Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aha, da tu i ai schimbat vre un led smd ceva, ai fac ceva modific ? k, daca plus vine, du te pe partea de masa si vezi, poate e numai dezlipit nu te ai uitat, verifica daca se aprinde dar alimenteaza l de pe circuit nu direct pesmd, vezi asa daca se aprinde.....

    Comment


    • Are cineva facute ceasurile facute cu verde?

      Comment


      • Da, sunt si cu verde.
        Attached Files
        GL-22-TOF

        Comment


        • Sau combinatie albastru cu verde
          Attached Files

          Comment


          • pentru a putea pune leduri rgb ce modificari ar trebui facute?
            sigpic

            Comment


            • Facut alt circuit complet nou care sa aiba si controller rgb.
              GL-22-TOF

              Comment


              • trebuiesc plantate separat de pcb masinii ca se alimenteaza de la o sursa mai destepta care face sa se aprinda toate culorile suscesiv de la o comanda cu buton
                (((un controler care face sa se aprinda toate cele 4-6 leduri(referire la ceasuri)simultan de la un singur buton si o sursa de tensiune de 3v bine stabilizata))))
                functionarea unui led rgb e relativ simpla dar e mai complicat cu controlerul ala care face ca culorile sa se succeada
                se gasesc de cumparat acele controlere separat
                merg si fara controler dar de cate ori aprinzi pozitia (lumini bord)se succed culorile ledului
                Last edited by romeo-alex; 27 November 2011, 23:08. Reason: nu mai dau edit

                Comment


                • Caut si eu serigrafie si inele de bord de duster in scopul montarii lor pe logan. Am gasit decat pe okazii la 70ron serigrafie.

                  Comment


                  • deci sa inteleg ca pun pozitia se aprinde o culoare, o iau, o pun din nou se aprinde alta?
                    sigpic

                    Comment


                    • @Cobra pai si ai vrea sa coste 20 ron sau cat? Mi se pare decent 70 ron tinand cont ca e vorba de o piesa care nu exista teoretic separat ca piesa de schimb.

                      @ Nicu Nu, exista led-uri RGB care nu pot fi controlate in culoare, respectiv au 2 pini si trec prin culori singure - un mare kitch pentru lumini de bord dupa mine. Cine vrea RGB sa isi investeasca in controler ca sa poata obtine si culori intermediare intre cele de baza.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • Anuntul e din pitesti. Nu m-am referit la pret ci de unde sa iau si eu de prin bucuresti. Si serigrafie si inele de bord.

                        Comment


                        • Salut ! Stiu ca mai mult ca sigur exista raspunsul printr'un topic dar sa iau tot forumul la rand ... )
                          Vreau sa'mi schimb becurile din consola centrala cu smd . Intrebarea mea este urmatoarea : Unde gasesc si eu aceste leduri smd de cumparat in afara de zextar care e prea departe. Sau daca trimite vreun coleg prin posta ...

                          Si ar mai fii inca cv . La aeroterma o sa pun 3 pt fiercare rotita , cate si ce fel de rezistente imi trebuie si cum le, leg . Exact ca in poze vreau sa le fac doar ca pe albastru . Incepator

                          Multumesc
                          Attached Files
                          Last edited by gabonz; 13 January 2012, 22:57.

                          Comment


                          • Sunt doar cateva topicuri dedicate luminilor, din care unul este specil pentru panoul de climatizare. Citeste-l pe acela intai...
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Salutari, desi am citit cam tot ce se poate, inca sunt nedumerit. Pentru a pune un led in zona 6000-7000 ture... i-au curent de la pinul 10 (+) si pinul 7 (-) sau pinul 10 si 11 (+) si pinul 7 (-) adica fac punte intre 10 si 11 ???? nu inteleg. Si e tarziu...
                              Multumesc de raspunsuri.

                              Comment


                              • N-ai nimerit nici o varianta.
                                Pinul 7 = masa si pinul 11 = +12V

                                Cu toate ca ai deja un led acolo.... din cele 3 leduri care sunt in jurul acului, cel din partea respectiva il pui rosu si izolezi lumina pentru zona respectiva.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google