Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitări și drumuri bune!

    Apropo de „rodaj”
    ”RUNNING IN, IGNITION SWITCH
    Petrol version
    For the first 600 miles (1,000 km), do
    not exceed 78 mph (130 km/h) in the
    highest gear, or 3,000 to 3,500 rpm.
    You may only expect top performance
    from your vehicle after approximately
    1,800 miles (3,000 km)”
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Foarte frumoasă..drumuri bune
      Eu am luat sl prestige plus brune visione..fara camera si volan piele...

      Comment


      • Eram hotarat tot pe SL Prestige Plus impreuna cu volan piele si camera pana sa apara TeckRoad.

        Comment


        • Te felicit pentru masina si iti doresc sa ai numai drumuri bune!

          Am doar o simpla curiozitate. Editia asta limitata a constat doar in cele doua culori noi si in elementele de design exterior interior si exterior (jante, oglinzi, tapiterie, aeratoare)? Si daca da, care a fost costul suplimentar la motorizare si dotari identice fata de cea din care a derivat?

          Comment


          • Frumoasa masina
            câți mai mulți km fără evenimente

            Comment


            • Originally posted by gabrieln1960 View Post
              Am doar o simpla curiozitate. Editia asta limitata a constat doar in cele doua culori noi si in elementele de design exterior interior si exterior (jante, oglinzi, tapiterie, aeratoare)? Si daca da, care a fost costul suplimentar la motorizare si dotari identice fata de cea din care a derivat?
              Da, diferenta vizuala (fata de prestige) o consta in capace, oglinzi, tapiterie, aeratoare si cam atat.

              Pe partea de confort are in plus (fata de prestige) camera spate in standard. La prestige e contra cost 100 euro.

              Ca si costuri diferenta intre prestige sl si teck road (la logan) este de 100 de euro, adica 10600 in loc de 10500. Practic platesti camera care devine standard dar primesti diferentele ce definesc teck road...

              Din ce am inteles de la colegi, teck road este un fel de black and white. Dar B&W nu se mai poate comanda.

              Comment


              • Difera si iluminatul interior din cate vad. la prestige totul e pe alb (acele ceasurilor sunt galbene), singurul element portocaliu este butonul de power de la navi, prestige-ul mai are si semnalizari in oglinzi.

                Comment


                • Cam acestea par a fi diferențele si am mai observat cele două aeratoare centrale la Prestige au forma dreptunghiulară pe când la edițiile limitate gen B&W si Techroad toate cele patru aeratoare sunt rotunde. Probabil mai sunt si alte mici diferențe dar cele enumerate in ultimele posturi sunt cele mai evidente

                  Comment


                  • Cel mai mult imi plac capacele de la roti. In ceea ce priveste aeratoarele este foarte bine ca sunt rotunde, cele rectangulare sunt suparator de ineficiente. Singurul "avantaj" este ca pot prinde telefonul direct pe ele.
                    Si un sfat: daca nu ai un copil mic care sa murdareasca bancheta, sa nu pui huse pentru ca pierzi mult din farmecul interiorului. Si in plus, ce sens are sa pastrezi tapiteria "imaculata" pana o vinzi? De ce sa se bucure altul de ea? Eu prefer sa traiesc momentul si am de gand sa o folosesc pana nu mai poate fi curatata sau pana se rupe, dupa care pun huse.

                    Comment


                    • Originally posted by Maskatu View Post
                      Da, diferenta vizuala (fata de prestige) o consta in capace, oglinzi, tapiterie, aeratoare si cam atat.

                      Pe partea de confort are in plus (fata de prestige) camera spate in standard. La prestige e contra cost 100 euro.

                      Ca si costuri diferenta intre prestige sl si teck road (la logan) este de 100 de euro, adica 10600 in loc de 10500. Practic platesti camera care devine standard dar primesti diferentele ce definesc teck road...

                      Din ce am inteles de la colegi, teck road este un fel de black and white. Dar B&W nu se mai poate comanda.
                      sl prestige plus costa fara vopsea metalizata 10550.
                      au mai pus 50€

                      Comment


                      • Din ce am inteles de la colegi, teck road este un fel de black and white. Dar B&W nu se mai poate comanda.
                        Techroad are TOATE dotarile unui B&W ,numai ca tapiteria ,liniile de pe aeratoare(rotunde) si logoul Dacia de pe capace au nuante de rosu (la B&W erau alb/negru/gri).
                        Au in dotarea de serie cruise control,senzori de parcare si camera spate,medianav-ul,comp bord,proiectoare ceata,bancheta rabatabila,jante de 16,geamuri elecrice fata spate clima automata)
                        Techroad parca are in serie si volan imbracat in piele - B&W trebuia platit separat(asa era in aug 2018 ) Oglinzile cu semnalizare integrata -doar pe Prestige.
                        Vine in plus cu cateva culori noi ale caroseriei .Fata de B&W ,pe Techroad nu e disponibil motorul 1.0 Sce.
                        Cel mai mult imi plac capacele de la roti.
                        Pe langa faptul ca arata bine si dau impresia ca ai jante de aluminiu sunt si foarte calitative (robuste , elegante , bine finisate si stau bine fixate pe janta de 16).



                        Comment


                        • oBED : asta are semnalizarile leterale in aripi. Probabil nu au mai pus in oglinzi ca sa nu strice "teck roadul".

                          @augustus8186: Intr-adevar aeratoarele centrale sunt pe rotund. La alte versiuni am vazut pe dreptungi. Imi place ca in gaura aeratorului exista un fel de plasa, adica nu au lasat spatiul gol.

                          gabrieln1960 : Da sunt foarte ok si dau bine, sunt mai deosebite. Stiu ce zici referitor la interior dar copilul se mai urca cu picioarele, afara mai ploua mai ninge si parca mi-e mila de tapiteria aia sa nu se faca muci mai ales ca materialele nu sunt de cea mai buna calitate

                          @Viorel_L: Probabil . Deci este diferenta de doar 50 de euro. Eu zic ca merita.... primesti camera standard si ai ceva mai deosebit. Si personal pe teck road cred ca cel mai bine da rosul ca si culoare exterioara.

                          Comment


                          • pai daca puneau semnalizarea in oglinda, nu mai puteau lipi izolir band-ul ala ))

                            Comment


                            • Haters gonna hate.

                              Comment


                              • Atentie!
                                Se apropie 1 septembrie cand se va trece de la norma de poluare Euro 6c la Euro 6d-temp.
                                Aveti grija pe ce data faceti comanda si care este data de livrare.
                                Anul trecut (cand s-a modificat norma de poluare tot la 1 septembrie) unii se plangeau aici pe forum ca au avut dificultati la inscrierea masinii.
                                Tot anul trecut odata cu modificarea normei de poluare a fost retrasa din oferta cutia automata la diesel si a fost introdus ad-blue.
                                Este posibil ca si anul acesta odata cu schimbarea normei de poluare de la 1 septembrie sa apara modificari in oferta (ex. retragere easy-r, filtre GPF).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google