Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @andrei sunt 2 varianate :prima..poti intrerupe circuitul ledurilor de jos si inseriezi un led pe circuit sau a-2a poti lua curent din pinii 7 10,11(nu mai stiu exact)si pui rezisteta pe ledul pentru ace...eu am optat pentru a-2 a varianta...citeste topicu asta ca iti dai seama ce o s ai de facut
    low....&.....slow

    Comment


    • poza

      leduri,ledulete si luminite ...misto a mai iesit la mine)
      Attached Files
      CARPE DIEM!

      Comment


      • Originally posted by alexutzu View Post
        @andrei sunt 2 varianate :prima..poti intrerupe circuitul ledurilor de jos si inseriezi un led pe circuit sau a-2a poti lua curent din pinii 7 10,11(nu mai stiu exact)si pui rezisteta pe ledul pentru ace...eu am optat pentru a-2 a varianta...citeste topicu asta ca iti dai seama ce o s ai de facut
        din pini 7 si 11 se aprinde cand pui pozitiile
        din pini 7 si 10 se aprinde cand pui contactul
        10 si 11= +
        7= - (masa)
        sigpic

        Comment


        • multam nicu de completare
          low....&.....slow

          Comment


          • cu placere alexutzu
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by gutza07 View Post
              Salut....am si eu o intrebare
              Am vazut la un passat park intr-o intersectie cand isi ambala masina ,cum i se schimbau culorile ceasului cu turatile erau albe iar cand accelera se faceau treptat rosu Se poate face asa ceva si pe Logan ?
              Se poate face. In pagina 33 din acest thread este un link postat de user-ul ncp.

              Comment


              • Am o intrebare pentru cei care au desfacut bord de Duster. Cate leduri sunt la cadrane? Se poate inseria led suplimentar pentru ac ca si la bordul de Logan?

                Care ar fi diferentele intre placile de bord?

                Si inca ceva..alimenatrea se face tot pe acei pini? 10-11 si 7?
                Last edited by soboBN; 11 March 2011, 17:02.
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • placa de duster are daua leduri la cadrane (in stanga si in dreapta) iar la display are 4 in loc de 6, se poate pune si la ac, se intrerupe circuitul celor doua, insa nu stiu ce rezistenta trebuie pusa, poate te ajuta altcineva cu informatia asta!
                  apropo, azi am schimbat iara culoarea la ceasuri, inclusiv la display, pentru ca asa cum am mai zis, ziua nu vedeam nimic daca puneam pozitiile, cred ca asa vor ramane ceasurile, sa vad si pe intuneric cum dau
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • In cazul asta poti pune ledul pentru ac in locul unde normal era al trei-lea led... deasupra acului.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • e si asta o varianta mai simpla pentru ca nu mau pui nici o rezistenta, nu mai schimbi nimic
                      sigpic

                      Comment


                      • In pozele de aici se vede cum iese modificarea cu ledul pentru ac pus sus, si cate 2 leduri albe in lateral.

                        In schimb daca ar fi fost pe albastru, cu zona rosie nu mergea, ca trebuia led rosu in dreapta, iar un singur led albastru nu ar fi luminat uniform zona de la 0 la 5000. In acest caz trebuia ledul pentur ac adaugat ca al 4-lea led, cu tot ce tine de aceasta modificare.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • si zici k daca pui ledu in unghi se vede mai tare?

                          Comment


                          • azi am reusit si eu sa.i dau de cap, deoarece am pus albastru inchis, nu se mai vedea zona rosie, acum am pus un led albastru deschis si orientat spre cadrane si astfel mi.a iesit ce am vrut sa fac
                            prima poza e de ieri, iar urmatoarele doua, de azi
                            ps, scuza.ti calitatea pozelor
                            ps 2: cred ca la culoarea asta voi ramane
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Ajutati-ma si pe mine cu cateva sfaturi si poze daca se poate.
                              Aseara am realizat si eu schimbarea ledurilor in bord.Le-am facut alb rece si acele rosii,numai ca din rosii mi-au resit albe ...cum sa prelungesc ledul de la ac?
                              Si inca ceva...cum pot face sa am si zona rosie la turometru?

                              P.S. am serigrafia originala ambition

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google