Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • totul tine de modul de folosire...poate o janta ieftina sa tina o vesnicie sau o janta f scumpa sa se crape in timp scurt..!
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • Salut,
      Va rog sa imi spuneti daca se potrivesc jante astea pe logan si ce modificari ar mai trebuie facute pentru a fi montate perfect :
      jante EURO RACING E9051 6,5/J15; 4 prezoane; PCD: 108; alezaj central: 72,56; ET: 25

      Multumesc,
      1.6 mpi cu un strop de redbull
      Respect pentru ca imi pasa

      Comment


      • nu se potrivesc florin
        PCD 108 cred ca este distanta dintre gaurile prezoanelor si ca se potriveasca pe logan ar trebui PCD 100
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • la asta ma gandeam si eu, dar vroiam sa fiu sigur pentru ca nu ma pricep foarte mult la detaliile tehnice, multumesc frank
          1.6 mpi cu un strop de redbull
          Respect pentru ca imi pasa

          Comment


          • Salutare.
            Cu jenti mai mari si cauciucuri mai late si mai mici la inaltime consuma masina mai mult? Am citit un comentariu al lui LAE in care a mentionat consumul crescut...
            Asta e din cauza frictiunii de la suprafata mai mare pe carosabil?

            Comment


            • Raspuns da , dar nu in cote alarmante undeva la 0.6 % dar nu se pune problema si in cazul unor janbte pe 16/17 de competitie( adica usoare) !
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Multumesc!

                Comment


                • Salut. Vreau sa achizitionez un set de jante pe 15. Problema este latimea acesteia de 7j.Intrebarea este urmatoarea: Se pot monta cauciucurile standard de Logan(185/65/15) pe acestea(7jx15)?Ce si daca pot aparea anumite probleme legate de acestea. In caz contrar voi achizitiona alte jante de 6,5 x 15. Merci.

                  Comment


                  • la jantele de aliaj ai nevoie de prezoane pt jante de aliaj ? daca masina a venit din fabrica cu jante de tabla nu cred ca sunt bune prezoanele alea ..
                    spun asta pt ca le-am folosit cele din fabrica si am strans rotile bine cand am pus jantele de aliaj si cand le-am dat odata jos erau foarte slab stranse ...mi frica sa se slabeasca in timp
                    aveti idee cam cat costa aceste prezoane pt jante de aliaj ? am inteles ca undeva la 100 lei
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Prezoanele pentru jantele de aliaj sunt cam 7-8 lei / buc la reprezentanta. Diferenta este ca au o saiba in plus.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • pentru 185/65/15 care sunt marimile pt o janta?

                        ma refer in special la alezajul central si la ET

                        Comment


                        • 60 alezaj (parca) si ET 48 sau 50 (pt tabla)
                          sa ma corecteze cineva daca gresesc

                          Comment


                          • Salutare! Stie cineva daca prezoanele de pe jantele de tabla de la logan merg si la jantele de aluminiu cele de origine? Atasez si o poza! Multumesc

                            din pacate nu s-a incarcat poza
                            Last edited by jelly; 28 February 2010, 11:59. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Merg,dar nu sunt recomandate.Acum nu stiu cum e mai bine.Eu la jantele de aliaj am prezoane fara saiba,dar asa au venit jantele si presupun ca sunt special pentru ele.La jantele de origine am vazut ca sunt cu saiba.
                              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                              Comment


                              • Stie careva, care este toleranta la ET a Loganului ?
                                Vreau sa-i pun jante de aliaj.
                                Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google