Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-am hotarat si mi-am montat Mac Audio APM Fire 16.2,de 17 cm,4 bucati+tweetere fata(le aveam) MNC si pot spune ca se aud BELEA,eram reticient fata de firma dar acum m-au convins.Munca dracu,cu inelele de centrare,frig etc dar a meritat.Am ascultat pioneer la domo si nu prea mi-au placut,probabil unde era si incinta neadecvata.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • Difuzoarele acelea montate in magazine sunt degeaba pt ca in masina se vor auzi altfel in totalitate. In primul rand basul va fi mai puternic multumita habitaclului masinii care e mai mic. Inaltele si mediile or sa vina altfel montate in usi, adica spatialitatea sunetului va fi mai proasta, nu ca in magazin unde sunt montate bine, spre tine adica.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • eee...daca iti dai silinta, le aduci cumva spre directiile corecte.
        de cand am tras tweeterele pe suporti in unghi, indreptati spre tetiere toata lumea lauda felul cum se aude in masina

        Comment


        • Poate sa imi calculeze cineva dimensiunea pt incinta la acest difuzor? bass-reflex
          MY CLA

          Comment


          • Hertz sau Pioneer ???
            MY CLA

            Comment


            • Indiferent ce alegi,te rog sa-mi dai un pm dupa ce achizitionezi unul dintre cele doua.
              Vreau sa-mi spui parerea ta,si eu sunt interesat de ele.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Pioneer-ul e mai mult pt galagie, Hertz-ul e mai mult spre SQ, la aceeasi putere pioneer-ul se va auzi mai tare. Deci depinde ce amplificator ai si ce anume vrei, oricum daca vrei putere cu adevarat si sa scoti tot din oricare difuzor iti trebuie amplificator tzapan.
                Eu as lua Hertz-ul.
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • salutare tuturor,,am un KENWOOD KDC~BT31U,cu boxele originale di fabrica.ce boxe sa pun?,ma gandesc si la un subwoofer.

                  Comment


                  • ce parere aveti despre acest player? kenwood kdc 3054u
                    kenwood.jpg
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • kenwood u30 am eu,in comparatie cu celelalte marci avute,mi se pare mai ok decat altele sony,panasonic pe care le gasesti in aceeasi bani....

                      Comment


                      • sony nu mai e ce-a fost,au ramas la aceeasi performanta modele noi,aceeasi performanta,design schimbat
                        Logan Forum consiliaza nu si repara!
                        [/SIGPIC]

                        Comment


                        • salut...vreau sa pun niste boxe pe spate..pe un logan...care sa dea un bass bun...de preferat rotunde ..bugetul este de 200 de lei maxim...iar playerul este Pioneer DEH-1500UB ..astept recomandari
                          Last edited by cyrylthereau; 29 January 2014, 22:18.

                          Comment


                          • Pentru bass mai bun incearca ceva pe 16,5 sau cel mai bine 6x9( ovale).
                            MY CLA

                            Comment


                            • la unele pe 16.5 ma gandeam si eu...dar nu stiu ce sa aleg si cum sa aleg..pt un bass bun

                              am facut o lista...astept recomandari ..sau alte pareri

                              /   Boxe auto tip sistem Dimensiune: 16.5 cm Putere MAX: 250W Putere RMS: 45W Raspuns in frecventa: 60Hz-20kHz Sensibilitate: 90dB/W/m Magnet tweeter: Neodymium Tip tw


                              / difuzoare coaxiale cu 2 cai dimensiuni woofer: 16,5 cm tweeter cu magnet din neodynium putere RMS: 60W putere Max: 240W impedanta: 4 ohmi raspuns in frecventa: 68Hz - 20KHz s


                              / difuzoare coaxiale pe 3 cai diametru 16,5 cm putere: 50W RMS (210W max) SPL: 93dB (2.83 V/m) raspuns in frecventa: 40-22000 Hz impedanta: 4Ohmi adancime de montaj: 56mm  //


                              / boxe autotip : coaxiale , 2 caidiametru : 20 cmputere rms : 55 Wputere MAX : 260 Wimpedanta : 4 ohmiraspuns in frecventa : 40 - 22000 Hzsensibilitate : 92 dBmaterial con : IPPadancime instalare :


                              / difuzoare sistem, 2 cai diametru difuzor: 16.5 cm putere RMS: 45 W putere maxima: 280 W impedanta: 4 Ohmi raspuns in frecventa: 26-38000Hz sensibilitate: 89 dB con IMPP adancime de mont


                              / difuzoare coaxiale, 3 cai diametru 16.5 cm putere RMS: 40 W putere maxima: 250 W impedanta: 4ohmi sensibilitate: 90 db (1W/1m) raspuns in frecventa: 30-30000 Hz adancime de montaj: 46
                              Last edited by cyrylthereau; 29 January 2014, 23:07. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • am comandat Boxe Jbl GTO 629,pt spate.ce spuneti?.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google