Despre Obligativitatea Anvelopelor De Iarna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by razvanamza View Post
    eu port. si am si cauciucuri de iarna. de 3 ani, nu de ieri.
    De 3 ani porti cauciucuri de iarna sau centura? De ce nu te-ai gandit la siguranta dumneata pana acum 3 ani !?
    Continuand ironia, e legal sa ai xenon in far normal, e legal sa nu folosesti luminile corespunzator, e legal sa scoti catalizatorul ?? Normal ca ne doare sufletul ca am dat banii de muraturi pe gume de iarna, dar daca tot am facut-o de ce sa nu pozam un pic si in aparatorii legii !!??
    Gumele mele vara nu au nici 20.000 de km, rulate domestic, or sa fie excelente in iarna asta
    Last edited by vasile78; 14 October 2011, 23:50.

    Comment


    • #77
      Am o intrebare cu care sunt in nelamurire : Cauciucurile de iarna sunt obligatorii atat in orase cat si in afara oraselor sau sunt obligatorii numai in afara oraselor , multi zic ca sunt obligatorii numai in afara oraselor altii zic ca si in orase si in afara lor sunt obligatorii , cum sta treaba pana la urma ??

      Comment


      • #78
        Daca nu te'ai elucidat pana acum, intreaba la farmacie.

        Asa ceva e de neconceput. Pana si cretinismul cred ca are mandria lui.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #79
          Originally posted by JREwing View Post
          Iar politia NU se deplaseaza la accidente fara victime.
          Un coleg de-al meu a avut recent un accident (destul de usor as spune).
          Ala care l-a lovit, a facut scandal si nu voia nicicum sa-i dea asigurarea.
          In momentul ala, colegul a sunat la 112 si a chemat politia, spunand ca a fost lovit, ca nu sunt pagube mari, dar ca sotia se simte rau.
          Continuare ma gandesc ca v-o imaginati.... a venit un echipaj de politie si o salvare, tipul a ramas fara carnet si a dat si asigurarea, iar sotia colegului a fost dusa la spital si dupa o ora a ajuns acasa.
          Toate bune si frumoase, singura conditie e sa nu te pierzi cum o fac multi (din pacate am facut-o si eu )

          Comment


          • #80
            Daca nu te'ai elucidat pana acum, intreaba la farmacie.

            Asa ceva e de neconceput. Pana si cretinismul cred ca are mandria lui.
            Auzi tata , la inceput a zis la stiri ca sunt obiligatorii numai in afara oraselor , iar acuma nu se mai zice nimic de chestia aia , daca tot esti asa destept dc nu ma lamuresti tu , am auzit pe multa lume care intreaba asta .

            Comment


            • #81
              Cauciucurile de iarna sunt obligatorii Pe drumurile publice acoperite cu zapada si polei, daca localitatile nu au drumuri publice pentru unii, atunci noi traim in jungla.
              Last edited by madi; 15 October 2011, 07:20.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Salieri View Post
                Auzi tata , la inceput a zis la stiri ca sunt obiligatorii numai in afara oraselor , iar acuma nu se mai zice nimic de chestia aia , daca tot esti asa destept dc nu ma lamuresti tu , am auzit pe multa lume care intreaba asta .
                Auzi taticule, daca erai un pic mai inteligent (nu chiar cat mine ), ai fi dat macar o pagina inapoi pe topicul asta si te'ai fi lamurit.

                A, ca tu esti comod si iti place sa pleci urechea la ce spun toate duduile astea siliconate si botoxate la "stiri", e partea a II'a. La fel de bine te puteai uita pe Animal Planet, era mai constructiv.


                Citeste cu atentie postul lui madi.
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #83
                  Winnie, ai scris ca "- Sunt amendat daca blochez un drum indiferent de tipul cauciucurilor."
                  Poti sa postezi articolul care reglementeaza aceasta chestiune?
                  Eu m-am uitat pe lege si nu am gasit asa ceva.
                  Multumesc

                  Comment


                  • #84
                    Am fost recent la un magazin pt achizitionarea pachet iarna anvelope si surpriza!Am cerut acel nenorocit de certificat.Raspunsul a fost :doar cel de la producator.Am cerut o hartie in care sa specifice :montajul si achizitionarea au fost facute de firma in cauza.Refuzul a fost categoric.
                    AC/DC- RIDE ON

                    Comment


                    • #85
                      Winnie respect mult!
                      Rar vezi oameni asa saritori. Eu zic sa ne strangem cativa oameni din club si sa incercam cumva sa ii facem sa ne explice legea cu lux de amanunte, sa invitam o televiziune sau o emisiune despre auto(gen promotor).
                      Stiu ca visez dar consider ca daca ne strangem cat mai mult avem o sansa , daca nu plecam acasa!
                      P.S : cineva imi poate printa si mie legea? Dau o bere(suc)

                      Comment


                      • #86
                        Eu am inteles ca pe zapada si polei nu iau amenda daca nu incurc circulatia.

                        Comment


                        • #87
                          Baieti ia lamuriti-ma si pe mine ca nu m-am prins in legatura cu anvelopele universale de ceva. Mai nou aud voci cum ca M+S nu e suficient mai trebuie sa aiba desenate niste picturi rupestre pe ele gen un varf de munte si un fulg de nea (cred ca mai lipseste un schior din peisaj). Pana la urma care e treaba cu all-season, care sunt ok si care nu sunt, ca am de gand sa-mi iau din astea, la cati km fac eu pe an, e o risipa de bani sa am 2 seturi, mai ales ca nu prea mai folosesc masina personala.

                          Comment


                          • #88
                            bai frate , ce vad aici nu ma face decat sa repet aceasta fraza "Multi vad , putini putini pricep" , e grele frate...e grele.

                            Comment


                            • #89
                              O fi grele bre, dar nu vrei sa simplifici daca tot esti mai "rasarit" eu n-am stat sa citesc toate posturile voastre in care mai mult va contraziceti, ca deh asa e moda pe forumuri, fiecare e mai smecher decat celalat, ia lumineaza-ma

                              Comment


                              • #90
                                Daca nu vrei sa vezi cum se contreaza smecherii pe forumuri, te rog sa pui mana si sa citesti legea cu atentie, apoi directiva europeana catre care face trimitere. Te vei lumina numaidecat.

                                Succesuri!
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google