Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti dau senzatia ca ai mai mult pana la martorul de uzura.
    Si Premium Contact 5 au santuri adanci.
    Oricum astea cu aderenta buna nu te tin o vesnicie de km.

    Comment


    • Asa repede ai trecut la sosoni de vara?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Pai si eu am trecut deja de vreo 2 saptamani.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Era soare cand am pus anvelopele de vara, a 2-a zi ninsoarea a blocat drumul spre vama Siret, dar in Iasi s-a circulat bine, doar carosabil umed.

          Comment


          • Si Bluresponse am obs. ca au canalele centrale largi (comparativ cu Michelin ES).
            Din cate vad, asta e tendinta cam la toate astea de vara, indiferent de marca.

            Comment


            • Apa o evacuezi in 2 moduri: canale sau lamele. Lamelele costa la CO2 deci canale sa fie.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Si mai au un avantaj, fiind largi canalele, nu mai agata toate pietricele.
                Si ce agata cu alea mici transversale, sunt mici si nu produc zgomot.

                Comment


                • cam toti au inceput sa traga canale din ce in ce mai late si mai adanci. am impresia ca scade si inaltimea caii de rulare.
                  Odata cu etichetarea anvelopelor, lumea a inceput sa cumpere anvelope in functie de performantele acestora. Exista un segment important de utilizatori care aleg o anvelopa cu caracteristici foarte bune de franare pe carosabil umed, in detrimentul consumului si al zgomotului de rulare, iar durata de exploatare aproape ca nu mai intereseaza pe nimeni.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Accesorii jante aliaj

                    Oare le explica cineva posesorilor de logan cu jante de aliaj din fabrica de ce isi pun oamenii soricei de plastic la rotile de tabla + capace?
                    Am vazut asta prin Sibiu. Nici acum nu pot sa cred. Am trecut de mai multe ori pe langa masina sa ma lamuresc.
                    Poate loganurile editie lim 10 ani asa vin din fabrica. M-as duce sa tai eu soriceii ca-i pacat de masina si de jantele pe 16
                    Attached Files
                    Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                    Comment


                    • ...nu-i taia ca s-ar putea sa piarda janta.

                      Comment


                      • Totusi...sunteti chiar siguri ca sunt jante de aliaj?
                        Uitati-va mai bine la roata spate, se vede tamburul, sau...altceva?
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • E logan ed lim 10 ani. Se vede sticker. E modelul de jante de pe logan 10 ani.
                          Butucul spate e ciudat. M-am uitat la el, are un fel de radiator. Poate e un plastic sa nu se vada metalul ca rugineste.
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • Bravo @77sky!
                            Ai niste ochi de vultur!
                            Int-adevar, am salvat pozele (ultimele 2) si am dat si eu zoom, se vad gaurile din janta de tabala, nici vorba de tambur cum ar fi trebuit sa se vada daca erau de aliaj.
                            Oricum, imitatia aia de capac e chiar reusita, pacaleste clar la prima vedere ca sunt jante de aliaj.

                            @ovimiha, fa maine, daca ai ocazia si reusesti o poza cu o roata de pe fata, asa mai in detaliu...sa ne lamurim clar.
                            Last edited by Kojak; 23 April 2015, 22:54.

                            Comment


                            • Sunt jante de tabla + capace ! ))) am vazut eu 3 loganuri fara cate un capac ))

                              Comment


                              • Eu nu am salvat pozele, nici nu am dat zuum. Dar m-am intrebat care ar fi logica aricilor acolo...nu chiar de tont le-a pus cineva.
                                Si apoi am vazut orificiile jantei de otel.
                                Ce inseala este altceva, la prima vedere, te uiti la valva, zici ca se 'ingroapa' in janta de aliaj si acel capac are orificiu...

                                Ce mai...e faina imitatia asta
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google