De ce dealeri si service-uri sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am fost si eu la star service tulcea,si in afara de faptul ca totul e nou acolo am observat cateva diferente fata de rent car constanta.
    La star service tulcea :
    - nu te lasa sa vii de acasa cu uleiul tau(poate nu toata lumea vrea ulei dacia sau elf)
    - nu te lasa sa vii de acasa cu filtrele tale...Placute etc

    Adica nu ai voie sa vii cu consumabile de acasa...Pe cand eu la rent car vin cu tot ce vreau si le schimba si stau si langa masina si vad tot ce face si nu fac nici 120km pana la tulcea.

    Comment


    • #92
      Da dar nu platesti manopera si ori ca vii cu consumabilele de acasa si ii dai lu olteanu banii pe manopera tot la banii aia ajungi... Asa ca hai sa no mai dam de pe castani ca vad ca tu esti singuru care se plange de tulcea...
      sa-ti zica andrei cand ajunge acasa , ca a fost la olteanu sa-i schimbe o bieleta si avea jocuri mari in volan sa dus la tulcea si i-au gasit caseta slabita deci inca cativa km si doamne fereste poc in pom...

      si apropo de 120km dusu pana la tulcea , tu ai diesel , de ce te plangi ca doar consuma 3%nu???
      la tulcea nu mai vorbim de amabilitate si multe altele... E cu mult mult mult peste olteanu...
      Ca fapt divers la tulcea ma ajuns 2.7mil revizia la olteanu mi-au zis 4.2mil(cu ulei dacia nu ELF)

      sigpic

      Comment


      • #93
        Asa e manopera nu se plateste,si ai dreptate sunt mult mai amabili ca cei din constanta.
        Cam ai dreptate,cam tot acolo se ajunge.

        Comment


        • #94
          Salutare oameni buni. Nu o sa incep ca majoritatea "cei de la xxx sunt sub oricecritica", dar in nici intr-un caz nu o sa laud concesionarul Dacia-Renault din Constanta. Sa va povestesc...

          Se facu vremea ITP-ului, asa ca am hotarat sa ma duc la reprezentanta sa fac lucrarea (in prostia mea infinita am crezut ca sunt profesionisti, DAR...). Intai s'au uitat la masina 10 minute, apoi mi'au spus sa dau jos pleoapele pentru ca nu sunt omologate RAR. I-am informat politicos ca sunt cumparate din reprezentanta Dacia, si ca ei mi le-au vandut drept omologate. Sa spunem ca e doar un detaliu si trecem mai departe. Testeaza masina si imi gasesc un joc (?!) intr-o sau la o bieleta. OK... Se schimba in garantie, ma intorc refac testul... Totul ok, primesc ITP (subliniez dupa revenire, reverificare nu cred ca a existat, mi s'a spus ca TOTUL E OK ACUM). Plec vre 50 - 100 km la drum. Ii dau peste 100km si, surpriza!!! Incepe sa imi tremure volanul.

          Logic m'am speriat, am calculat-o si cum aveam drum spre Tulcea am hotarat sa intru pe la service-ul de acolo, pentru o verificare (deh cu directia nu te joci). Oamenii imi spun ca, dupa simptomele expuse sigur e o bielete uzata. Le-am povestit ca am schimbat-o, etc. La juma de ora imi spun ca s'a rezolvat, si asa e acum e OK, si ca... Stupoare NU ERA STRANSA CASETA DE DIRECTIE dupa efectuarea reglajului unghiului de fuga.
          Ce sa mai cred? Unde e profesionalismul celor din CTA? O sa merg zilele astea la cei de la Dacia Constanta apoi voi face o reclamatie la VC, cu toate ca nu cred sa am vreun sort de izbanda.

          Problema 2.
          Daca tot am ajus la tulcea (am consumat 6 - 7 litri de benzina ca tot se plangea cineva ca e departe) i-am rugat sa mai imi verifice una-alta. Senzorul de temperatura (liniutele de la temperatura apei o luau razna). Au verificat si mi-au spus ca eu am deja schimbat un senzor... Ca asa le apare in acte. Lucrare efectuata la data xx-xx-2007, la service-ul Dacia din cta. E adevarat, am fost la ei, au pus masina pe tester, au zis ca sunt doar niste erori si gata, nu au schimbat nimic, cel putin EU nu am semnat nimic. Din nou... Unde e profesionalismul celor din CTA?

          Daca tot am scris atat sa mai spun:
          La Tulcea e curat, CLIENTUL E RESPECTAT. Nu exista nici un nea... Care urla la oameni prin curte, nimeni nu e sictirit, nici un client nu e privit ca o pacoste. Mai zic? Cat timp au fost efectuate lucrarile am invitat, REPET INVITAT, la un test-drive cu noul Sandero, am primit mai multe materiale promotionale de prezentare. Pe langa toate astea, la ei la reviziile au manopera e gratuita. Eu nu incerc sa va fac sa va reorientati... Dar pe mine m-au facut. Mi-am riscat odata viata dupa ce am "reparat" masina la cei din CTA.

