Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gogeala View Post
    Pai s-o investigheze si pe "recidivista" asta, ia uite ce spune.
    care a lucrat în Serviciul de Externe al Statelor Unite
    Era un banc:
    Ce lucrezi?
    La universitate.
    Profesor?
    Nu, femeie de servici.

    Pentru că am cunoscut România bine când eram Director al Bibliotecii Americane în anii 1980 și am avut grijă de țara dumneavoastră.
    Gagica aia ce a lucrat pentru americani ca bibliotecara in anii 1980.
    Ce stie ea despre activitatea DNA? Ce activitatea avea DNA in 1980?
    Last edited by mr.K; 9 September 2018, 10:46.

    Comment


    • P-astea, inteleg ca, trebuia sa dai foaia sa le vezi.

      În 1980 a intrat în US Foreign Service. Angajată în Serviciul de Informații al Statelor Unite și în Departamentul de Stat de la Washington, Kiki Munshi a lucrat la ambasadele americane din Nigeria, România, Greece, Sierra Leone, Tanzania și India.
      A condus Biblioteca Americană din 1983 până în 1987 și a fost Consul cu Afaceri Publice al Americii la București din 2000 până în 2002, când s-a retras din Serviciul Extern al SUA. S-a reîntors în 2006 pentru a face parte din Echipa de Reconstrucție a Iraqului.

      Te-ai prins, n-o prea duce capu, dar cred ca le-a pus gheata la inima unora.

      Si afirmatia ei "Pentru că am cunoscut România bine când eram Director al Bibliotecii Americane în anii 1980 și am avut grijă de țara dumneavoastră" cred c-ai inteles-o corect dar n-ai putut sa te abtii s-o rastalmacesti.
      Last edited by gogeala; 9 September 2018, 11:04.
      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

      Comment


      • Scrisoarea lui Kiki (tot de doi lei ridichii) a fost publicata in 30.08.2018 la trei zile dupa prima. Scandalul cu Rudolph a fost dupa.
        Se pare ca a fost un foc de paie aprins de PSD si clica de hoti (ambele scrisori). Doreau sa legitimeze ordonanta care era pe foras. Dar de prosti ce sunt au pierdut momentul. Iar focul s-a stins. Si chiar s-au ars putin.
        Nu e problema. Vor aprinde altul.
        Plus ca Tudorel lucreaza. Promisiunile trebuie indeplinite. Altfel se duce totul pe apa Sambetei.
        Last edited by Gil26; 9 September 2018, 11:07.

        Comment


        • Sa revenim la Giuliani.
          Mosul asta, de unde stie el ce se petrece in Romania? A citit hartia din plicul cu bani?

          Cand ambasadorii europeni, ministri ai justitiei din Europa, Comisia de la Venetia isi exprima ingrijorarea pentru atacul vizibil la justitie din ROmania, aia nu stiu nimic dupa spusele psd, dar niste oameni care au avut contact cu ROmania acum 100 de ani (Kiki) sau deloc (Giuliani), aia isi pot exprima opinia obiectiva si profund ingrijorata la adresa DNA si a serviciilor secrete?
          Asta e buna pentru electoratul psd, care n-a terminat nici gimnaziul.


          Sa vedem ce convorbiri vor pesedeii sa nu se mai considere drept probe:

          Catalin Voicu:...asta, sa ne ajute Dumnezeu, vine turul doi, s-atunci .....se duce la negociere, vreau Internele. Daca nu ma duc la Interne, da....
          Alexandru Mazare: Eu am vorbit cu Radu...
          Catalin Voicu: Asculta-ma un pic! Daca eu m-am dus la Interne, omule, ai toata Procuratura Romaniei, ai toata Justitia in mana, ai toata Curtea...
          Alexandru Mazare: Da' ai sa arestezi? Dumneavoastra?
          Catalin Voicu: Da, am Politia, vreau sa-l arestez pe Ontanu, vreau sa-i fac dosare lu' Oprea, credeam ca poate vine de la ...de la...de jos dosaru', sus merge snur! Pentru ca eu sunt singuru' personaj care am tot...toata cane...conexiunea in mana, si-ai vazut ca Procuratura, in Justitie si...
          Adica sa ne prefacem ca genul asta de convorbiri nu exista doar pentru ca sunt inregistrate de SRI, desi ele duc spre esenta infractiunii?
          Last edited by mr.K; 9 September 2018, 11:16.

