De ce dealeri si service-uri sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    IN TIMISOARA SA VA FERITI DE AUTO EUROPA MEN CE PRETURI DE COCAINA AU LA MANOPERA,am vrut sa fac prima revizie de 10.000 la dci si miau cerut 3,5 mil,dar in cauza de timp am sunat la Arad la "Verbita" si cei de acolo miau zis un pret aprox de 2.5 mil,miam facut programare si mam dus la arad,iar dupa aprox 1h(schimb filtru ulei,ulei dacia oil 10w40,filtru aer si alte minarii si avorturi)mam dus sa platesc la caserie,suma de 1.980.000 lei incredibil ce pret,iar dupa 2 zile mam intors la auto europa si iam intrebat daca e ok ce miau facut cei de la arad,si leam zis de pret leau picat fata) mau intrebat de care ulei am bagat si leam zis ca uleiu lor si leam inchis gura asa ca Go Arad
    sigpic

    Comment


    • #32
      nu numai ca le-ai inchis gura dar cred ca le-au cazut si fetele pe jos ...ce retarzi cu 3,5 mil iti pui u uleiul tau si ala de firma nu gluma ...acum totuldepinde de adaos si decat de repede se misca

      Comment


      • #33
        ii doare pe aia la basca... clienti pt service se gasesc mereu, mai ales pt un service Dacia autorizat.

        Asa cum pe astia de la noi de la AMG ii doare in c#r daca e clientul nemultumit...
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #34
          Salut baieti.Am fost azi cu masina la revizie, la Tulcea vreau sa zic ca am fost super multumit nici nu ma asteptam sa iasa asa ca la carte.In total m-a ajuns240 lei, schimbul de ulei 180 lei pe cand la Domnul Olteanu 320 lei.Inainte sa plec de acolo mi-a dat si 2 bonuri de benzina fiecare bon 15 lei + o spalare cu spuma.Deci nu ezitati nicio clipa fugiti la Tulcea ( valabil pt constanteni, suntem mai aproape de Tulcea ).Numai bine baieti si sa aveti grija de voi. Sper ca am postat unde trebuie daca nu imi cer scuze.
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #35
            Cel mai nemernic dealer din Ro pare a fi Olteanu asta cu sandramaua lui. Pe mine incerca sa ma scoata din garantie pentru ca mi-am montat aparatori de noroi din Vitan, oricum am terminat garantia deci si cu reviziile in service la Dacia.

            Comment


            • #36
              Eu unu de acum incolo numai la Tulcea o sa ma duc chiar si cand o sa ies din garantie tot la ei ma voi duce.Am fost super multumit de serviciile lor.Sa auzim numai de bine
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #37
                sa nu radeti dar nu am harta in fata dar ce e mai aproape tulcea sau slobozia
                ?
                tulcea parcas 100 si slobozia 140? sau ma insel?

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Pana la tulcea sunt 125 km daca nu ma insel.
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #39
                    Primele 2 verificari le-am facut la Meridian si nu mi-a placut deloc. Nu cred ca mai ajung pe la ei.

                    Urmatoarele la AMG si sunt multumit, e chiar ok. Masina noua tot de la ei e comandata. Sa vad cum o sa fie la receptia ei.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by sonykel
                      sa nu radeti dar nu am harta in fata dar ce e mai aproape tulcea sau slobozia
                      ?
                      tulcea parcas 100 si slobozia 140? sau ma insel?
                      tulcea e mai aproape 120 km

                      Comment


                      • #41
                        eu am luat masina de la autocardo timisoara ( acum 2.5 ani) si am avut o poblema cu senzorul de marsalier din cutie. a trebuit sa sun la vocea clientului sa ma rezolve Reviziile lam facut la autoeuropa ( cam scump ) dupa garantie schimbu de ulei si restu fac la un preten la Scoda, nu k astia ar fi mai buni dar e prieten cu mine si are grija cum lucra.....
                        ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                        YO2MKL
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Dupa garantie si eu m-am gandit sa ma duc la Porsche Romania sau Peugeot sa fac reviziile, lucreaza mult mai bine si cu grija fata de cum se lucreaza in serviceurile Dacia. Asta in cazul ca mai tin masina pana iese din garantie, desi sunt slabe sansele.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            Andrei, eu nu cred ca merita. Daca ai pe cineva acolo si te scoate ieftin e ok dar altfel te duci la un service unde poti sta langa mecanic, iti aduci consumabilele de "acasa", ii bagi 20 de lei in buzunar si treaba iese foarte bine.

                            Comment


                            • #44
                              Pai eu sa stii ca am si rude in service Dacia si tot nu fac treaba buna, de aia as prefera sa mai dau un ban in plus si sa se faca treaba buna.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #45
                                Stiu pe cineva care dupa prima verificare la un BMW, la Bavaria, s-a trezit cu piese schimbate si de aia ziceam ca nu stiu cat mai conteaza numele, brandul service-ului atata timp cat tot romanasi lucreaza acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google