          Numai de bine si nu vreau sa considerati postul meu reclama sau antireclama ci DOAR INFORMARE PUBLICA.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Tot din Cta sunt, trebuie sa fac revizia in iulie, mi-am cumprat deja uleiul(Mobil1 0W40), problema e ca nu vreau sa ajung la dealerul din oras, dar din cate am citit se pare ca tot aici voi ajunge pentru ca cei din tulcea nu cred ca ma vor primi cu uleiul meu. Totusi o sa incerc sa vorbesc cu cei din Tulcea, o atentie ceva, poate imi pun uleiul mentionat.

            Comment


            • #96
              Politica atentiilor nu cred ca functioneaza la cei din Tulcea. Daca te duci pe cai legale, nici cei din Constanta nu iti vor pune uleuil tau, mai ales ca acum Dacia nu mai comercializeaza (din cate stiu eu) ulei Mobile.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Am fost ieri la "Star Service Tulcea" si confirm cele spuse de mai multi pana acum.Si service-ul si oamenii de acolo au fost cu mult, mult, mult peste asteptari.De fapt a fost prima data cand am fost tratat exact asa cum trebuie tratat un CLIENT.
                Inaintea Loganului am avut o Skoda si am fost nevoit sa merg de cateva ori la sevice-ul Skoda de la noi si vreau sa spun doar atat-nu exista termen de comparatie intre cele doua.
                Sigur, sunt si stuatii dupa parerea mea cand nu este necesar ca pentru anumite interventii sa mergi 250 de km. ,gen scimbatul uleiului si al filtrului, dar, acolo unde este necesara stabilirea si remedierea unui defect aparut pe parcursul exploatarii masinii mai bine faci si 1000 de km. decat sa intampini fel de fel de surprize neplacute.

                Comment


                • #98
                  Urmeaza sa imi fac revizia de 40.000 km (eu am ales sa le fac din 10 in 10mii). Evident am ales Star Service Tulcea. Revin cu detalii dupa efectuarea reviziei.
                  Numai de bine si cat mai putine drumuri in service-uri.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Am promis ca revin cu impresii. Pe langa o plimbare pe cinste facuta alaturi de 3 colegi de pe logan club am facut si revizia. Pretul... Sa spunem asa cu tot cu drum si mancare a fost mai ieftin ca in Constanta. Calitate... Toate problemele REZOLVATE in maxim 2 ore si cand zic rezolvate nu inseamna "carpeala". Eu recomand din tot sufletul Star Service Tulcea.
                    Numai de bine
                    sigpic

                    Comment


                    • Si la tinichigerie e mult mai bine sa se mearga acolo, decat la Olteanu.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Recomand si eu Star Service Tulcea.... SoNyKeL stie de ce Destept baiat Lungu cu promotiile pentru constanteni....
                        Dar recomand si Prisma - Braila.
                        Personal am fost doar la Prisma la prima revizie si am fost super multumit, tratat bine, stat langa masina, etc.
                        La Tulcea a fost masina prin service pentru un amortizor pe garantie si o aripa spate de indreptat+vopsit pe casco. Dar nu am fost eu personal...
                        Apropo, masina am luat-o de la Olteanu, dar n-am mai trecut pe acolo de atunci....
                        In Galati mi-am schimbat bara fata pe casco la Nalba si mi-a placut cum a fost vopsita, s-a rezolvat repede cu actele, iar seful de la tinichgerie m-a ajutat sa-l conving pe inspectorul de daune ca trebuie schimbata bara, nu retusata... Si demontat + montat bara noua + acte la casco + inapoi la service a durat cam 2 ore.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • de service-urile DACIA din zona Brasovului nu stie nimeni nimic? Sau de vreun meşter mai serios? ştiam unul la ASV Auto dar a plecat de la ei (când mergeam la service îmi zicea el ce-a mai apărut nou şi ce ar mai merge pus pe maşină). Acum am rămas "fără aer". Help!!!!
                          Last edited by apliliecii; 29 July 2008, 14:03.

                          Comment


                          • In zona aia, ASV-ul ar fi cel mai bun service.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Am si eu o mica problema...Am fost la revizia de 20 000 la service Nesti Bucuresti.Toate bune si frumoase dar cand i am spus sefului de receptie ca am o bataie pe spate de la repartitor mi a spus ca asa fac toate...Si mi a legat tija cu un colier de plastic.Mentionez ca am mai fost si la revizia de 10 000 tot la Nesti si tot la acelasi sef de receptie dar atunci rezolvarea problemei a fost gresarea repartitorului.Dupa aproximativ 5 000 de km bataia a revenit.Ce pot sa fac pt ca masina este in garantie dar vad ca numai garantie verbala...Lasa ca toate fac asa...

                              Comment


                              • Schimba service-ul, si n-o sa se mai intample asa.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google