          Comment


          • Revenim la cine vrei tu, da asteptam vo 2 vorbe de la tine despre cv-ul "bibliotecarei". Unii spun c-ar fi o "legenda" pe la ei, p-acolo. Da io nu-i cred, niste mincinosi.
            Mosul ala, daca-i injura pe "ceilalti", ar fi fost zeul dreptatii.
            Altfel, imi confirmi "stilul" tau pe forum, dai si fugi.
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Pentru cine a uitat, cei din discutii sunt pesedisti.


              Revenim la cine vrei tu, da asteptam vo 2 vorbe de la tine despre cv-ul "bibliotecarei".
              A lucrat la Departamentului de Justitie al USA? A fost ambasador USA in ROmania?
              Daca nu, nu discut despre oameni fara importanta.
              Asa, si drogatul de Denis Rodman il sustine pe Kim Jong-un.
              As vrea ca Rodman sa traiasca dupa standardele nord coreene, apoi sa manance turkish delight gratuit.

              Iar mosul o sa fie cercetat, eventual retrasa licenta de avocat.

              Sapte senatori democrati cer Departamentului de Justitie sa verifice daca Rudolf Giuliani, avocatul presedintelui Donald Trump, a respectat regulile Foreign Agents Registration Act (FARA), in urma relatarilor recente din presa care sugereaza ca a "desfasurat o serie de activitati politice si de relatii publice in numele unor entitati straine".

              Ia uite nenea ce pareri ma intereseaza, ale unor institutii oficiale straine.

              Departamentul de Stat al SUA îşi exprimă îngrijorarea faţă de faptul că Parlamentul României ia în calcul o legislaţie care ar putea submina lupta anticorupţie şi ar putea afecta independenţa sistemului judiciar şi cere respingerea propunerilor care slăbesc statul de drept.
              Mosnegii care intre pauza de aranjat proteza si mersul la piata scriu cateva randuri contra cost pentru sustinerea psd sunt buni pentru propaganda voastra de partid, la sedintele sobolanilor rosii si ale paduchilor aldisti.
              Last edited by mr.K; 9 September 2018, 11:23.

              Comment


              • Nu sunt eu prea sigur dar vad ca tanti asta a "avut grija" de anumite tari si atentie ce tari, printre care si tara noastra. Hmm Irak, reconstructie, SUA...petrol, interese, etc. Si nu poate dormi de grija noastra, mai nou americanii nu mai au somnul dulce de grija noastra. Avand in vedere practicile SUA de "a ajuta" pe cei pe care ai pot fura sau profita de ei..... no comment.
                Dar posibil sa ma insel, este doar asa o impresie la rece.

                Comment


                • După decizia Tribunalul Militar Cluj ca 12 ofițeri SRI de la SRI Braşov să fie urmăriţi penal pentru constituirea unui grup infracțional organizat, fals intelectual şi abuz în serviciu a venit și prima reacție din CSM
                  Altfel spus. Un PSD-ist merge pe strada.
                  Un trecator este jefuit si ucis de un hot.
                  Un alt trecator ii spune unui politist ca l-a vazut pe hot.
                  PSD-istul ii spune politistului sa il lase pe hot si sa il aresteze pe martor.
                  Apoi plateste alti doi trecatori sa scrie o scrisoare catre Politie in care sa il felicite pe politist ca l-a arestat pe martor, sa il aresteze pe cel jefuit si eventual hotul sa fie premiat.

                  Stimati PSD-isti. Si dumneavostra puteti fi trecatori jefuiti. Nu va bazati ca sunteti prieteni cu hotii.

                  Bineinteles ca totul este trecator.

                  Comment


                  • mr.K
                    Sa o compari pe Kiki cu Rodman e ca si cum te-ai compara tu cu Romeo fantastic, sau nu-i buna comparatia?
                    Mosu n-o sa pateasca nimic, am curaj sa fac pariu cu tine d-acu.
                    Propaganda de partid nu-i a mea. Am mai spus, din 90 si pana azi n-am vazut cum arata pe dinauntru o sectie de votare. De multe ori nu am "agreeat" legi/decizii psd-iste sau pnl-iste dar asta nu ma impiedica sa recunosc meritele ambelor partide cand e cazul. Exista insa persoane, nu dau nume dar pot arata cu degetul, carora si daca le-ar face foc in cocoasa un partid sau altul, n-ar recunoaste nici in ruptul capului.
                    Gil
                    Sti motivul pentru care au fost acuzati cei 12?
                    Last edited by gogeala; 9 September 2018, 11:49.
                    "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                    Comment


                    • Originally posted by gogeala View Post
                      Pai s-o investigheze si pe "recidivista" asta, ia uite ce spune.
                      Si asta a fost platita
                      Originally posted by Gil26 View Post
                      @ gogeala. Eu am o vorba: timpul rezolva multe.
                      Sa nu ne grabim....
                      Asa cum spui. Ar cam trebui sa ne grabim ca deja am intarziat mult.

