Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gecmc94 View Post
    Tu incalci legea pentru ca mergi peste limita si de aceea iti pasa unde este politia. Ti s-ar potrivi si o statie sa comunici cu alti soferi pe unde ai putea sa incalci legea si sa scapi fara pedeapsa, exact la fel ca politicienii din toate partidele (Orban este cel mai recent scapat).

    Legea data de politicienii meschini care acum nu mai permite politiei sa ascunda radarele trebuia completata cu suplinirea bugetului Politiei Romane pentru cumpararea de camere pentru masurarea vitezei.


    Suedezii au plantat camere pe 750 de km de drum, la fiecare 4.5 km si au redus accidentele mortale cu 50% iar viteza s-a redus cu 10 km/h.

    asta este preventie, da!
    spre deosebire despre ceea ce se intimpla pe la noi, este o mare diferenta. ca sa nu mai aduc aminte de camerele fixe in loc de acele "radare mobile" despre care nu stii daca masoara chiar viteza ta sau viteza unui indicator care se apropie de acea masina si aflata in miscare si dotata cu dispozitiv de tip "radar".
    orban nu e cel mai recent "scapat", aia a fost inainte de alegerile de-acum 4-5 ani. cel mai recent "Scapat" ar fi ala care "a dat inainte" pe trecerea de pietoni in timpul protestelor din 2017, la iesirea din parcarea parlamentului.
    si, ca nota finala, concluzia link-ului este ca "viteza a scazut cu 5-10 km/h", si nu chiar asa cum ai concluzionat tu.
    sper ca e destul de clar, am mai avut o interpelare despre "nuts & "bolts", nu demult.

    Comment


    • Da, tu te referi la accidentul auto produs de Orban, eu ma refeream la o alta incalcare a legii (finantarea ilegala a campaniei electorale) pentru care a fost achitat definitiv pe 5 mar 2018.

      Comment


      • E cazul sa-mi fac probleme cu acea pata sau sa o las în pace în continuare?
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 2 photos.

        Comment


        • Daca vezi picaturi jos atunci trebuie refacuta etansarea. Daca e o usoara umezeala poti sa o ignori linistit, uleiul nu se evapora si o cantitate foarte mica se vede un an intreg. Daca ai garantie mergi sa rezolve, e gratis.
          Daca vrei sa te linistesti iti trimit niste poze de la masini cu pretentii.

          Comment


          • Nu mai este în garanție, deocamdată nu curge uleiul.

            Comment


            • Nici nu va cuge. E o usoara lipsa de etanseitate, e f frecventa si nu merita sa te stresezi.

              Comment


              • Nu cred ca-i foarte frecventa , la mine care am acelasi motor , nu am asemenea probleme si avem rulaje apropiate.Ce este acolo nu reprezinta o usoara lipsa de etansietate , daca era vorba de asa ceva nici nu s-ar fi prelins atat de mult , incat sa-l observi pe cutie si motor , mai ales ca s-a sters acea zona relativ recent.
                Poate fi vorba de ulei neconform sau cum bine e intuit un alt coleg de forum , probleme cu valva PCV , ori pur si simplu simering defect.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Nu stiu daca e o problema dar voua va scartaie pedala de ambreiaj din cand in cand?

                  Comment


                  • mie la 1.0 da.

                    Comment


                    • La multe din gama Renault si nu numai au chestia asta cu scartaitul pedalei. Se mai greseaza si posibil sa dispara.

                      Comment


                      • Originally posted by iatagan View Post
                        Nu stiu daca e o problema dar voua va scartaie pedala de ambreiaj din cand in cand?
                        Da, și în special cind e cald afară.

                        Comment


                        • Mie nu, are un zgomot ciudat dar nu e scartait. Cred se incadreaza la categoria "asa face toate". Zgomotul pe care il face maneta schimbatorului ma deranjeaza dar deja l-am pus la capitolul "si ce daca?"

                          Comment


                          • Intr-adevar, nu e un scartait 100% , e un zgomot distinct. Mersi de raspunsuri! Prima data mi-a aparut pe la 7000 km.

                            Comment


                            • Dă muzica mai tare. Dacă stai sa asculți toate cele, nu mai vrei mașină.

                              Comment


                              • Originally posted by iatagan View Post
                                Nu stiu daca e o problema dar voua va scartaie pedala de ambreiaj din cand in cand?
                                Mers în service, se degreseaza și scârțâitul dispare. La mine au trecut aproape 3 ani de când au remediat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google