Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezolvarea e simpla, blocati usile la plecare.

    Comment


    • Cu tot cu usile blocate s-a deschis, aia e problema.

      Comment


      • La mine se blocheaza automat la plecarea de pe loc, am activat functia din buton la cateva zile dupa ce am luat masina, dar sincer sa fiu nu mai imi aduc aminte daca cand s-a intamplat aveam deja sau nu functia de blocare automata activata.

        Oricum nu ii normal sa se intample. Probabil o sa am o vorba cu cei de la Dacia, dar momentan n-am avut timp.
        Last edited by epuru; 1 July 2014, 11:23.
        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

        Comment


        • Poate nu au fost inchise bine?
          Eu nu am avut probleme de genul.
          sigpic

          Comment


          • Tinand cont ca la logan 1 au facut rechemare pe faptul ca sudurile la scaunul soferului nu sunt bune, acum e posibil ca la o groapa sa nu cadeti cu tot cu scaun din masina ...

            PS Postul meu e un pamflet.

            Acum pe bune, voi chiar vorbiti serios? Se deschid usile in mers ?

            Comment


            • E noua functie a A/C-ului )

              Comment


              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                Cu tot cu usile blocate s-a deschis, aia e problema.
                Mergi la service si reclama, ca nu e ok.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Da, vreau sa ajung sa reclam problema, dar s-a intamplat o singura data si atunci ma tem ca cei de la dacia vor zice ca daca nu face sa vada si ei problema nu se va rezolva nimic.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Poate nu au fost inchise bine?
                    Eu nu am avut probleme de genul.
                    99% erau inchise bine usile si cand am luat denivelarea respectiva s-a deschis usa dreapta pana la prima treapta, se tinea in siguranta si vibra. S-a aprins si martorul usi deschise, a urlat o sonerie de prin bord si parca s-a aprins si plafoniera. Ii drept ca avusesem inainte pasager in dreapta care coborase cu cateva minute inainte, dar nu mi s-a parut nimic suspect cum ca ar fi ramas usa deschisa dupa ce a coborat.

                    Originally posted by Drogas View Post
                    Tinand cont ca la logan 1 au facut rechemare pe faptul ca sudurile la scaunul soferului nu sunt bune, acum e posibil ca la o groapa sa nu cadeti cu tot cu scaun din masina ...

                    PS Postul meu e un pamflet.

                    Acum pe bune, voi chiar vorbiti serios? Se deschid usile in mers ?
                    Da, chiar foarte serios. Am ridicat masina in 11 iunie si dupa cateva zile am patit-o. Pacat ca n-am fost inspirat sa salvez filmarea, ca aveam camera in parbriz. Se auzea foarte bine pe filmare exact momentul cand s-a deschis usa si a intrat zgomotul exterior in masina si cum "dansa" usa in prima treapta pana cand am reusit sa trag pe dreapta.
                    Last edited by epuru; 1 July 2014, 14:42.
                    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                    Comment


                    • Nu stiu ce sa zic , poate nu s-a inchis bine si a sarit prima treapta de inchidere ca sa zic asa.
                      sigpic

                      Comment


                      • - aloha tuturor
                        mirobolantul, preafericitul si genialul stepway face figuri:
                        - si anume: am ramas pe rosu, am mers cam 2l pana la pompa si am bagat asa ca scartaru' 5 litri - nimic tot pe rosu.
                        - am mai bagat 5, tot pe rosu.
                        Stie cineva ce poate fi?
                        Ma duc acum sa bag vreo 15l poate poate se misca ceva la caramizi. Consumul si restul functiilor CB merg bine, atat doar ca el considera ca sunt pe rezerva.
                        sigpic

                        Comment


                        • Aceeasi problema o are si prima generatie de logan cand ramai pe rezerva. Daca o sa bagi 15l o sa iti arate si cei 5 de i-ai bagat prima data. Deci 4 "pavele".

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Vezi poza,
                            burduful iese usor din stalp, verifica pozitia mufei, si daca ai zgomote la miscarea cablajului din stalp
                            In mare parte sunt greierasi la treceri peste denivelari. Torq, sa inteleg ca trebuie sa demontez plasticul acela de pe stalp pentru a verifica daca mufa aia atinge de ceva. Poti sa scoti o captura din Dialogys te rog?

                            Comment


                            • La loganu 1, a aratat perfect pana în ultimul an junate. Dupa aia arata in plus. Bagam 10 litri se ridicau vreo 5 caramizi ). Am schimbat si.plutitorul, degeaba. Am bagat acum.in asta mai mult si le.a afisat oe toate. Oare daca fac plinul din 4 in 4 litri tot pe rosu sunt? ))
                              sigpic

                              Comment


                              • @yo9ict Eu am vorbit de ce se vede in poze, nu trebuie sa demontezi interiorul. Trage burduful afara, verifica pozitia mufei in burduf, si misca putin de cablajul ce iese din stalp; daca nu auzi nimic, greierasii sunt din alta parte
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google