Folie Pe Geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si din moment ce majoritatea masinilor au transparenta 70% pe fata(ceea ce e si cazul tau),nu poti pune folie pe fata deloc.
    Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

    Comment


    • eu am pusa folie si pe fata (73% transparenta)

      si folie se gaseste asa mare pentru luneta. Se poate pune dintr-o bucata (cel putin eu asa am)

      Comment


      • Geamurile la logan din fabrica vin cu 81% transparenta.
        sigpic

        Comment


        • folie mare pt luneta se gaseste in general la serviceurile care monteaza folii.

          Comment


          • Originally posted by Rey91 View Post
            Geamurile la logan din fabrica vin cu 81% transparenta.
            Ok,atunci sa zicem poti monta o folie care montata pe geamuri,sa dea o transparenta de 70%.Daca tie iti monteaza folie cu transparenta 70% pe fata,iar geamul e deja "fumuriu" din fabrica,cu o transparenta de 81%,or sa se inchida geamurile si mai rau,si o sa dea o transparenta sub 70% masurata cu aparatul,ceea ce e ilegal,iar la primul control RAR or sa iti ia talonul,chiar daca tu ai folie legala cu transparenta de 70%.Repet,folie legala pe fata cu transparenta de 70% se pune doar pe masinile care nu au geamurile tratate UV,adica mai niciuna.
            Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

            Comment


            • In 2 ani o singura amenda mi-am luat pt geamurile fata .. si de fapt mi-a trecut ca nu am avut centura .. si in astia 2 ani am facut 70000km lejer ..

              Comment


              • patron....

                Comment


                • si nu te-ai luat in gura cu garcea ? sfat : cand nu ai centura si esti oprit (daca sti ca nu ai fost filmat) opresti mai departe de politie si dechizi usa si lasi impresia ca vrei sa cobori. daca zice de centura spui ca tocmai ai dat-o jos si vroiai sa prezinti actele. la mine a mers de doua ori...
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • Originally posted by MihaitzaMCV View Post
                    In 2 ani o singura amenda mi-am luat pt geamurile fata .. si de fapt mi-a trecut ca nu am avut centura .. si in astia 2 ani am facut 70000km lejer ..

                    pune si tu niste poze cu folia de pe fata sa se vada!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by razvan05 View Post
                      si nu te-ai luat in gura cu garcea ? sfat : cand nu ai centura si esti oprit (daca sti ca nu ai fost filmat) opresti mai departe de politie si dechizi usa si lasi impresia ca vrei sa cobori. daca zice de centura spui ca tocmai ai dat-o jos si vroiai sa prezinti actele. la mine a mers de doua ori...
                      Crede-ma ca ma descurc destul de bine cand ma opreste vreunul .. dar aia mergeau paralel cu mine .. si cat de nesimtit sa fiu sa-i zic ca o aveam .. plus ca stiu ca daca vrea sa ma faca .. ma face .. stopuri fumurii .. folie pe fata .. are de ce sa se ia de mine .. si mai bine prefer sa dau 60 ron , decat sa alerg pe la rar si sa le dau la aia cateva milioane ..

                      Comment


                      • si cu asta mi-ai inchis gura ....
                        de maine incep cu telefoanele pe la centrele autorizare RAR sa vad unde gasesc cea mai convenabila oferta de folie. o sa va tin la curent cu preturile
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • am fost azi si am intrebat la vas auto glass si imi ia 200ron numai pt luneta .........!!!!!cam mult zic eu , pe cand baiatu de la brebu Lary imi ia 150ron pt luneta ....
                          Ne place viata, dimineata ne vezi in doua, ardoarea si ceata
                          Stam zi de zi asa, nu ne trezi nene
                          Timpu’ se scurge, nu dormii pe tine

                          Comment


                          • Plus 50 benzina .. tot acolo ajungi

                            Comment


                            • vibere mai bine in locu ala ramas liber mai lipesti tu ceva ce ai prin casa;)si acu cu prima de paste te duci la un un service calumea si cu 3.5-4 mil o faci la secunda impecabila.

                              Comment


                              • Originally posted by Dreamer View Post
                                vibere mai bine in locu ala ramas liber mai lipesti tu ceva ce ai prin casa;)si acu cu prima de paste te duci la un un service calumea si cu 3.5-4 mil o faci la secunda impecabila.
                                geamurile spate sunt facut TaisT , adik pe dinauntru kalumea , mai trebe decat luneta , astia de la vas auto glass au zis ca imi da luneta jos ....

                                Originally posted by MihaitzaMCV View Post
                                Plus 50 benzina .. tot acolo ajungi
                                benzina nu mai bag ca mi`a bagat tata de 1bulion
                                Last edited by Mr.viberul; 15 March 2011, 23:57. Reason: Automerged Doublepost
                                Ne place viata, dimineata ne vezi in doua, ardoarea si ceata
                                Stam zi de zi asa, nu ne trezi nene
                                Timpu’ se scurge, nu dormii pe tine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google