Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu mai tine isonul PSD-ului, nu am cerut bon fiscal pentru mărunțișuri. Din partea mea să-i taxeze la profit.
    Nu te obliga nimeni sa iei credit cu dobânda, în schimb majorarea preturilor la carburanți are un impact major în bunurile de larg consum în economie.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Nu mai tine isonul PSD-ului, nu am cerut bon fiscal pentru maruntisuri....
      Unde am tinut isonul?
      De ce nu ceri bon fiscal?
      Era la tv unu'.... BOC. Ne arata ca si-a cumparat doua perechi de sosete de la o taraba din piata. Vai, ce "normal" e el.... n-a cerut bon fiscal. Astia cu tv-u', microfonista, nu s-a sesizat sa-i zica:"bai nea, care cereai bon fiscal de la babuta cu leustean, de la tarabagiul asta nu ceri?"
      Eu i-as fi zis: "domnu' prim-ministru, ati uitat sa luati bonul fiscal cum e obligatoriu prin lege!".
      Si sa dai si sa iei bon fiscal e obligatoriu prin lege.

      Comment


      • spaga se ia pe factura ? ia intreaba in psd !

        pe de alta parte as vrea sa comentezi la subiect despre marirea pretului la carburanti. e justificata aceasta marire ? de ce ? ce se promitea in programul de guvernare ?
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Originally posted by Costi-bc View Post
          spaga se ia pe factura ? ia intreaba in psd...
          Da. Asa zice pimp.
          Cand crestea pretul barilului se scumpeau carburantii. Cand scadea pretul barilului se scumpeau carburantii. Pe vremea aia cum se justifica? La voi era bine, acum nu e bine.
          Preturi europene salarii africane, cresc salariile? Dezastru. Cresc preturile? E prima data? Cand luai benzina cu 3 lei la ora 10 dimineata si cu 4 lei la ora 15 cum era? Sau ai fost "plecat in uichend"?

          Când am facut eu credit cu 3.25 lei/euro si dupa doua luni era 4 lei/euro tot in uichend erai plecat?

          Salariile au ramas la fel atunci, nu s-au aliniat "preturilor europene" sau "normelor europene".

          Originally posted by Costi-bc View Post
          ce se promitea in programul de guvernare ?
          Benzina gratis daca n-ai diesel si motorina gratis daca n-ai logan.
          Last edited by Fanez; 9 August 2017, 00:00. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Fane deja sare in sus de bucurie ca o sa creasca pretul la carburanti.
            Eu inca mai caut in programul de guvernare cresterea accizelor, dar nu stiu cum naiba, ca nu o gasesc.
            E o diferenta intre cresterea economica a pretului (dictata de producatori, justificata sau nu) si cresterea impusa de cresterea de taxe care compun pretul, justificata doar de lacomia guvernului de a pune laba pe mai multe parale pentru a acoperi cheltuieli nerealiste.
            Last edited by mr.K; 9 August 2017, 11:40.

            Comment


            • Din păcate simpatizanții PSD-ului vad ca un lucru pozitiv creșterea accizelor la carburanți, inclusiv câțiva colegi de pe aici.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Fane deja sare in sus de bucurie ca o sa creasca pretul la carburanti.
                Normal. Mi-a dat Dragnea benzinarie.

                Comment


                • Nu vede nimeni cu ochi buni cresterea pretului la carburanti. Poate asa, de dragul discutiei si datorita indarjirii cu care au sustinut pana acum acesta formatiune de guvernare, acum spun si ei cu jumatate de gura ca e un lucru bun. Problema o sa apara atunci cand ceafa de porc si laptele vor fi mai scumpe in magazine. Toata lumea o sa fie afectata.

                  Eu nu inteleg cum naiba se face ca atunci cand pretul carburantilor se duce in jos, transportatorii nu vin si spun ca lasa si ei pretul mai mic pentru servicii, dar cand e vorba de cresterea pretului la pompa, imediat se autosesizeaza.
                  Si alta treaba ciudata in tara asta: daca parchezi in dreptul indicatorului "oprirea interzisa", in 5 min vin hinghierii si iti salta masina, desi nu incurca cu nimic traficul, dar daca o vita/un bou lasa masina pe strada si blocheaza tramvaiul, stau aia si asteapta cu politia si 4 ore, pana vine proprietarul masinii s-o mute...
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Normal. Mi-a dat Dragnea benzinarie.
                    Vezi sa nu fie benzinaria din aia parasita, cu aer si șlam in rezervoare.
                    Stiam eu ca o sa gasesti o justificare si pentru asta, ca pentru orice faradelege comisa de pezede.
                    Last edited by mr.K; 9 August 2017, 15:23.

                    Comment


                    • mr.K nu...ca nu-i da nici o benzinarie...a spus doar stapanul ca este bine...si fanez a sarit instantaneu de bucurie ca e bine. La fanez este suficient sa-i spuna boierul sa fie vesel...ca el instantaneu este vesel.

                      Comment


                      • Asta admir eu la unii oameni, loiali 100%. Daca stapanul iti ia farfuria din fata inainte de a lua macar o lingura, tu sa spui e bine, ca nici macar nu iti era foame.
                        Eu nu sunt capabil de asemenea dovezi de loialitate.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Vezi sa nu fie benzinaria era din aia parasita...
                          Nu conteaza, imi da carburanti Blejnar si vand numai la firmele lu' Firea&Pandele.

                          Comment


                          • Eu cred ca nici carburant...si nici nimic nu-ti dau. Dar dai tu din condita cand stapanul iti spune sa faci aport.

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              Eu cred ca... ...nimic nu-ti dau...
                              Si eu cred ca esti invidios ca tie nu-ti dau aia ai tai nimic. Faci "munca patriotica".

                              Comment


                              • Da fanez...logica ta infalibila: sunt invidios pe tine ca mie nu-mi dau nimic...si sunt invidiot ca macar tie nu-ti dau nimic.

                                P.S Care aia ai mei? Hai sa te vad

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google