Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dsign
    replied
    Originally posted by cosmin_ruz View Post
    In ziua de 15 iulie am deschis un thread dorind sa achizitionez un set de faruri. In aceeasi zi userul verginio a postat un mesaj prin care imi oferea spre vanzare farul stang la pretul de 100 lei. Imediat i-am comunicat oferta mea cu care nu a fost deacord si am stabilit sa achizitionez farul cu pretul de 100 lei si sa achit contravaloarea transportului prin intermediul postei (varianta aleasa de el). Vazand ca nu primiesc niciun mesaj legat de expedierea coletului, am incercat sa-l contactez telefonic, sunandu-l de doua ori si desi nu a raspuns niciodata nu am primit nici macar un beep pentru a-l contacta in momentul in care avea posibilitatea sa discutam. Crezand ca nu mai este valabila oferta ii trimit un pm, iar in ziua de 20 iulie imi raspunde spunand ca nu mi-a raspuns la telefon fiindca se odihnea dupa o tura de noapte. Tot in aceeasi zi mi-a spus ca va merge la posta pentru expedierea coletului intr-o dupa amiaza a unei zile din saptamana ce urmeaza. Devenind suspicios cu privire la realitatea ofertei, il mai solicit o data detalii legate de produs. Imi trimite id-ul, luam legatura pe messenger, vizualizez fotografii cu produsul si bucuros fiind ca este exact ce cautam ii cer sa-l expedieze. In asteptarea unui semn legat de tranzactie, pe 2 august ii mai trimit un mesaj la care primesc raspuns in aceeasi zi spunandu-mi ca a fost luni (29 iulie) la posta, dar nu a trimis coletul datorita dificultatilor intampinate legate de impachetarea coletului (i s-a solicitat ambalarea intr-o coala alba sau crem). Prin intermediul aceluiasi mesaj ma anunta ca luni (5 august) va merge din nou la posta pentru a expedia coletul. Neprimind coletul timp de 2 saptamani, ii trimit mesaj, iar in ziua de 21 august imi raspunde si imi spune ca nu a mai mers la posta si nici nu va mai merge nefiind multumit de serviciile acestora si imi sugereaza ca expedierea coletului sa se faca prin intermediul curieratului, refuzand eu sa mai finalizez tranzactia in aceste conditii.
    Aceasta a fost experienta mea cu userul veriginio in incercarea de a achizitiona un far.

    Imi pare rau pentru tine si pentru ca ai asteptat atat. Insa, fara sa-i iau apararea colegului vanzator, lucrul cu Posta este un calvar. Eu unul nu vreau sa aud de Posta nici daca cumpar si nici daca vand ceva.

    Prefer rapiditatea si comoditatea lucrul;ui adus la usa de curier, chiar daca face 15 lei in plus. Si crede-ma, nu vrei sa primesti prin posta un far. Pentru simplul fapt ca vei primi mai multe faruri si nimeni nu va fi tras la raspundere.

    Leave a comment:


  • ghiaurul
    replied
    cu parere ,,de rau,, il recomand pe mister SKANDAL si al sau site! am comandat azi si le-am primit ieri! felicitari si bafta la vanzari!

    Leave a comment:


