Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • faza cu schimbatul vitezei fara ambreaj zau ca am mai auzit-o si eu. era ceva de genu ca turezi masina mai mult in mers si pe urma ii dai viteza urmatoare. nu am incercat si nici nu o sa o fac pe masina mea. pe vreo furie cred ca as incerca.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • da ma....merge.....da cu caraituri...o faci cand iti moare ambreajul si tre sa mergi acasa...si io am patit cu vechea masina...dar sa recomanzi si sa zici ca e ok asa......
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Mumus ti-am mai spus ca tu esti gigicontra si le sti pe toate.nu caraie nimic daca sti la ce turatie sa-i dai a4a si nu am recomandat-o nimanui.daca tot mi-ai copiat raspunsul copiaza si intrebarea care a fost.si copiaza si raspunsul tau care l-ai dat pe forum la aceeasi intrebare.poti sa scoti din viteza si fara sa calci ambreiajul.intrebarea a fost pe aceasta tema.daca tot te "pricepi"macar spune toate detaliile discutiei.apropo aseara ai fost la intalnire.de ce nu ai deschis subiectul acolo? A...tu scrii pe forum ca sa postari cat mai multe!!!!!
        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

        Comment


        • bai!!! aseara eu inca nu vazusem postul tau. nu te ratoi ca nu ai de ce... eu doar te-am rugat sa nu dai sfaturi aiurea si sa imi arati si mie cand ne mai vedem... era vorba de schimbat in mers....stii bine...daca esti sofer ca se poate...dar nu e recomandat...si tu ai zis clar acolo ca nu pateste nimic....o sa vad la tine. daca dai sfat..fa si demonstratie...stai calm ca iti zic si in fata....ca e o porcarie ce ai zis tu..daca faci asa de 30 ori esti tare si imi retrag cuvintele si iti cer si iertare in public .

          deci astept sa vcad cum o scoti tu din 3 sau 5 in mers si bagi in 4 fara ambreaj si fara sa caraie nimic.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Traiasca numarul de postari,doar ca sa avem cat mai multe.
            "trebuie sa fi-ti activi pe forum!"-spunea cineva...
            PAZEA!!!
            Am sa bat campii mult de acum incolo,doar sa fiu activ pe forum!!!!
            Drumuri bune!!!
            Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

            Comment


            • eu cred ca sunt cel mai activ si la intalniri...cred ca am fost la mai multe intalniri.... alo si zeu....la voi 2 ma refer...

              Faceti bascalie .....dar nu pe seama mea ok?

              Alo..stiu ce a intrebat ala...dar discutia a degenerat...el intreba doar daca e bine sa o scoata din viteza fara ambreaj cand ajunge la semafor, iar tu iai zis ca tu o si bagi in tr 4 fara ambreaj...eu am zis ca vreu sa vad fara caraituri...ce treaba are asta cu cat stau eu pe forum si cat postez? hai sa ne vedem diseara sa imi demonstrezi ca nu caraie...la 18 05 sunt la magnolia.

              sunt gigi contra ptr ca unii dintre voi sunt mai destepti decat anumiti ingineri...
              asta e pagina cu subiectul.

              deci astazi la 18 05 am sa fiu la magnolia si am sa te astept Alo ca sa imi arati ce si cum... sper sa vii...
              Last edited by mumus; 26 November 2009, 10:43. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • o concluzie dupa intalnirea de aseara:clubul e impartit in bisericute,asa cum mai zicea cineva mai inainte,fite de genul ca trebuie sa stea numai langa unul si altul care e mai vechi sau are masina mai tunata(nu am nimic cu nimeni),toti se cred importanti si plini de ei
                -propun sa facem intalnirile in fata calculatorului si sa scriem pe forum ca oricum din 10-15 cati vin la intalnire se face o bisericuta de 5-6-7 care vorbesc 1 ora numai intre ei,dupa aceea o parte dintre ei pleaca si apoi hai sa vorbim si cu restul
                -la asa ceva nu o sa mai iau parte de acum inainte si la intalniri mai rarut ca oricum nu se discuta nimic

                sigpic

                Comment


                • Ai mare dreptate bv 80 ysa.si tu zeu69.iar ptr.mumus..........................
                  O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                  Comment


