K; 10 August 2017, 21:05.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post

            ...Du-te frate unde faci profit.
            Nu pleacă câinele de la măcelărie...
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Eh, nu pleaca. N-ai vazut ca toate multinationalele erau pregatite de exod dupa ce s-a marit salariul minim pe economie?
              Last edited by Fanez; 10 August 2017, 21:16.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Eu cred ca cei care se bucura de marirea taxelor si a accizelor, ar trebui sa mai lase dreaqului beutura, ca e cald afara si le fierbe creierul.
                Ba chiar ar merge si un consult la mansarda.
                Dar pe cine ai văzut tu pe-aici să se bucure de așa ceva? Sau e ceva ce mie îmi scapă? Și-o fi băgat Scaraoțchi coada, că suntem la pagina 666 a subiectului?
                Last edited by Cherubino; 10 August 2017, 21:19.
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Mai degraba imi scapa mie multe si nu pot sa inteleg bucuria unora la orice tampenie produsa in tara asta.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Mai degraba...nu pot sa inteleg bucuria unora la orice tampenie produsa in tara asta.
                    Gata, pe mine m-ai pierdut. Mă declar învins, fiindcă nu pricep nici să mă tai despre ce „bucurie” vorbești și unde ai văzut tu bucuria asta pe-aici.
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Preşedintele BPCE, a doua instituţie bancară ca mărime din Franţa, a avertizat că perspectiva industriei bancare europene este acum, în unele aspecte, mai nesigură decât era în plină criză financiară: dobânzile negative erodează profiturile, iar digitalizarea schimbă modelul de business.

                      Isi permit ca recupereaza din Romanica.
                      Doband de minus 1% vreau si eu la credit. Adica iei credit si iti mai dau niste bani ca ai luat.

                      Comment


                      • "În Germania, dobânzile mici îi încurajează pe nemţi să cumpere pe credit, ceea ce stimulează creşterea economică. De altfel, consumul a luat locul exporturilor ca motor principal de creştere economică. "

                        HMMM !!! unde am mai vazut schema asta ??? parca se bateau unii cu caramida in piept ca romania are crestere economica...


                        "Se prea poate ca dobânda negativă pentru creditul de consum să nu fie una reală deoarece achiziţiile se pot face doar de la anumite magazine şi pentru anumite produse."

                        adica e vrajeala. la fel cum in mall un produs e redus cu 80%. adica tu platesti cat nu face, dar te bucuri ca ai reducere.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Tot mai multe Institutii Financiare Nebancare acorda imprumuturi cu dobanzi, mare grija, chiar si de 7000% pe an, fara sa ceara macar o adeverinta de salariu. In aceste conditii guvernatorul Mugur Isarescu a anuntat astazi ca BNR va controla activitatea acestora.

                          E valabil si azi. Misarescu a zis ca ia masuri. Dupa ce a masurat a zis ca "merge asa".

                          Asa o fi si pe la nemti, francezi... alti europeni?

                          O mie de kilograme de galbenus de ou lichid contaminate cu insecticidul Fipronil au fost descoperite în Timis. Ouale provin din Germania.
                          .
                          "...ca si nemtii ne da noua... oua."
                          Ca tot sunt eu anti produse "made in germany"
                          O mie de kilograme de gălbenuș de ou lichid contaminate cu insecticidul Fipronil au fost descoperite în Timiș. Ouăle provin din Germania.

                          Cica substanta e interzisa in UE.
                          Last edited by Fanez; 11 August 2017, 07:18. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • pai vad ca e schimb de experienta. ei ne dau noua si noi lor.

                            Magazinele din Olanda, Germania și Belgia au retras milioane de ouă de pe rafturi, acestea fiind contaminate cu un insecticid nociv pentru oameni care ar fi fost procurat de la o firmă din România.

                            Comment


                            • Pe cine credem?
                              Inspectorii din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Timiș au sechestrat miercuri, în acțiunilor specifice de control, o cantitate de 1.000 de kg de gălbenuș de ou lichid, produs contaminat cu Fipronil, provenit din Germania, acțiune realizată conform alertei din Sistemul Rapid de Alertă pentru Alimente și Furaje - SRAAF.
                              Pe astia, sau pe astia care spun ca:
                              ALERTĂ! OUĂLE CONTAMINATE au ajuns şi în România.
                              Altii spun ca
                              Autoritatea Naţională Sanitar Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANSVSA) anunţă că nu sunt informaţii că pe piaţa din România au intrat ouă contaminate cu insecticid, precizările fiind făcute în contextul în care în mai multe state din UE au fost depistate produse contaminate.
                              NDL-ule, eu te stiam ditamai seful de tura, cu mintea intreaga, te iei dupa saituri d-astea facute intre manevre?
                              Last edited by Fanez; 11 August 2017, 09:48. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • pai daca acelasi site spunea adevarul in stirea postata de tine, de ce n-ar spune si in cea postata de mine ?!
                                si stai linistit, nu au ajuns oua la noi, ci galbenus lichid, citeste atent.
                                asta e folosit in industria alimentara, nu mai cumpara maioneza romaneasca.

                                "ALERTĂ! OUĂLE CONTAMINATE au ajuns şi în România. Medic: Excludeţi ouăle din consum!"

                                ce idioti ! romani idioti
                                Last edited by B997NDL; 11 August 2017, 10:07. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google