Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult! Am schimbat ambii senzori, dar problena persista. Azi ii fac test de compresie ca am impresia ca supapele sunt varza.
    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." ALBERT EINSTEIN

    Comment


    • Multumesc mult! Am schimbat ambii senzori, dar problena persista. Azi ii fac test de compresie ca am impresia ca supapele sunt varza.
      "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." ALBERT EINSTEIN

      Comment


      • Până revine și aici cu răspunsul, copy-paste de pe facebook: Mister elucidat cilindrul 2 e praf



        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by anduvirgil View Post
          Pe unde se face admisia de aer in aeroterma pe recirculare?
          Vreau sa puns spray-ul cat mai aproape de aceasta.
          Deasupra pedalei de accelerație


          Last edited by t0rquemada; 26 September 2019, 22:57.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • A fost montat corect filtrul de aer?

            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment


            • Este invers fata de orientarea in cele doua clipuri mentionate anterior.

              Comment


              • Deci...asa l-au montat in service de reprezentanta...
                Am facut igienizare AC si am schimbat filtrul.
                La urmatoare revezie schimb eu filtrul.
                Logan 0.9 TCe 2018

                Comment


                • De ce nu-l scoti sa-l pui in pozitia corecta?

                  Comment


                  • Am scris mai sus, am igienizat instalatia si am schimbat (inlocuit) filtrul de aer, montat in pozitia corecta.
                    Din pacate calitatea filtrului este mai slaba fata de cel de origine...noroc ca pana la revizia urmatoare vin sezoanele de ploi / zapada si va fi praf mai putin.
                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Puteai opta (achiziționa) ptr un filtru de carbon activ daca tot ai igienizat instalația.

                      Comment


                      • Exista unele cu 3 structuri: 1 filtrare particule fizice, 2 "anihilarea " diverselor mirosuri/gaze si 3 impiedicarea proliferarii bacteriilor si mucegaiurilor. Sincer nu stiu cat de adevarat este. Nu am gasit nici un studiu doveditor pentru ultimul.

                        Comment


                        • Am folosit numai filtre normale jc (la fosta masina) si dacia. Nu am simtit nevoia de altfel de filtru. Nici dpdv al prafului nici al mirosului.
                          ​​​​​​
                          Singura chestie observata dupa schimbarea filtrului la revizie a fost depunerea rapida a prafului pe bord.
                          ​​​​​​
                          Logan 0.9 TCe 2018

                          Comment


                          • Sigur praful nu vine prin fereastra deschisa? Oricat de prost ar fi filtrul, tot va retine praful cotidian.

                            Comment


                            • Nu merg cu geamul deschis.
                              Logan 0.9 TCe 2018

                              Comment


                              • Legat de praf, și eu am observat asta după revizie. O sa ma uit sa vad cum e montat. Nici eu nu merg cu geamul deschis.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google