Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksid3 View Post
    ... am mers cu noul Mercedes ML 250 Bluetec-diesel 2.1 cu 200 de cai. Masina cu motorizarea asta este un afront adus acestei marci, o lesinatura cu start/stop care nu mai are nimic din clasa premium.
    Sunt cai putere "ecologici"...

    Comment


    • Cine sare cu banu'?


      - 64% dintre romani si-au cumparat masina second hand

      In functie de regiune procentajele difera destul de mult. Astfel, cei mai multi romani care si-au cumparat masina second hand se afla in Banat (69%) si Ardeal (66%). Urmeaza apoi Moldova (59%), Muntenia (58%) si Bucuresti (49%).

      - 43% dintre romani alimenteaza o data pe saptamana sau mai des

      Cel mai des alimenteaza cei din Moldova (46%) si cei din Muntenia (46%). Pe locurile urmatoare se claseaza romanii din Banat (44%), Ardeal (39%) si Bucuresti (36%).

      - 8% dintre respondenti au avut un accident in ultimele 12 luni

      Cei mai multi soferi cu accident in ultimele 12 luni se inregistreaza in Bucuresti (12%). Urmeaza apoi in Moldova (9.2%), Muntenia (7%), Ardeal (7%) si Banat (6%).

      - 15% au platit cel putin 1000 lei pe reparatii in ultimele 12 luni

      Bucuresti (20%), Moldova (19%), Muntenia (14%), Banat (12%), Ardeal (12%).

      - 5% se ocupa singuri de reparatia masinii

      Muntenia este zona cu cel mai mare procentaj de soferi care se ocupa singuri de reparatia masinii (7%). La polul opus se afla Ardealul si Moldova (4%). Restul zonelor: Bucuresti (6%) si Banat (6%).

      - 9% folosesc piese de la dezmembrari

      Bucuresti (9%), Moldova (10%), Muntenia (8%), Banat (10%), Ardeal (10%).

      - 31% parcurg cel putin 15.000 km anual

      Cei mai multi soferi cu cel putin 15.000 km anual se gasesc in Moldova (38%), iar cei mai putini in Bucuresti (26%). Restul zonelor: Muntenia (32%), Banat (28%), Ardeal (33%).

      - 58% este media kilometrilor parcursi in oras

      Bucurestenii parcurg cei mai multi kilometri in oras dintre toti locuitorii tarii (64%). Urmeaza apoi: Moldova (57%), Muntenia (56%), Banat (62%), Ardeal (55%).
      Last edited by mr.K; 21 October 2015, 10:20. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Cea mai puternică mașină din clasa mică non-premium este disponibilă de astăzi și în România. Noul Clio RS Trophy vine cu 220 CP și este oferit la un preț mai mare cu 1800 de euro față de fratele Clio RS "simplu".
        Cea mai puternică maÈ™ină din clasa mică non-premium este disponibilă de astăzi È™i în România. Noul Clio RS Trophy vine cu 220 CP È™i este oferit la un preÈ› mai mare cu 1800 de euro față de fratele Clio RS
        Last edited by IancuMIC; 22 October 2015, 08:05.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Da zici ca pliantul de marketing. Auzi cu ce consum se lauda astia pe RS. Masina aia nu scade sub 7 decat la 80km/h in tr 6

          Comment


          • "Vestea bună este că, în ciuda plusului de putere şi de cuplu, Clio RS Trophy oferă un consum identic cu cel înregistrat de RS-ul "simplu" în versiunea sa Euro6: 5.9 litri/100 km."
            doar daca o impingi , sau daca o plimbi tractata...

            oricum , bravo lor. sigur vor vinde una sau doua si in ro.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • ba chiar una jumate'. la banii aia, cum dracu' s[ nu te arunci ?!

              Comment


              • InspiraÈ›i de succesul ediÈ›iei speciale limitate Logan 10 ani, cei de la Dacia lansează o versiune de echipare de top în gama celei mai vândute maÈ™ini din România. Logan Prestige oferă elemente de echipare disponibile exclusiv pe această nouă versiune.


                aparu logan prestige, de fapt logan 10 ani devenit linie de echipare.

                prostia cu mentinerea celei mai tari linii de echipare cu cele mai slabe motorizari se mentine insa

                Comment


                • 1.5 dci de 75 cp eu zic ca e ok , totusi un 0.9 tce era chiar bine venit.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • eu tot astept 1.2 tce 120/130 de cai pus pe logan/sandero stepway... si tu vii cu 0.9?! )

                    de asemenea astept si un logan stepway, acele proiectii groase pe praguri, aripi bara fata-spate ar fi extrem de bine venite. oricum, cu jante pe 16 varianta asta de logan prestige chiar arata ca un stepway, e cocotata bine de tot, ii mai lipsesc doar acele protectii de plastic de care aminteam care se regasesc pe sandero stepway/duster

                    nu ar fi primii. volvo scoate s60 suv )

                    http://www.pro motor.ro/masini-noi/prezentari/volvo-s60-cross-country-e-o-berlina-crossover-premium-13754632

                    eu cred ca le e frica sa echipeze si evrsiunile superioare de putere cu dotarea asta prestige pt ca pretu ar sari in aer

                    de ce sa-mi iau logan la 13-14 mii cat ar fi cand pot sa-mi iau alte masiini mult mai bune? gen vw polo/seat ibiza facelift kia rio/ceed, hyundai i20 echipare de top etc. asta ar fi ratiunea. din pct meu de vedere, pt care tot evita sa se atinga si de alte motorizari
                    Last edited by cristi....; 22 October 2015, 20:11.

                    Comment


                    • Ahahaha, auzi la ei, echipare de top cu clima, butoane pe usi, semnalizare la oglinzi.
                      Expresia de TOP inseamna altceva in zilele noastre, dar daca la Dacia standardele sunt altele la dotare, la cuvinte mari ii intrec pe aia de la Mercedes.
                      Last edited by mr.K; 22 October 2015, 20:12.

                      Comment


                      • echipare de top la dacia= dotari elementare si de bun simt la altii , nimic extravagant sau nemaipomenit

                        Comment


                        • Pai astia nu au in echiparea de TOP decat o motorizare anemica si niste scaune amarate.

                          Comment


                          • ce ma intriga pe mine un pic e ca nu dacia a facut chestia astia, ea de fapt nu a facut nimic, chiar absolut nimic: ca tot le place la unii sa zica ca nemtii au ”furat” poporu...dacia ce a facut? a preluat, in afara de sigla de pe bot, renaultu symbol vandut pe alte piete, care e fix loganu asta pe care cica ei ”l-au lansat”. de fapt nu au lansat ei nimic, asta era bun lansat de nu stiu cati ani, ei doar i-au schimbat sigla renault cu cea de dacia si asta a fost tot


                            uite, de ex coreenii de la hyundai si-au tras propria cutie automata cu dublu ambreiaj
                            Last edited by cristi....; 22 October 2015, 20:43.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Pai astia nu au in echiparea de TOP decat o motorizare anemica si niste scaune amarate.
                              Citisem atomica si formam deja la 9 sa te bag sub tratament. Dar e de la oboseala mea.

                              Comment


                              • Aia atomica e 1.2TCE.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google