Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult pentru informatie
    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

    Comment


    • GATA ... am reusit sa le pun pe masina: jante BBS 15'' 4x100 (de pe golf 3 gti) dupa ce le-am alezat gaura interioara 1.1mm. Acum urmeaza sa confectionez niste capace BBS pt ca acele abtibilduri cu Renault sunt de forma deocamdata. Scuze ca sunt murdare nu am avut timp sa le curat.

      Multumesc mcnalex pt raspunsul de pe PM !
      Attached Files

      Comment


      • da mai bine cu astea decat cu tablele

        Comment


        • Originally posted by romeo-alex View Post
          da mai bine cu astea decat cu tablele

          CLAR . Mi se pusese pata sambata cand am vazut ca nu se potrivesc... eram negru ! Bine ca am scos-o la capat pana la urma!

          Comment


          • sa ne spui si cum se comporta masina cu jantele astea

            Comment


            • Originally posted by retro 590 View Post
              O sa incerc sa aflu...multumesc pentru indicatii
              sigur sunt pe 14 cele de Aveo si ar da urat pe logan :|

              Comment


              • Originally posted by romeo-alex View Post
                sa ne spui si cum se comporta masina cu jantele astea
                Greu de spus am mers 5Km cu ea dupa ce le-am echilibrat.Sa zic ca este o ideea mai stabila decat cu jantele de tabla si cauciucuri de iarna. A trebuit sa plec la Bucuresti iar aceasta este masina tatei - am misiunea de a o intretine . Eu conduc un Ford Ka de care sunt la fel de mandru.

                Comment


                • am si eu o intrebare..am gasit o pereche de jante dragute luate dupa un opel,pe 15, cu buza,le-am pus pe masina in locul uneia din fata,intrau prezoanele dar freca cand invarteam roata..daca as pune distantiere ar merge?ms

                  Comment


                  • pai unde freca? daca freaca la etrier nu prea ai ce face

                    Comment


                    • da de etrier..

                      Comment


                      • E cam greu de remediat daca freaca de etrier
                        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                        Comment


                        • nu ai ce face , mai bine iti cauti altele la dimensiuni corespunzatoare

                          Comment


                          • Bogdan...din pacate...chiar daca stiu ca iti cauti jante de mult timp....colegul romeo-alex cam are dreptate. Mai bine ia altceva decat sa le pui si sa dai banii degeaba pe ele
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • eu cam am dubii cu ce zice bogdan in sensul ca jantele de opel originale daca is au destula distanta pana la etrier mai ales ca loganul are ansamblul de frana mai mic ca la orice masina cu jante pe 15 dar in fine o fi si cum zice bogdan

                              Comment


                              • da retro dar astea le luam schimb pe schimb cu jantele de tabla ale mele...in fine o sa caut altceva si astea sa-mi ramana pe cauciucurile de iarna.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google