De ce dealeri si service-uri sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E cam nasol cu service-urile, la toate marcile pe la noi.
    Am auzit lucruri neplacute la majoritatea marcilor.
    Un prieten imi lauda Peugeot-ul. Sa fie oare mai bun?
    http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

    Comment


    • #47
      Sa va povestesc si eu de dealerul din constanta:
      am fost azi la dacia m-am certat cu ei de mi-au sarit capacele ei pe mine si eu pe ei... dupa ce statusem la coada la rar si la politie vreo8ore in total si eram plin de draci m-am descarcat pe ei... pan la urma m-au bagat in seama s-au uitat la masina si m-au luat la misto ca alea-s dare de ulei ca nus ce ca-s eu ``bleg`` ca nu stiu sa citesc joja pe acolo si pe dincolo , dupa si mai mult scandal deja imi sarisera capacele cand am vazut ca jegosii ma iau si la misto a venit un nene foooarte amabil mi-a aratat si la alte masini care erau in curte cum e treaba si cum trebe sa ma uit etc... si a ramas ca sa ma uit maine dimineata din nou la joja cu motoru rece. sunase-m de dimineata le-am explicat problema amabil ei mi-au zis ok veniti cand aveti timp , m-am dus frumos la ei i-am luat cu frumosu ca de sunt si eu om ca gresesc ei ca nu ca imposibil sa fie mai mult ulei ca nu nu nu nu si batman...
      Dupa asta m-am dus sa ma rog de ei sa-mi primeasca banii pe niste accesorii alta fericire si aici aia de la accesorii era sictirita , m-am dus la agentu care sa ocupat de mine cand am cumparat masina(apropo exact cand am intrat in curte ma sunat sa ma intrebe daca-s multumit de masina , si eu da dar cd-playerul face fitze , ea aha deci masina mere bine pai mere dar cand am cumparat-o am cumparat masina cu cd-player nu o masina si un cd player) sa dus la accesori si a rugat-o pe colega sa ma lamureasca... dupa 2vorbe in 3flegme mi-a zis sa ma duc la receptie , la receptie aaaaa pai stati sa vedem daca avem in stoc , le-am explicat ca madam accesorii mi-a zis ca e pe stoc. Sta tipul 2secunde da dar daca s-au vandut intre timp pai muma masii ca sunteti la 2metri unii de altii cand draq sa se dea , au stat vreo 10min au verificat apoi pai stati asa dar sa vedem daca baietii de la pregatire vanzare au timp sa le monteze , bun astept ii tot suna pe baietii de la pregatire vanzare care apropo erau la 2bete departare , in fine imi zice ca nu raspunde nimeni si ca sa ma duc personal si imi comunica pretul manoperei 55RON(ptr aparatori fata&spate si protecti aripi fata&spate) oki ma duc la baietii dar ei imi zic ca nu au timp , le zic da singur nu pot sa-le montez zi-mi cum se face , a pai puteti are gauri etc dar va trebuie niste scule speciale ...
      ce anume imi trebuie? a pai asta... si imi arata un torx de 20 hai ceau ceau si am plecat... o sa-mi fac un topic cu aventurile mele cu dealerul rent-a-car...

      PS. acum mi-am amintit am uitat sa intreb daca mi-a venit cartea de identitate
      Last edited by SoNyKeL; 22 November 2007, 17:28.

      sigpic

      Comment


      • #48
        sonik ,la ce rent-a-car ziceai ca ai luat masina?....... ....sa ma feresc...
        JUST ME.....30-rdd......

        Comment


        • #49
          la olteanu ma... de unde ai luato si u singuru dealer din constanta

          sigpic

          Comment


          • #50
            La 60.000 a picat ambreiajul la Peugeot-ul de care ziceam mai sus. Si la 60000 a iesit si din garantie. Le-a zis la service pe la 55000 ca are probleme cu ambreiajul si aia baieti buni l-au chemat la revizie la 60000 si i-au spus ca a iesit din garantie.
            Saracu' mai bine tinea loganu'.
            http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

            Comment


            • #51
              E Peugeot 206? Si ar putea sa le faca o reclamatie alora ca n-au luat in considerare reclamatia lui.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                la barlad ana autocenter e bataie de joc

                Comment


                • #53
                  dealer caremil Iasi aveti grija si stati langa masina in timpul reviziei altfel va luati piesele de la alti meseriasi pe sub mana cei drept la juma de pret

                  Comment


                  • #54
                    Salut pe cluj ar putea sa imi zica cineva cum prezubta servicele dacia ? Este ok pot sa merg cu incredere la ei ?

                    Comment


                    • #55
                      Sunt ok cei de pe Dorobantilor. La cei de pe Feleac nu se mai merge service-ul din cate stiu, o perioada. Cei din Cluj pot sa-ti confirme.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        cit o merge loganul fara sa se strice
                        sigpic Alexandria

                        Comment


                        • #57
                          feriti-va de AUTOEUROPA timisoara , sunt foarte scumpi !
                          Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                          Comment


                          • #58
                            Toate Serviceurile Sunt Bune,dar Nu Pentru Noi ,pentru Patronii Acestora.

                            Comment


                            • #59
                              Am fost foarte multumit de Auto Marcus Grup pe cand faceam reviziile la vechiul logan. Atat de multumit incat si pe cel nou l-am achizitionat tot de la ei.

                              Din pacate, ultimele evenimente m-au scarbit. Inca nu le-au rezolvat:

                              - grila fatza specifica prestige de schimbat pe garantie. Au dat a 4-a comanda. Pana acum au gresit reperul de 3 ori. Dat jos de 3 ori, pus la loc cea veche. Mi-au zgariat si masca de la atatea demontari dar asta nu mai conteaza. Astept a 4-a sa vedem daca nimeresc de prestige diesel.

                              - comanda in Franta de butuc usa stanga fatza pe codul de chei de pe factura masinii (CASCO). Dupa o luna a venit butucul insa nu s-a potrivit. Am dat comanda pt altul si astept de o alta luna. Ei zic ca ajunge in 2 saptamani! Din KIL!

                              E ok ca te lasa langa masina, sunt simpatici, dar m-au dezamagit foarte tare in ultima vreme. Seriozitate ZERO.

                              Comment


                              • #60
                                problema la Auto Marcu's este legata de gradul de educatie si de pregatire al angajatilor. Am lucrat acolo 1 an si iti jur ca sunt unii care habar n-au sa caute un produs in Dialogys, fac totul dupa ureche
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google