Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici eu n-am mai auzit de garantie 3 ani la rombat. asta e intreaga lor durata de viata.
    sa nu fie vrajeala dealerului...

    Comment


    • Si eu cred ca a inteles rau colegu', ori a cumparat primul Premier produs cu 3 ani garantie.
      Bine, o poza spune cat 1000 de cuvinte.

      Comment


      • Ei si voi, 3 ani garantie, durata de viata 5 ani, poate 4, la banii aia afacere pt dealer, din vanz scoti banii pt garantii. Eu nu as lua asa ceva pana nu verif bateria sau o confirm a tehnolog folosite, macar o medie de 6 ani a diratei de viata pt diesel.

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Nu am garantia la mine sa ii fac o poza numai saptamana viitoare sa va arat ca nu am inteles gresit http://www.rombat.ro/

          Comment


          • Am vazut: Intre 1 iulie si 31 decembrie 2015, la Premier.
            Ma gandeam eu ca vor sa iasa in evidenta fata de concurenta, dar se pare ca stau prost cu vanzarile la Premier.

            Comment


            • Nu am apucat sa studiez piata deloc ca am ramas in alt oras fara baterie si eram presat de timp si aveam nevoie de o baterie .De unde am cumparat-o aveau numai varta,rombat si bosch.

              Comment


              • Ai ales bine, Varta si Bosch, mai scumpe, dau numai 2 ai garantie.

                Comment


                • Am mers pe principiul ca daca baterie din fabrica a tinut 8 ani am mers tot pe rombat.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    ......................

                    Poti pune o poza cu garantia?

                    Un Premier devine mai atractiv cu 36 luni garantie, fata de alte baterii.
                    Am aruncat un ochi pe garantie cand am schimbat bateria (in reprezentanta) si scria acolo ca din 6 in 6 luni trebuie mers la verificare pentru a putea beneficia de intreaga garantie (parca 2 ani).
                    Nu mai stiu daca am hartia de garantie, tre' s-o caut.

                    Deci daca iti pica dupa 7-8 luni si nu ai avut vizita de verificare ciuciu schimbare.

                    Comment


                    • Adevarat! Fain! Asa este, daca ai depasit cu 24h, ciuciu! Stai mai mult pe drumuri pt garantie, nu am respectat regula.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Nu vorbiti asemenea PROSTII aiurea,daca respectati tot ce scrie in certificatul de garantie nu are nimeni ce sa comenteze la schimbarea bateriei.Unde scrie ca trebuie s-o verifici la 6 luni ? arata-mi si mie pe certificatul de garantie.

                        Comment


                        • Tare asta cu vizita pentru verificarea periodica. De obicei se practica la bunuri cu valoare mai mare, gen centrale termice, unde ai garantie 3 ani daca faci anual o verificare.
                          Dar o baterie e consumabil.
                          In fine, la Caranda n-am vazut specificatia asta, garantia era 24 de luni cu conditia verificarii incarcarii oferite de alternator, cand iti montau bateria.
                          Stiu ca am citit atent garantia, bateria fiind cumparat fortuit dintr-o statie de carburanti MOL, intr-o duminica, dupa garantie si verificare m-am dus la reprezentanta Caranda in cursul saptamanii urmatoare.
                          Si cum nu stiam de cand zace bateria aia pe raft la MOL, am zis ca macar sa clarific cu garantia.
                          Bateria a trecut deja de 5 ani, nu-i rau zic eu, pentru o baterie cumparata din benzinarie.
                          Last edited by mr.K; 27 September 2015, 13:45.

                          Comment


                          • Depinde de dealer, eu am avut asa ceva scris in certif de garantie la Varta (bat Matiz), la 6 luni verif period tens, conditie eliminatorie pt resp garantia de 2 ani, nu ma puneti sa scotocesc in "arhiva", nu am respectat contractul, ca doar nu ma mut sa dorm in reprez.
                            PS
                            Nu mai am contractul, a ramas cu bateria, cand am vandut-o.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            Last edited by Oti; 27 September 2015, 17:52.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Pai eu cred ca scria.
                              Sunt doar putin nelamurit de ce atata agitatie cu verificarile la 6 luni, e doar o amarata de baterie.

                              Comment


                              • Pai cu cat e mai proasta , este mai ieftina. Ca sa scape de garantie, scrie mic in contract verif periodica la 6 luni. La fel cum e cu creditul in franci elvetieni. La fel poate sa o vanda mai scump si sa creasca garantia la 3 ani daca miz pe durata de folosire 4 ani.
                                Pe mine ma lasat bat in fata mag de piese auto Stefan, cand am luat-o, nu am complet certif, am avut ablig sa ma prezint la service-ul lor, AutoStefan, intr-o sapt, dupa completare, cand am citit, m-am minunat de isprava.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                Last edited by Oti; 27 September 2015, 18:08.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google