  • cosmin_ruz
    replied
    In ziua de 15 iulie am deschis un thread dorind sa achizitionez un set de faruri. In aceeasi zi userul verginio a postat un mesaj prin care imi oferea spre vanzare farul stang la pretul de 100 lei. Imediat i-am comunicat oferta mea cu care nu a fost deacord si am stabilit sa achizitionez farul cu pretul de 100 lei si sa achit contravaloarea transportului prin intermediul postei (varianta aleasa de el). Vazand ca nu primiesc niciun mesaj legat de expedierea coletului, am incercat sa-l contactez telefonic, sunandu-l de doua ori si desi nu a raspuns niciodata nu am primit nici macar un beep pentru a-l contacta in momentul in care avea posibilitatea sa discutam. Crezand ca nu mai este valabila oferta ii trimit un pm, iar in ziua de 20 iulie imi raspunde spunand ca nu mi-a raspuns la telefon fiindca se odihnea dupa o tura de noapte. Tot in aceeasi zi mi-a spus ca va merge la posta pentru expedierea coletului intr-o dupa amiaza a unei zile din saptamana ce urmeaza. Devenind suspicios cu privire la realitatea ofertei, il mai solicit o data detalii legate de produs. Imi trimite id-ul, luam legatura pe messenger, vizualizez fotografii cu produsul si bucuros fiind ca este exact ce cautam ii cer sa-l expedieze. In asteptarea unui semn legat de tranzactie, pe 2 august ii mai trimit un mesaj la care primesc raspuns in aceeasi zi spunandu-mi ca a fost luni (29 iulie) la posta, dar nu a trimis coletul datorita dificultatilor intampinate legate de impachetarea coletului (i s-a solicitat ambalarea intr-o coala alba sau crem). Prin intermediul aceluiasi mesaj ma anunta ca luni (5 august) va merge din nou la posta pentru a expedia coletul. Neprimind coletul timp de 2 saptamani, ii trimit mesaj, iar in ziua de 21 august imi raspunde si imi spune ca nu a mai mers la posta si nici nu va mai merge nefiind multumit de serviciile acestora si imi sugereaza ca expedierea coletului sa se faca prin intermediul curieratului, refuzand eu sa mai finalizez tranzactia in aceste conditii.
    Aceasta a fost experienta mea cu userul veriginio in incercarea de a achizitiona un far.

    Leave a comment:


  • Soran
    replied
    @usr1 - Esti cumparatorul tipic care urmareste cel mai mic pret, transport cu Posta Romana cat mai ieftin si dupa face un scandal monstru vis a vis de produs si servicii. Baietii astia fac si ei ce pot sa va ofere piese mai ieftine si se chinuie sa trimita la toata lumea in masura timpului disponibil si mai au si un servici pe langa ca doar nu castigi din piese o avere, asa ca fiti si voi intelegatori. Nu inteleg nici aducerea in discutie a Daciashop, loc de unde normal ca nu doriti sa cumparati pentru ca produsul original trimis prin curier si ambalat corect este la alt pret; gratis nu ne ofera nimeni nici oameni sa lucreze in depozit, nici cutii de ambalat nici transport gratuit.
    Carenajele aftermarket ca idee se rup partial in 90% din cazuri numai prin propria lor greutate, daca le mai transporta si posta romana...

    Leave a comment:


  • arpad
    replied
    Multumesc frumos PRESTIGE

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    Un feedback pozitiv pentru CHROMA si ARPAD.

    Leave a comment:


  • romeo-alex
    replied
    feedback pozitiv din partea mea pentru Kelburtos

    Leave a comment:


  • Razvy
    replied
    O recomandare si un mare multumesc merg de la mine pentru Prestige, Cosmin_uau si in special Kelburtos.

    Leave a comment:


  • dsign
    replied
    Minunat ar fi sa nu ne trebuiasca asa ceva, insa asta e lumea in care traim. Noroc cu Ghiaurul Coleg de nota 1000

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Din nou un pozitiv ptr. colegu' @ghiaurul!

    Achizitionare si montaj 3 buc. antifurturi (portiere si portbagaj).

    Apelati cu incredere!

    Leave a comment:


  • cosmin_ruz
    replied
    Feedback pozitiv pentru sorin_pss de la care am achizitionat un far. A dat dovada de intelegere si promptitudine, comunicarea a fost la superlativ, iar calitatea produsului excelenta.

