Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recunosc ca am acest pitic dintotdeauna, cand e vorba de rosturi la Dacia comparativ cu alte marci.
    Si in prezent se lasa din proiectare rosturi mai generoase, ca sa nu apara surprize, sa nu se inchidda usile sau la vreo inlocuire sa nu incapa in locul ei. Dar am observat ca sunt diferente chiar si la masinile noi, lufturi prea mari sau cu muchii neparalele.
    Cand am fost la receptie, numai la asta ma gandeam si direct la rosturi m-am uitat. A fost ok pana la urma.

    Comment


    • torquemada Nu am observat diferenta asta de la usi cand am ridicat masina..e chestie de cativa mm...

      Iar la.ventilatie cum sa nu mearga mijloc cu parbriz? Adica nu iese combinatia asta din aeroterma? Ca pe panou pot sa apas pe butoanele astea si se aprinde ledul..
      Attached Files

      Comment


      • Ai următoarele ieșiri din cutia aerotermei, identică pentru AC manual și Auto
        a. -parbriz + 2 laterale mici
        b. -4 la mjlocul bordului
        c. -4 la picioare, (2 + 2sub scaune)

        Din construcție ai doar dirijare a, a+c, c, c+b, b, că a+c scapă puțin aer și prin b, dar asta e o altă discuție.

        Mă contraziceți doar după ce demontați o cutie de climatizare și studiați ce și cum
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Maskatu , poate e doar autocolantul lipit gresit.
          t0rquemada, ai dreptate, asa e si la mine la AC manual cu rotite. Se aplica si la Prestige (B&W, Techroad) chiar daca butoanele arata ca exista optiune sus, mijloc si jos?

          Comment


          • Vezi de la min. 12:15, procedura de reglat usi la BMW

            Comment


            • Ok torquemada am inteles dar credeam ca merge daca ma lasa sa apas combinatia asta...

              Nu este lipit stramb autocolantul. E stramba usa. )
              Attached Files

              Comment


              • "Modificare a repartizării aerului în habitaclu Apăsaţi pe una dintre tastele 4. Martorul luminos integrat în tasta selectată se aprinde.

                Este posibil să combinaţi două sau trei poziţii simultan, apăsaţi pe două sau trei dintre tastele 4. " 20190621_231241.jpg

                conform manualului dacia pentru clima automată.

                Comment


                • Conform colegului torquemada combinatia parbriz plus centru nu este posibila...chiar daca se poate selecta...

                  Comment


                  • Salut. Am aproape 3500 km cu loganul, nu am completat nici un lichid pana acum insa lichidul de racire pare ca scade de la o saptamana la alta. Acum este undeva la 0,5 cm - 1cm peste minim. Nu mai stiu exact cat era cand am luat masina dar parca statea undeva la jumate.

                    Este normal sa scada nivelul? Multumesc.

                    Comment


                    • De scazut scade la toate. Completeaza cu Glaceol RX tip D verde diluat 1/1 cu apa distilata si stai linistit.

                      Comment


                      • Maskatu
                        Cat timp nu scade sub minim nu-ti face griji.

                        La mine a scazut pana la minim (acolo s-a stabilizat).
                        A fost completat la revizie cu ceva de la dacia ....Glaceol RX tip D - galben la culoare , acum e la max si a ramas acolo.

                        Ceva impresii dupa 3500 km?!
                        ​​​​​​​
                        Last edited by anduvirgil; 7 July 2019, 11:05.
                        Logan 0.9 TCe 2018

                        Comment


                        • Ala galben e de fapt verde!

                          Comment


                          • Stiu de Glaceol RX tip D de pe vremea cand aveam SuperNova. Dar in general motorasul asta papa lichid de racire sau se stabilizeaza la un moment dat?

                            O sa revin cu impresii despre masina pe un topic dedicat(daca avem).

                            Comment


                            • Doar atunci cand e nou scade nivelul antigelului dupa doua, trei mii km.

                              Comment


                              • Imi aduc aminte ca si la mine cand era nou agregatul , mi-a scazut nivelul lichidului de racire , pana aproape de minim , am completat pana la maxim , dar aceasta faza nu s-a mai repetat , daca tot iti scade dupa ce completezi de maxim 2 ori in cateva mii de km, eu zic ca-i o problema.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google