Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • goguspan - DA.Placa intrerupta si separatoare finute de lumina.Au fost folosite doar leduri SMD identice ca putere si marime cu cele originale, fara sa le inclin in diferite pozitii.

    Lumina din bordul meu nu este deranjanta noaptea, dar ce vad in pozele de mai sus la postul 702 ma uimeste.Daca aveam asa bordul trebuia sa conduc cu ochelari de soare si noaptea...glumesc, dar totusi sunt prea puternice.

    Incercati sa nu luati leduri super flux deoarece sunt prea puternice.Daca vreti magazin de leduri ieftine dati PM si va spun.
    real power..... diesel power by

    Comment


    • am si eu o intrebare pt cei care se pricep ... eu am dimmer pt reglarea intensitatii, insa cand intensitatea luminii este la maxim display-ul este ca o lanterna. Pot face ca display-ul sa aibe o intensitate mai mica ?
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • Nu sunt deloc puternice. Sunt super. Asa au iesit in poze. In realitate lumina este super OK. Nu deranjeaza deloc la condus noaptea. Aparatul foto amplifica lumina.
        Last edited by adicata2003; 23 March 2011, 23:40.

        Comment


        • dany da u ai legat reglajul de intensitate unde ? e legat si display-ul ?

          Comment


          • da e legat si display-ul ... si cateodata imi "sparge" ochii

            butonul de reglare a intensitatii, este pus pe butonul de reset a CB-lui
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • si normal ar trebuii sa scada si lumina de la ceasuri si de la display, la tine la display sa intel ca nu ?

              Comment


              • deci cer un mic ajutor din partea celor care stiu mai multe ca mine
                eu bordul de logan il alimentez din casa, cu un transformator leg + la 10 si 11 si minus la 7, dar la acest bord (de megane) stie cineva cum se alimenteaza? mentionez ca are o singura mufa
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • uita te pe placa poate ti dai seama, sau .....

                  Comment


                  • eu nu prea imi dau seama din circuit , nici la aia de logan nu mi.am dat seama
                    sigpic

                    Comment


                    • pai masa vezi ca o gasesti usor, restul e mai greu )

                      Comment


                      • Salutare! Tocmai mi-a adus un prieten niste rezistente si m-am decis sa activez mortorul pentru usi deschise, dar nu am reusit sa scot acul de la turometru. Am mai dat de doua ori acele jos pana acum, dar acum mi s-a parut diferit. Inainte cand invarteam invers ca sa le scot se auzea un sunet, ca un trosnet, acum la turometru nu se mai aude nimic. Stie cineva cum sa scot acu' ala?

                        Comment


                        • apuci de ac rotesti in sesul invers acelor de ceas si ridici de ac(mai barbateste)
                          poate l-ai infipt prea tare ultima data cand l-ai montat

                          Comment


                          • asa am incercat. am tras de el si cu patentul si tot nu iese. m-am gandit sa bag sub el o surubelnita dreapta sa fac un fel de parghie dar mi-e teama sa nu rup serigrafia

                            Comment


                            • Salut...am schimbat si eu SMD'urile in bord si acum as vrea sa ii scad rezistenta, deoarece i'am mai adugat inca un led SMD rosu pentru ac in serie, si ma interesa care este rezistenta ce trebuie inlocuita si valoarea ei.

                              Comment


                              • daca urmaresti traseul cablajului de la leduri iti dai seama si singur
                                si de ce nu il legi pe asta de la ac in paralel cu celelalte,e mai simplu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google