De ce dealeri si service-uri sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Andrei si a placutelor de frana si a sabotilor de frana(pe care la mine nu le-a vazut nimeni caci au numai 12.000 de km).
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Da, si alea.
      Iar opreatiunea asta o face cam orice service care se respecta, inclusiv de la alte firme.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Inseamna ca este un service care se respecta. Desi mecanicii nu prea sunt chiar asa tari.

        Apropo daca aveti probleme pe la Renault-uri (Megane) nu va duceti la Prisma.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Salut si bine am venit!Am un unucincidci si sunt ff multumit de el.Cat despre service-uri si tot tacamul, adica toti dobitocii cu care ai contact vai mama lor....Mai bine zis a noastra...Suceava Scheia si Radauti VARZA VARZOI incompetenti si aroganti ca iti vine sa vinzi masina si sa nu mai auzi de dacii, romani, samd...

          Comment


          • Din cate am vazut eu cam toti sun nemultumiti de servisarea dacia. Asta ca nu au trecut prin gorj.............Lazar service(singurul dealer din gorj) este o adunatura de incompetenti si nesimtiti incepand de la seful de service si pana la femeia de servici.La absolut toate problemele reclamate au spus ca am eu pareri(cu alte cuvinte te fac prost in fata), umfla devizele de le iau dracii si bineinteles ca nu accepta sa aduci piese desi sunt de origine(nici filtre,nici ulei, nici antigel)Bineinteles ca la ei un litru de mobil este 48 de lei, ceea ce mie personal mi se pare japca pe fata. Una peste alta revizia de 20000 costa cam 550 de lei in conditiile in care placutele de frana pe care ti le schimba obligatoriu si pe care ti le dau inapoi sunt mult peste jumatate. Si inca o chestie foarte misto:dupa ce i-am reclamat pe la toate autoritatile si s-au saturat de amenzi am hotarat sa schimb servisul si, cum tot aveam drum saptamanal spre valcea am mers la flamicom(sper sa nu fi gresit numele).Aici am reclamat un defect la sistemul de evacuare si ce ceredeti?Baietii mi-au spus ca pe istoricul masinii apare ca fiind schimbata piesa si cum inca este in garantie sa merg la lazar service. Bineinteles ca nu fusese scchimbata nici o toba si cand au verificat au vazut ca era cum le spuneam eu. Va dati seama ce jigodii ordinare? Mie mi-au strans niste coliere si pe fisa de reparatie au bagat toba finala ca fiind schimbata. Ei dragii mei asa se face cascavalul gros: prin excrocherii si nesimtire crasa.In concluzie fugiti de jepcarii de la lazar service iar pt gorjeni special va sfatuiesc sa va faceti programare la servisurile din petrosani sau valcea unde ,chiar daca nu sunt foarte pregatiti,macar schimba piesele defecte si accepta sa aduci piese de origine la revizii.

            P.S.

            pt cine nu stia excrocii de la lazar la revizie iti baga pe gat si lichidul de spalare parbriz la 10 lei litrul(cu toate ca eu aveam mai mult de jumatate plin cu lichid facut de mine din rezerve wurtz si apa)

            Comment


            • Dezamagire

              In Timisoara la auto europa nu se practica ofertele de accesorii unde sa mai incerc oferta fiind valabila pina miine

              Comment


              • am si eu o intrebare... in momentul in care ai un accident si trebuie sa repari masina pe RCA-ul celui vinovat, te trimit cei de la firma de asigurari unde vor ei sau poti sa iti alegi?
                Si, btw, in Slatina aveti idee de serviceuri bune, pe care le-ai recomabda?
                Scuze daca am folosit topicul gresit...
                Better late than never, but never better late

                Comment


                • mergi Asigurari si daune auto

                  Comment


                  • de Mac auto din slatina ce ziceti?
                    Better late than never, but never better late

                    Comment


                    • Rezolvarea problemei

                      Am dat mail la vocea clientului si rezolvarea a venit in 48 ore am fost sunat si intrebat de ce fel de accesorii am nevoie si am fost invitat la auto europa sa ridic eleronul din pachetul de reducere
                      deci se poate cu ajutoare

                      Comment


                      • Ce e la un dealer Dacia trebuie sa fie la toti, dar unii sunt mai neperceptivi...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Am avut surpriza de a auzi ca mai pot comanda si dupa promotie daca mai vreau ceva Stie cineva ceva vor sa scape de ele ?
                          pret de promotie

                          Comment


                          • Service reprezentanta Dacia...Hmm..Eu personal am renuntat la garantie din prima clipa cu "noul" Loganel.Am luat initial un Logan 1.4 de la Caremil-Iasi ,dupa prima "revizie" auzeam batai "sub capota" la a 2-a revizie mi-au smuls chederul de la o portiera din spate ,a treia revizie mici zgarieturi (stiu ca pare poveste cum suna dar asta a fost)...apoi am vandut-o .Am luat un Logan dci care din fericire pentru el nu a vazut niciodata service-ul caremil.Are 50.000 si e ceas, nu am skimbat nimic in afara consumabilelor.De 3 ori am trecut pe la service-ul caremil si de 2 ori am vazut proprietarii certandu-se cu ei, pe ce tema nu stiu dar...suna comic.

                            Comment


                            • salutari tuturor

                              eu zic ca in bucuresti sa va feriti de autocobalcescu!!!in septembrie am fost cu masina sa imi repare problema cu scurgerea de ulei!! am lasat masina la ei ca nu au fost de acord sa intru in service sa vad ce ii face!! acum 1 luna scurgerile au reaparut! si am zis ca o rezolv cand ma duc sa fac revizia de un an!! am fost la AUTOMARCUS in pantelimon!! su surpriza!! ce crede-ti ca au scos baietii de acolo din LOGANELUL MEU?? pinionul de sisterom care trebuiau sa il schimbe cei din AUTOCOBALCESCU!!!! in cartea mea scrie clar ca citez,, schimbat chit(KIT)distributie''si au si precizat ca au pus din acela original de fabrica RENAULT . spre norocul meu am aflat ca cei de al autocobalcescu facuse raport ca imi schimbase alte piese !!!
                              am facut reclamatie la protectia consumatorului am sunat la vocea clientului si astept sa am sune si o sa ii dau si in judecata ca mi-au pus viatza in pericol plus ca puteam sa stric si mai rau masina!!!

                              asa ca multumesc celor de la AUTOMARCUS PANTELIMON in special DL AMZA,
                              care ma ajutat sa rezolv problema si mecanicului DL POPA si COLEGULUI sau.
                              Recomand cu caldura AMG.
                              Iar cei de la AUTOCOBALCESCU le urez multa sanatate si lor si copiilor lor!!
                              mai ales celor care au lucrat la masina mea!!

                              Comment


                              • Eu zic de AMAT Pitesti fac treaba mai mult de mantuiala si pana nu le dai o mica atentie nu se uita la masina ta ...

                                Adica schimbat instalatia electrica (un defect de instalare de la Dacia) odata i`au facut ce i`au facut a tinut 10km apoi iar tractata masina iar la ei au tinut`o 7 zile (nu conteaza ca initial au zis 5) si au montat`o ca naiba ca nu au mai folosit suporturile masinii (e bine ca macar nu a mai avut probleme ) asta s`a intamplat pe la 20000km cu masina air masina are acum 42000km deci 22000km cu instalatia noua montata de ei ... bine ca macar nu s`a platit nimic ca a facut`o pe garantie ...
                                Last edited by NPoWer; 9 April 2009, 22:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google