Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sandero 2008 et janta stok 35
    logan 2005 et janta stok 40
    logan van 2007 et janta stok 50


    cateva repere ca sa stiti sa nu faceti greseala ep care am facut-o eu. sa cumpar janta de logan pt sandero si acum dupa ce am montat-o imi trage stanga
    fara

    Comment


    • stiti ceva de jantele astea KESKIN KT3 ? am vazut la autosoft 2 mil si ceva una si ma gandesc la ele....

      Comment


      • Originally posted by spanu View Post
        sandero 2008 et janta stok 35
        logan 2005 et janta stok 40
        logan van 2007 et janta stok 50


        cateva repere ca sa stiti sa nu faceti greseala ep care am facut-o eu. sa cumpar janta de logan pt sandero si acum dupa ce am montat-o imi trage stanga
        Eu am logan-ul din 2006 si am jante tabla ET50, nu exista janta logan originala cu ET40 cum ai specificat mai sus.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • da florin rog un moderator sa imi stearga postul. am gresit eu. la sandero et-ul e 43 iar la logan 50. eu m-am uitat aiurea.
          fara

          Comment


          • spuneti-mi si mie daca kormoranele masinii merg pe niste jante cu 7j ? pt ca am gasit ceva misto dar nu am bani si sa schimb cauciucurile :S si am mai gasit ceva dar nu chiar asa frumoase cu 6 j adica dinensiunea stoc al jantei si cauciucului si inca ceva , cu ce influienteaza ET-ul comportamentul masinii ? pt ca jantele masinii au 50 si alea 48

            Comment


            • Foarte frumoase sa te bucuri de ele si atentie la gropi si la denivelari ,in romania nu mai exista sosea dreapta doar valuri valuri!
              SRF TARGOVISTE

              Comment


              • De jantele League stiti ceva? Ati avut sau stiti pe cineva care are?

                Comment


                • astazi m-am contrazis cu un coleg ca se spune janta-jante si nu geanta-genti ... treaba este ca sunt sinonime. Daca va uitati in DEX o sa vedeti ca puteti folosi orice forma ca este corect.

                  o zi buna!

                  Comment


                  • Salut! Sunt proaspat posesor de Logan 1.5dci 2005 si nu prea cunosc multe detalii privind aceasta masina. La achizitionarea masinii am primit si un set de anvelope stock Barum 185 65 r15 vara pe langa cele de iarna(puse pe jantele de tabla ) .
                    M-am hotarat sa-i cumpar si un set de jante din aluminiu dar sunt foarte confuz privind marimile jantelor ce s-ar potrivi.

                    Am gasit de curand un set BBS 4x100 6Jx15H2 dar ET este 45 (cred eu un pic prea mare ) pt logan . Din ce am citit in posturile anterioare sincer sunt un pic in ceata . Am sa atasez si o poza cu aceste jante.

                    V-as fi foarte recunoscator daca ati putea sa ma ajutati cu informatii privind aceste jante.

                    Multumesc!
                    Attached Files

                    Comment


                    • poate te ajuta asta:http://webcache.googleusercontent.co...=www.google.ro
                      sau asta http://www.clubopel.com/link.php?url...m/rt_specs.jsp
                      Last edited by romeo-alex; 16 April 2011, 20:42.

                      Comment


                      • doar la noi sunt sinonime jantele cu gentile, in engleza la geanta ii zice bag, la janta ii zice rim, in germana la geanta ii zice tasche, iar la janta ii zice felge. diferente sunt si-n alte limbi; o fi intrat in dex si "geanta" deodata cu "nicio", "tiam", etc...de cand ne conduc retardatii.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • suntem romani ,inventam si sinonime daca e nevoie
                          ai dreptate cu retardatii ,,Seba

                          Comment


                          • Originally posted by Seba View Post
                            doar la noi sunt sinonime jantele cu gentile, in engleza la geanta ii zice bag, la janta ii zice rim, in germana la geanta ii zice tasche, iar la janta ii zice felge. diferente sunt si-n alte limbi; o fi intrat in dex si "geanta" deodata cu "nicio", "tiam", etc...de cand ne conduc retardatii.
                            vezi ca nicio si niciun deja sunt forme corecte din cate imi amintesc
                            deci urmeaza geante,genti si jenti ...
                            de tiam nu am stiut ...
                            Last edited by Cristi_Xp; 16 April 2011, 21:56.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Parca si intrun si intro...

                              Comment


                              • Am verificat romeo dar tot nu primesc un raspuns. interesul meu este sa nu atinga in etriere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google