Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    bine punctat LAE si eu sunt adeptul anvelopelor late, desi inca nu am pus in aplicare; am pus 205/45/16 si mi s-a parut ca tot ca niste roti de bicicleta se vad un 215/55/15 m-ar atrage;
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • #92
      eu am facut un down grade de la 245,235 la 225/45/17 si tot mi se par obisnuite! consuma mult prea mult dar sunt bune pe jantele mele de''8''latime, minim adica....!

      Comment


      • #93
        Lae da si tu o poza cu rotile tale pls
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #94
          Originally posted by mumus View Post
          Lae da si tu o poza cu rotile tale pls
          o sa pun dar cu telefonul..

          poza..
          Last edited by LAE; 10 June 2009, 17:12. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            se tot deschide poza....pune alta.. te rog
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #96
              vezi la intalnirea de pe14_06 acum trei zile ca sunt mai multe poze(constanta)....

              Comment


              • #97

                Comment


                • #98
                  da stiu ca esti zgarcit rau la poze de vreo 2-3 luni de cand am auzi ce dimensiuni ai la anvelope tot am urmarit dupa niste poze mai concludente..da nimic ba cu telefonu si nu se vad, ba o janta si o bucata de cauciuc...fa-le un pic din profil sa vedem si noi cum se vede masina intreaga din spate si cu rotile bracate ptr poza din fata
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • #99
                    [img=http://img195.imageshack.us/img195/1615/picture001yqo.th.jpg]my car.....

                    [img=http://img195.imageshack.us/img195/7052/picture002d.th.jpg]jaful meu...

                    [img=http://img44.imageshack.us/img44/1741/picture003mhi.th.jpg]raia de lighean...
                    Last edited by LAE; 19 June 2009, 00:47. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Vezi ca pe fata ai cauciucurile puse cu sensu de rotatie invers..schimba rotile de pe fata intre ele.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • nu mai le am pe alea si stiam de ele ca eu le-am montat asa....le aveam normal si tragea stanga si le-am inversat (unu era mai usor), .....o sa pun poze cu noile mele gume Pirelli Zero Rosso 225/45/17 toate 4! au costat 22mil toate montaj inclus!!! probate la 170/h fara nici un plumb si volanul tzapan tzapan....nici o vibratie merge linie poti lua mainile de pe volan, sunt superbe si m-au lasat putin lefter dar deja mi-am revenit!!!

                        Comment


                        • nu stiti ce latime au jantele de aluminiu care ieseau din fabrica? masina e din 2005. am 2 firestone 195/65 r15 si vreau sa stiu daca se potrivesc.

                          Comment


                          • moldalin se potrives in mod sigur multi au aceste dimensiuni pe acele jante.Concluzie...SE POTRIVESC SIGUR.
                            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                            Comment


                            • Salut. Am nevoie de putin ajutor.
                              Pentru jantele astea 4X100 pe 16" http://www.booster.ro/tuning/jante-a...o-gt-3068.html mai este nevoie de inele de centrare ?
                              Adica OZ Superturismo GT pe 16" 4X100 cu 7,5J.

                              Multumesc.
                              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                              Comment


                              • Salut ,chiar daca ai prinderile 4x100 daca nu ai gaura de pe centrul jantei de 60mm ai nevoie de inele pt centrare(fara inele in timp pot aparea probleme la roata de exemplu batai). Si acum am si eu o intrebare legate de jante :ce parere aveti despre jantele Keskin? rezinsta in timp la uzura,gropi? sunt cu prinderi 4x100, ET35 si 7jx15 model Kt3,intreb pt ca nu prea am vazut lumea sa aiba asa ceva ca sa imi pot face o parere. Multumesc
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google