Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai am o intrebare .. gasesc si eu mufe pentru conectarea unor boxe ? Din cate am inteles ca sa schimb boxele trebuie sa tai mufa si sa pun alta .. nu se gasesc o prelungire sau ceva de genu ?

    Comment


    • Buna seara! Vreau sa`mi achizitionez si eu zilele astea 4 boxe fata spate la loganutul meu,insa nu stiu de care ....bugetul este subtirel 450ron....am inteles ca jvc ovale sunt bune pe spate...ce imi recomandati ?multumesc anticipat
      Last edited by torres; 21 June 2009, 21:50.

      Comment


      • Originally posted by PeRuZzI View Post
        Mai am o intrebare .. gasesc si eu mufe pentru conectarea unor boxe ? Din cate am inteles ca sa schimb boxele trebuie sa tai mufa si sa pun alta .. nu se gasesc o prelungire sau ceva de genu ?
        Eu pur si simplu am taiat mufa.
        Cel mai bine ar fi sa cositoresti (in cazu in care legi firele unu de altu fara mufa) firele, in timp daca numai le invarti unu de celalat oxideaza.
        Daca pui difuri de 13 cm, sa nu te astepti la o auditie mult mai buna, vei avea ceva inalte mai curate, bass-ul tot ala va fi (posibil chiar mai rau cu cdplayeru de uzina).

        Comment


        • Inseamna ca nu ma mai zbat sa le schimb .. mai astept sa vina finante si schimb tot

          Comment


          • cd de uzina citeste si mp3 eu am un laureat 2005 si are casetofon pe el si vreau un mp3 dar ala de uzina care seamana izbitor de mult cu casetofonu . cam care este pretul la unu bun .

            Comment


            • o fosta configuratie de a mea cu 8 difuzoare JBL pe toate 4 portierele ca intreba cineva mai sus daca se poate(se poate)....!!!
              Attached Files

              Comment


              • esti complet "nebun" @lae )))
                Interactive Design Lights & Sound <- click

                Comment


                • ala a fost sistem de anarhie, ma stia tot cartierul cu mult inainte sa ajung pe strada...plus lada cu doua kickere de 12' flexa parbrizul de ma speria...!

                  Comment


                  • Boxe

                    Salut,sunt nou pe aici si nici nu ma pricep prea tare in ale sunetului.Am un ambition si nu sunt multumit de sunetul stock asa ca mi-am luat pentru inceput http://www.avstore.ro/boxe-auto/magnat-ultra-s-132/ pentru ca asa am fost sfatuit. Cu toate astea sunetul nu s-a imbunatatit deloc.As dori si eu nijte indrumari,multumesc

                    Comment


                    • recomandati-mi un subwoofer activ care sa fie cat mai mic, cat mai ieftin si sa se auda si bine. astept poze si preturi. multumesc.
                      fara

                      Comment


                      • Eu as sugera ASTA La noi costa 770 RONI.

                        Comment


                        • Originally posted by spanu View Post
                          recomandati-mi un subwoofer activ care sa fie cat mai mic, cat mai ieftin si sa se auda si bine. astept poze si preturi. multumesc.
                          Iti recomand Infinity BASSLINK. Autoamplificat, 200WRMS, 250mm/10", o membrana activa & una pasiva si vine inclus cu o telecomanda wired pentru nivelul de bass. L-am auzit (mai degraba simtit) la un fost coleg care avea 2 bucati intr-un smart fortwo fara condensator si de la un anumit nivel in sus ii palpaiau luminile de pe bord de la curentul supt de woofere Mi se pare ok si Focal-ul dar la aproape aceeasi bani, Infinity mi se pare mai compact si mai puternic.

                          Comment


                          • Buna,am un logan 1.6mpi abs+,si am instalat in el urmatorul sistem audio format din :
                            Player : Sony CDX-GT 310 http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...NY/_CDX-GT310/

                            Boxe fata : Ground Zero GZTF 13T http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...iale/GZTF_13T/

                            Boxe spate ibeisi(16,5cm) nu mai retin ce model,oricum ceva slabut.

                            Problema mea e ca nu prea am bass si distorsioneaza la volum mai mare,am umblat la setarile playerului,la egalizator,si nimic,sa nu fie bun playerul,sa fi nimerit un model prost.
                            Boxele sunt legate bine,le-am verificat si am mai facut o chestie,am luat playerul unui prieten,tot un Sony da CDX-CA600X,si se aude impecabil,nu distorsioneaza,bass ii din plin,cu playerul lui zici ca mi-am luat alte boxe,fara cuvinte.
                            Am uitat sa mentionez ca un destept de la service de la dacia mi-a legat invers boxele pe fata (+ la - si invers),2 ani de zile asa a mers,se poate sa se fi bulit playerul ?
                            Sau sa aiba ceva setari sa nustiu eu de ele,l-am intors pe dos si tot nu am reusit la EQ am setat low pe maxim (+10db),am vazut ca mai are ceva filtru lpf pentru sub,si control volum sub,cred ca ii pentru amplificator nu ?
                            http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                            Everything sounds better . . .

                            Comment


                            • ---------------------------------

                              Am un Logan 1.6mpi abs+,si pe el am urmatorul sistem audio :

                              CD Player : Sony CDX-GT310 http://www.sony.ro/product/ica-in-ca...TechnicalSpecs

                              Boxe fata : Ground Zero GZTF 13T http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...iale/GZTF_13T/

                              Boxe spate : Dibeisi (16.5cm) nu mai retin ce model.

                              Problema mea e ca nu prea am bass cu toate ca la egalizator (low+10db) ii setat maxim,si distorsioneaza
                              la volum ridicat.
                              Boxele sunt legate bine,le-am verificat,si am mai facut si altceva am luat playerul unui prieten tot un
                              Sony,da CDX-CA600X,si pot spune ca se aude impecabil,nu distorsioneaza,bass ii din plin.

                              Am uitat sa precizez ca,un destept de la dacia din service cand mi-a montat cd playerul mi-a legat
                              invers firele la boxele din fata,timp de 2 ani a mers asa,acuma am schimbat boxele cu cele mentionate
                              mai sus.
                              Last edited by dorinionel; 13 July 2009, 17:52. Reason: Automerged Doublepost
                              http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                              Everything sounds better . . .

                              Comment


                              • @lae super misto gaura de bass-reflex de la portierele fata. Dar nu te incomoda ovalul pe tine ca sofer? ca de pasageri nici nu mai intreb...
                                Toate cele bune
                                Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google