Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baieti, vreun sfat pt eliminarea greierasilor foarte suparatori din stalpurile dintre usi?

    Comment


    • Insecticid (:
      sigpic

      Comment


      • Desi sunt impotriva off-ului, nu pot sa nu accept o gluma buna.
        Bravo Stoicane, iti merge mintea; la rece.
        ...
        Sa revenim la subiect.
        Last edited by IancuMIC; 29 June 2014, 22:43.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • @yo9ict In care stalp, st sau dr?
          Daca ai burdufuri spre usile spate, pe stalpul cu greierasi scoate capatul burdufului, si vezi daca mufa de acolo sta in burduf (burduful ala are o prelungire in stalp, prelungire in care sta mufa aia)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            nu am stiut unde sa postez, eu zic ca este bine aici
            treaba sta in felul urmator,-am noul logan de 1.2 de doua luni si 2700 km, si ma tot uit la borcanul de antigel,de vreo luna incoace, ca am doar jumatate de centimetru de lichid peste minim. cand am luat masina de noua din reprezentanta era cam la fel,dar mi se pare destul de putin, ma gandesc sa nu scada nivelul si sa se calze motorul, mai ales ca nu mai este indicator precum la vechiul logan , si mai si fac drumuri lungi prin tara
            am cumparat apa distilata, oare in cazul in care scade sub minim sa completez doar cu apa, pana voi ajunge in service?
            din ce vad in aceste doua luni, nu pare sa scada nivelul, voi cand a ti ridicat masina, cum statea cu nivelul antigelului?
            Cred ca s-a mai discutat la topicul cu revizii. asa a fost si la mine si cred ca la toti. Asta pentru ca sa cumperi la prima revizie antigel ....de ce sa puna ei din frabrica 300 ml in plus cand poti cumpara tu un litru de la ei?

            Comment


            • S-a mai explicat cu sta treaba cu antigelul.
              Motorul fiind nou nerulat decat la teste nu este aerisit complet si mai ramane aer pe instalatie.
              Nu ramai garantat fara antigel pana la prima revizie si nu esti obligat sa cumperi antigel de la ei.
              Te duci la magazi si cumperi un litru si completezi cat e nevoie.
              Acel litru ajunge cel putin 80.000 km
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                @yo9ict In care stalp, st sau dr?
                Daca ai burdufuri spre usile spate, pe stalpul cu greierasi scoate capatul burdufului, si vezi daca mufa de acolo sta in burduf (burduful ala are o prelungire in stalp, prelungire in care sta mufa aia)
                Torq, ar fi foarte bine daca ai putea explica mai in detaliu. Multumesc!

                Comment


                • Vezi poza,
                  burduful iese usor din stalp, verifica pozitia mufei, si daca ai zgomote la miscarea cablajului din stalp
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Torq a zis ca sunt greierasi deci cam schirtaie.
                    Cand scartie cand mergi pe drum drept , cand treci peste denivelari?
                    Putin mai explicit ca sa ai un raspuns pe masura.
                    Mai avem un coleg care ii scartaia cand pasagerul din dreapta isi punea centura.
                    Am reusit si m-am intalnit cu el si am elucidat misterul , sunetul venea din cupla centuri de sigurantza.
                    Cat mai multe detalii sunt binevenite.
                    sigpic

                    Comment


                    • Vi s-a intamplat sa vi se deschida portiera la trecerea peste gropi sau denivelari? Am patit-o de doua ori, cu ambele usi, cel mai grav pe autostrada la 120 la ora, cu usa pasagerului. Nu s-a deschis de tot portiera probabil datorita vitezei, dar s-a aprins martorul in bord si se simtea o briza de aer proaspat.

                      Comment


                      • Am patit o singura data si eu si am crezut ca nu am inchis eu bine usile.

                        Comment


                        • S-a deschis de tot sau doar pe prima treapta ca sa zic asa?
                          sigpic

                          Comment


                          • Doar pe prima treapta, nu de tot.

                            Comment


                            • Nici la mine de tot, dar nu prea e normal, nu?

                              Comment


                              • Originally posted by M_Radu View Post
                                Vi s-a intamplat sa vi se deschida portiera la trecerea peste gropi sau denivelari? Am patit-o de doua ori, cu ambele usi, cel mai grav pe autostrada la 120 la ora, cu usa pasagerului. Nu s-a deschis de tot portiera probabil datorita vitezei, dar s-a aprins martorul in bord si se simtea o briza de aer proaspat.
                                Am patit-o si eu la cateva zile dupa ce am luat masina (Stepway II). La o denivelare (nu groapa) pe la 40-50 km/h estimez s-a deschis usa pasagerului pana la prima treapta.
                                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google