Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In primul rand, iti recomand sa nu ai ace vopsite cu marker, oja sau mai stiu eu ce.Ori ai acele albe, ori ai cele rosii, din fabrica vopsite.
    Eu am testat ambele metode, prima data puneam un smd sub ac, legat in serie cu celelalte leduri, adica intrerupeam traseul si inseriam ledul pentru ac, dar asa scadea un pic din intensitatea luminii.
    Acum am led separat, dar alimentat direct si se vede foarte foarte bine.

    Aaa..si inca ceva: nu-ti face iluminare alba, daca ai folie de prestige, nu o sa vezi nimic ziua
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • Deci cel mai bun cu led tras separat pt. ac.
      Prestige e cel cu ceasurile albe?

      Comment


      • cu serigrafia alba, da

        Comment


        • Azi am facut un bord de logan cu alb rece, cu serigrafia alba. Nu a iesit rau :p

          Comment


          • Iese bine, dar ziua nu prea mai vezi nimic.
            GL-22-TOF

            Comment


            • mie personal, albul rece pe logan, nu mi se pare ok, deoarece display-ul are o tenta verzuie, iar cand pui albul rece / neon, parca nu mai e asa rece....nu stiu cum sa zic, dar clar nu arata ca pe mondeo, audi sau megan....parerea mea.

              Comment


              • Originally posted by danic View Post
                MAT-ule vrei amu o bere ??
                Tocmai amu 1 h am terminat un alt logan....full Blue Ice. Arata infiorator de fain.....
                Ce SMD uri ai folosit? cod, mc? multumesc.

                Comment


                • de obicei se folosesc plcc 3528....

                  Comment


                  • Nu cunosc detalii tehnice, stiu ca sunt smd-uri de 5 mm, sunt identice ca cele de pe PCB.

                    Comment


                    • Mai studiaza, smd-urile de pe pcb nu sunt de 5 mm, sunt de 3,5*2,8 mm. De 5mm de obicei sunt smd-uri cu 3 cipuri, la gasesti in becurile cu leduri pe la pozitii, plafoniere, etc.
                      Incearca un search pe google pentru smd3528 si smd5050.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Ai dreptate....azi le-am masurat cu sublerul.....

                        Comment


                        • Salutare! Poate aici gasesc o indicatie, un sfat ceva. Vreau ca atunci cand aprind luminile sa nu mai scada intensitatea iluminarii display-ului din bord. A reusit cineva chestia asta? Cred ca pe undeva pe placa exista o rezistenta responsabila de lucrul acesta si care ar trebui strapata.

                          Comment


                          • de cate smd ai nevoie pt a schimba culoarea bordului?
                            www.diagnoza-auto.net

                            Comment


                            • Originally posted by dancostea2002 View Post
                              de cate smd ai nevoie pt a schimba culoarea bordului?
                              ai 6smd-uri la display si cate 3smd-uri la fiecare ac in parte

                              Comment


                              • ok,multumesc mario!in afara de smd,mai ai nevoie de rezistente de limitare sau se schimba efectiv smd si that is all?
                                www.diagnoza-auto.net

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google