    Leave a comment:


  • fuzzy
    replied
    Originally posted by usr1 View Post
    Da m-am agitat...... dar s-a rezolvat. Chiar nu speram sa se mai rezolve. Ceea ce regret e ca am strinit un flame si era mai bine sa port discutia cu vinzatorul pe privat.
    Te-ai grabit prea tare si te-ai panicat, astfel au iesit niste vorbe pe care acum personal sper ca le regreti.. nu sunt singurul care a "facut afaceri" cu userul AXSCU si iti pot spune cu mana pe inima ca el este unul dintre cei mai seriosi de pe acest forum.

    Regretabile erori se mai intampla, insa nu cred ca este cazul sa improscam cu noroi in dreapta si in stanga.

    Nu stiu de ce nu sperai sa se mai rezolve cand seriozitatea acestui user este aproape garantata de multi useri vechi de pe acest forum, si nu numai.

    Rezumand, comportamentul tau lasa de dorit si sper sa realizezi greseala si sa o indrepti.

    Numai bine.

    Leave a comment:


  • dsign
    replied
    Nu inteleg ce legatura are Dacia hop cu mine... In afara de cateva chestiuni tehnice cu care il ajut pe amicul meu Soran si pentru care beneficiez de preturi preferentiale la piese, nu am nici o alta legatura cu Daciashop.

    Chiar te rog sa nu ne deranjezi, n-avem nevoie de carpaci ca tine, avem nevoie de prieteni.

    Dupa cum poti observa pe acest topic, serviciile amintitei entitati sunt apreciate, iar faptul ca nu exista feedback negativ nu inseamna ca nu au fost greseli din partea noastra. Insa daca au fost, s-au rezolvat amiabil.

    Acum tu, marele client cu achizitii de 3 lei, te-ai simtit cumva inselat si ai fi vrut sa fii servit imediat, prin teleportare, cu cei 3 lei si 2 bani cheltuiti... Posibil sa-ti fi dorit ca res[pectivul sa-ti presteze si un sex oral, asa, de impacare, nu?

    Ne bucuram ca ti s-a rezolvat problema. NU ne bucuram ca stie tot forumul de problema ta si ca esti un crizat.

    Adu-ti aminte ce ti-am scris prima data legat de subiectul tau inainte de a-mi raspunde la acest post. Consider ca ti-am vorbit mult prea duios!

    Originally posted by Ioarre View Post
    Hai serios acum ca prea se face zarva de catre ambele tabere...
    E topic cu feedback despre membrii? Este! Ca sa nu mai zic ca daca cititi cu cateva posturi in urma erau pusi la zid cei fara sange in veioza ca nu dau nume. Acum ca s-a dat un nume a urmat viol in grup... S-a gresit de ambele parti si ca utilizator al formului as fi vrut sa vad o alta atitudine...

    Ioarre, sunt 2 situatii diferite :

    1. cineva acuza pe cineva, fara sa dea nume si/sau motive intemeiate; practic, ne trezim ca vorbim asa, de dragul discutiei.
    2. cineva s-a considerat a fi inselat si s-a grabit sa transforma aceste discutii in albia lui de porci, doar pentru ca persoana care l-a "inselat" nu s-a dus in miezul noptii la directorul bancii, sa depuna banii in cont, cu taxa de urgenta!

    Asadar, acesta este un topic de feedback, ne bucuram sa aflam care sunt experientele celorlalti si speram sa le rezolvam pe cele negative. Ne dorim sa formam o echipa de oameni de calitate, oameni de incredere in care poti pune baza... Cu asa specimene nu cred ca reusim !
    Last edited by dsign; 16 June 2013, 01:08. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • usr1
    replied
    Da m-am agitat...... dar s-a rezolvat. Chiar nu speram sa se mai rezolve. Ceea ce regret e ca am strinit un flame si era mai bine sa port discutia cu vinzatorul pe privat.

    Leave a comment:


  • Nimeni
    replied
    usr1 sa inteleg ca te-ai agitat degeaba ....
    Ontopic . Recomand pe domnu Dragman pentru leduiala . Profesor ..

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google