                      Originally posted by gogeala View Post
                      P-astea, inteleg ca, trebuia sa dai foaia sa le vezi.
                      ...
                      Cum sa dea foaia? Trebuia sa arate doar ce le convine, taind din context cum ne-au invatat ca e practica la ei.

                      Originally posted by Gil26 View Post
                      Altfel spus. Un PSD-ist merge pe strada.
                      Un trecator este jefuit si ucis de un hot.
                      Un alt trecator ii spune unui politist ca l-a vazut pe hot.
                      Politistul il ia la intrebari pe psd-ist. Cand afla ca acela e psd-ist, cel care zice ca a vazut hotul striga: asta e, ca e de la psd!
                      Cred ca asa ai vrut sa zici.
                      Last edited by Fanez; 9 September 2018, 11:49. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • De multe ori graba strica treaba.

                        Cand te joci cu focul risti si sa te arzi.

                        Interpretarea sta la baza manipularii. Dar da, si asta poate fi o varianta buna si de luat in considerare.
                        Last edited by Gil26; 9 September 2018, 11:59.

                        Comment


                        • Pai nici timp de asteptare nu mai avem disponibil, se fac 30 de ani de cand asteptam.
                          Suntem penultimii in UE zic unii, eu spun ca suntem chiar ultimii. La orice conteaza.
                          Timpul a demonstrat cat de nociv e comunismul, iar pe noi ne conduc niste comunisti, care nu au nici macar patriotismul celor de dinainte de 1989.
                          Au furat si au indobitocit o tara care tocmai isi cucerise libertatea, apoi si-au confectionat legi prin care sa scape nepedepsiti.

                          Comment


                          • Referitor la cei 7 nătărăi democrați care cer investigații FARA asupra lui Giuliani, să știți că sunt destul de bine informat despre capacitatea intelectuală a politicienilor americani. Și mulți sunt la fel de nătărăi, inculți precum cei mai ratați politicieni români. Căutați pe net "maxine waters idiot" și veți găsi compilații cu afirmațiile cele mai stupefiante făcute de această femeie, parlamentar de la democrați.

                            Revenind la FARA, această legislație este despre activitatea politică internă, nu o scrisoare către opinia publică a altei țări.

                            WHAT IS THE PURPOSE OF FARA?

                            The purpose of FARA is to insure that the U.S. Government and the people of the United States are informed of the source of information (propaganda) and the identity of persons attempting to influence U.S. public opinion, policy, and laws.

                            Comment


                            • Daca esti asa bine informat despre capacitatea intelectuala a americanilor ar fi bine sa recitesti scrisoarea lui Rudolph. Nu prea pusca', nu?
                              Gandirea nordamericana are si parti rele dar si parti bune. Una e sa fi informat si alta e sa o traiesti si sa o intelegi.
                              Eu sunt de ceva timp impotriva acestui mod de gandire, dar ii recunosc unele valori.
                              Iar plata pentru scrisoare a venit din tarisoara noastra.

                              Interesant e ce a spus Catalin prin martie:
                              Revenind la prezidențiale, dar nu numai, pentru că observ că mare parte din discuțiile de la acest topic au la bază citate de pe net, știri de pe la TV, articole din presă la care cu toți avem acces... și din păcate nu păreri personale, crede-mă că pentru PSD, Gabriela Firea este ultima armă așa zis secretă, știindu-se faptul că marea majoritate a românilor nu iese la vot
                              Iar Seba:
                              Lumea isi copiaza liderii. ori daca noi ne copiem actualii lideri, sa zic din ultimii 10-15 ani, nu vad cu ochi buni romania anului 2025
                              Si pana la urma, indiferent cum suciti voi lucrurile, Giuliani a recunoscut ca a semnat ca primarul, a primit bani pentru asta, iar de toata tarasenia s-a ocupat Louis J. Freeh fost director al FBI si avocat al lui Puiu Popoviciu.
                              Dragnea si Tariceanu sunt si ei manjiti.
                              Last edited by Gil26; 9 September 2018, 13:37. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • ... Giuliani a recunoscut ca a semnat ca primarul, a primit bani pentru asta, iar de toata tarasenia s-a ocupat Louis J. Freeh fost director al FBI si avocat al lui Puiu Popoviciu.
                                Dragnea si Tariceanu sunt si ei manjiti.
                                Aveti dovezi?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google