                  • eu totusi raman la parerea ca intalnirile sa nu se mai tina in restaurante pt ca nu iese nimic.mergem intr-o parcare ceva,mai clatim un ochi la masini si apoi poate mergem si la o cafea.parca e club de masini,nu?adica mergem sa vedem masini,imbunatatiri nu sa vb intre noi 2 cate 2.bv scorpionule pt ca ai punctat ce trebuia



                    ps: vreau si a doua jumatate de BAN pt comentariul asta
                    sigpic........restul e NoSpeedLimit

                    Comment


                    • Nu te supara Mumus.
                      Nu faceam nici o aluzie la tine.
                      Eu daca am ceva de spus spun in fata.
                      Vorbeam asa in general!
                      Imi pare rau daca ai inteles gresit!!!

                      ADI,cum facem taticu duminica?
                      Unde si la cat ne vedem?
                      Last edited by ZEU69; 26 November 2009, 12:08. Reason: Automerged Doublepost
                      Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                      Comment


                      • Eu zic sa ne vedem la ora 8.00 la metro 1 in parcare dar undeva aproape de iesire.

                        Vine cu noi si razvan_boss
                        Last edited by ALO68; 26 November 2009, 14:13. Reason: Automerged Doublepost
                        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                        Comment


                        • Originally posted by gigi-kent View Post
                          eu totusi raman la parerea ca intalnirile sa nu se mai tina in restaurante pt ca nu iese nimic.mergem intr-o parcare ceva,mai clatim un ochi la masini si apoi poate mergem si la o cafea.parca e club de masini,nu?adica mergem sa vedem masini,imbunatatiri nu sa vb intre noi 2 cate 2.bv scorpionule pt ca ai punctat ce trebuia



                          ps: vreau si a doua jumatate de BAN pt comentariul asta

                          De acord si eu...
                          Scorpionule..sa stii ca nu ai cum sa nu faci acele 'bisericute' decat daca ne intalnim iarasi afara in frig..si si acolo se faceau 'bisericute'

                          mie imi este ok si afara ca nu sunt friguros de fel.

                          Revenint la discutia cu ALO...sa stii ca eu nici macar nu te-am jignit cu postul ala...poti sa intri sa verifici ca eu iti ceream doar sa imi arati si mie ce si cum...am si zis acolo ca eu pot face fara caraituri doar pe loc...nu te-am facut de nici un fel si in nici un fel...
                          Daca tu te-ai aprins si mai facut in toate felurile....nu comentez aici.
                          Dar te astept diseara sa iti rascumperi greseala de a te ratoi la mine prin dovezi.
                          Acu ca m-am uitat din nou pe pagina acolo...am vazut de ce te-ai atacat tu...ca te-au mai trimis si altii la plimbare dupa postul tau.
                          Daca mai ai de gand sa ma jignesti am sa te rog sa o faci cand ne intalnim.
                          Atata timp cat eu am avut doar o rugaminte la tine....nu mai am ce zice.
                          Deci eu diseara voi fi la magnolia sa ma inveti si pe mine cum sa nu folosesc ambeajul...care e dotare de serie.
                          Daca nu vii....e clar cine are dreptate.
                          Last edited by mumus; 26 November 2009, 14:24.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Mumus consider ca nu te-am jignit si nu am folosit apelative suburbane gen"bai".sunt mai in varsta cu mult ca tine si te respect pe cand tu dai dovada ca nu sti ce e respectul.si nu inteleg de ce ma vanezi pe forum.de ce ai deschis subiectul care de fapt nici nu te interesa,parerea mea si a mai multor oameni de stiinta.pe mine nici nu ma intereseaza ce scrii tu pe theadruri si nici persoana ta. Si sa stii ca discutam si "in fata"duminica la sibiu.cam atat ptr.azi,restul altadata.
                            O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                            Comment


                            • problema cu schimbatu vitezelor fara ambreiaj se poate face in conditi normale fara "caraituri" dar numai treapta a 4-a si cand se trece din a 3-a in a 4-a dai cox dupa care scoti masina pe liber dai doua sprituri si dai a 4-a fara ambreiaj....va spun pt ca stiu mecanica k bunicu meu e mecanic auto...si gata cu cearta
                              *****
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                              Comment


                              • Am inteles razvan_boss.
                                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google