Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • le'am montat mai usor asa, deoarece am decupat cablajul si am lipit mai usor smd'ul iar separarea intre rosu si albastru am facut'o mai usor. In fine, deja am facut operatiunile astea si nu mai are rost sa o iau din noi de la cat. Ma interesa care este rezistenta ce trebuie inlocuita (am o idee dar vreau sa fiu 100% sigur) si valoarea ei.

    Comment


    • pune si tu o poza cu izolarea lumini pentru ac ca nu reusesc daca nu am ceva idei
      sigpic

      Comment


      • urmareste traseul cablajului de la leduri

        Comment


        • Urmareste traseul ca in poza si o sa descoperi care sunt rezistentele. La dai jos, le masori si alegi o valoare cu 200 ohmi mai mica.
          Attached Files
          GL-22-TOF

          Comment


          • Mersi frumos Liviu.

            Comment


            • si fi atent ca sunt legate in serie cate doua (daca te ajuta cu ceva)
              exact ca in poza
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Ceasurile mele facute de useru : danic din Tm ...cel care o facut si ceasurile lui Streulea

                Serigrafie duster de benzinar + leduri folosite la ceasurile de jaguar xf si alte masini

                Seara sunt fenomenale ...o culoare asa linistitoare ...si ziua se vad ..
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • cea mai frumoasa lumina si cele mai frumoase ceasuri care le-am vazut pana acum, adica cea mai buna combinatie!felicitari
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • va rog frumos sa imi spuneti si mie cum ati eliminat vopseaua (galtgena portocalie) de pe comanda de climatizare! mentionez ca am ph 2

                    Comment


                    • daca pui culoare rosie nu trebuie eliminata, daca pui altceva , cica cu alcool izopropilic merge foarte bine

                      Comment


                      • Merge,dar freci de te saturi...
                        sigpic

                        Comment


                        • nu am avut timp sa citesc tot dar spuneti-mi si mie va rog daca este cineva din bucuresti care face asa ceva.ms.

                          Comment


                          • Mi-am schimbat si eu luminile in bord gratie celor care au postat aici si carora tin sa le multumesc.A fost foarte simplu iar rezultatele m-i se par f placute.Am avut folie de prestige din fabrica dar am dat-o jos ca ziua nu se vedea nimic in bord,am luat un bord complet de la dezmembrari si i-am luat folia.Mai am de schimbat cele 7 smd-uri de la cd in rosu(unde gasesc smd 1206 rosu?) si la climatizare pe care vreau s-o fac in week-end cu 9 smd-uri(6 rosii+3albe).Scuzati calitatea foto,le-am facut cu telef,camera a crapat.
                            Attached Files
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • care a desf buton de geam cu impuls, va rog sa mi scrieti cum pot sa l desfac

                              Comment


                              • De scos capacul se scoate usor, mai departe nu am reusit, nici macar pe unul spart...
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google