Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si pana la urma cat se casciga la un chip tuning? Sa inteleg ca se ajunge la 96 nu 98 cp nu ???
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Originally posted by B-64-MVP View Post
      Pai si pana la urma cat se casciga la un chip tuning? Sa inteleg ca se ajunge la 96 nu 98 cp nu ???
      exact dar mi am facut eu remapare si se merita garantat se simte urca in ture mai usor
      Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

      Comment


      • Nu prea inteleg de ce e asa de scump chipu pentru diesel ca da mai multi cai putere sau ca e acceleratia doar prin calculator si nu are legatura cu injectoarele ca la benzina ? .. De observat ca raspunde mai bine motorul si cand ii pui toba si filtru sport, cel putin la mine nu mai are asa intarziere mare din momentu in care bag picioru in peda si pana cand se tureaza motorul. Chiar am sa ii fac si un chip tunning
        turbo makes torque and torque makes fun

        LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

        Comment


        • Originally posted by noyz View Post
          Nu prea inteleg de ce e asa de scump chipu pentru diesel ca da mai multi cai putere sau ca e acceleratia doar prin calculator si nu are legatura cu injectoarele ca la benzina ? .. De observat ca raspunde mai bine motorul si cand ii pui toba si filtru sport, cel putin la mine nu mai are asa intarziere mare din momentu in care bag picioru in peda si pana cand se tureaza motorul. Chiar am sa ii fac si un chip tunning
          ce intelegi tu prin toba sport ? Doar finala? Iti spun eu ca ti se pare ca raspunde mai bine la acceleratie,tre sa ti pui tot traseul de toba ca sa se simta.
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • Noyz: ce ti se pare asa de scump??? Crezi ca dand pe un filtru sport adevarat 70-100 euro + o evacuare completa ( 300 euro) castigi mai mult??? Din aceste modificari m-as mira sa castigi 1-2CP, dar scoti din buzunar 370 euro. La o remapare poti castiga 20CP si costa mai putin de jumatate.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Originally posted by razvanypo View Post
              tocmai mi am resoftat si eu cazanu si vreau sa zic ca sunt super multumit: urca altfel in ture parca de la o turatie mai joasa decat inainte ,i am dat o singura data cu a doua blana si imi taie benzina pe la 7000 rpm daca am vazut yo bine, ca eram atent in fata, iar in treapta 4 la 40km/h nu mai e nevoie sa dau treapta 3 pt ca urca super bine ,sunt foarte multumit,acum mai ramane sa verific consumu la mers normal sa fac o comparatie inainte si dupa.
              Ii recomand cu cea mai mare incredere pe cei de la OBD,bafta

              Nu iti consuma mai putin datorita remaparii ci datorita faptului ca masina tragand mai bine nu vei mai accelara de ex in 3000 ca sa schimbi ci vei schimba in 2500 - 2800 . Vei schimba mai jos , asta va fi scaderea de consum.

              Eu unul indiferent ca bag benzina 95 / 98 sau 100 nu simt nici o diferenta .
              De ce ?
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • Noyz, are al dracului de mare leggatura cu i njectoarele, spre deosebire de benzinar, unde nu conteaza ce injectoare ai. la diesel se recalibreaza, din cate stiu. doc...!?
                nu vreau sa-i fac reclama lui doc sau vreunui alt chiptuner, dar din tobe si filtru, mai ales la diesel, nu scoti mai nimic si te costa de numa. mai mult, filtrul sport pe diesel poate sa-ti lase ceva mai multa mizerie decat unul stock, mizerie ce se va depune in turbina, lucru nu tocmai bun.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Am citit thread-ul in intregime si as avea ceva intrebari:
                  1. Am inteles ca exista mai multe stagii de tuning pentru cresterea performantei,care ar fi acelea si in ce constau?
                  2. In flashtuning-ul de care ai vorbit mai sus ,doc, pentru 1.4, este folosit un soft standard pentru toate motoarele de 1.4 mpi sau exista mai multe variante de soft care modifica diferit performantele masinii? Multumesc.

                  Comment


                  • Un drum pana in cluj cand faci? preturile sunt exprimate cu reducerea inclusa? am vb telefonic mai demutl si mi-ai zis.. sa iau legatura cu baiatu din satu mare.. dar atucni erau alte preturi acuma vad ca au scazut. Mersi
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • Aceste preturi sunt valabile pentru cei care vin la Bucuresti (direct la sediul central) si fac aceasta modificare. La dealerii din tara preturile sunt cele afisate in listele de aplicatii de pe site. Am impresia ca la cluj o sa ajunga in curand unul din dealerii nostri si as putea sa te pun in legatura cu el.


                      @xsander: la motorizarile otto aspirat nu exista mai multe stagii de modificare, decat unul si bun. Daca insa faci si alte modificari la masina gen axe cu came atunci se face alt soft.

                      Nou! In curand va vom pune la dispozitie un pachet ce include soft si turbina mai mare pentru motorizarile 1.5dCI. Voi revenii cu amanunte legate de performante, grafice dyno si preturile exacte.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Doc mai e valabila oferta cu 250 ron pentru membri forumului??? Garantie si factura primesc??? Sper ca nu o sa am probleme la itp ca vine curand. astept un rasp.
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Factura se primeste numai in cazul preturilor afisate pe site-ul www.obdtuning.ro, adica valoarea intreaga 150 euro. Ofertele sunt valabile doar in cadrul forumului.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • in craiova se poate face? La ce pret pt 1.4 mpi si cu cine trebuie sa iau legatura
                            Last edited by Seba; 12 May 2008, 00:55.

                            Comment


                            • Originally posted by Doc View Post
                              ....
                              Nou! In curand va vom pune la dispozitie un pachet ce include soft si turbina mai mare pentru motorizarile 1.5dCI. Voi revenii cu amanunte legate de performante, grafice dyno si preturile exacte.

                              Cum stam cu turbina aia? pe cand se anunta
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • Originally posted by eugeninho View Post
                                in craiova se poate face? La ce pret pt 1.4 mpi si cu cine trebuie sa iau legatura
                                Daca mergi la un dealer local pretul este cel afisat pe site-ul nostru: http://www.obdtuning.ro/?S=lista&categorie=47 insa daca ajungi la Bucuresti poti beneficia de discount la 350 RON.

                                Originally posted by KeanuRev View Post
                                Cum stam cu turbina aia? pe cand se anunta
                                Se lucreaza la kitul turbo si cand va fi gata de vanzare se va anunta aici. Cam asta se poate obtine din logan:
                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google