Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai ce avea aia veche?
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Originally posted by Ampt View Post
      Probabil cel de sub pedalier.
      exact, s-a rupt in doua si am o parte ridicata spre usa si o parte mai jos spre schimbator.

      Comment


      • "scartaietoare pt sofer" = polistirenul de sub mocheta șoferului = 51,45e+tva
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Aproximativ 283 ron. Si scumpa si proasta. Nu stiu de ce nu folosesc o solutie mai scumpa, mai buna si de durata. Principiul "lasa ca merge si asa", cine plange o schimba in garantie, cine tace ramane cu ea rupta.

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            ... polistirenul de sub mocheta șoferului = 51,45e+tva
            Un polistiren care costă mai mult decât un Blu-ray Player!

            Comment


            • Preturi renault, calitatea mediocra.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Mie imi vor schimba pe garantie furtunul de evacuare gaze si vor monta si un colier pe furtun. Au dat comanda de furtun si scartietoare pt sofer, si dureaza pana la 1 luna, cand ma vor suna sa ma duc sa le monteze.
                daca ai comandat la M.Sud poate dura si peste 1 luna(la mine au comandat de 3 ori pana a ajuns unu bun...erau sparte de noi), pregateste -te pentru montaj, cu o bucata de pasla nu foarte groasa sa o bagi sub planseul acela fals, nu are curbura exact dupa caroserie ...
                asta duce si la spargerea lui ...eu am pus acum sunt curios daca cedeaza iar!

                bafta
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Multumesc de pont, poti sa-mi recomanzi si un site de unde pot cumpara pasla?
                  Poti trimite PM, sa nu facem reclama aici. O zi placuta!

                  Comment


                  • ti-am trimis PM.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Salut.
                      Dupa cum stiti, logan 2 are stropitoare lichid parbriz de tip perdea.
                      Eu am descoperit la mine problema din gresala.

                      Cand dai cu lichid pe parbriz, o parte din lichid ramane pe stropitoare, pe capota, in jurul stropitoarelor.
                      Cum stropitoarele nu etanseaza bine in contact cu caroseria, lichidul intra pe sub ele, se scurge pe furtun si pica pe mufe/cabluri.

                      Singura modalitate de a rezolva problema a fost sa scot stropitoarele, sa dau cu ermetic din ala care se da pe garnituri si sa le pun la loc.

                      Tata fiind taximetrist, l-am pus sa-si intrebe colegii cu logan 2 daca au aceeasi problema si marea majoritate o au. Si la masini luate de 2-3 sapt.

                      Sa verificati si voi, mai ales acu ca a venit iarna si folosim mai des stropitoarele de parbriz.

                      Nu stiu daca s-a mai discutat despre asta, dar am zis sa anunt(am mai scris si in alt thread, dar aici cred ca era locul potrivit sa scriu).

                      Comment


                      • ati recomand putin mastic
                        vezi tutorial Cristi Streulea ..
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Deja am pus, am rezolvat problema. Doar am anunta in caz ca s-a descoperit.

                          Comment


                          • la Dacia,Renault asta este una din problemele vechi nerezolvate de producator
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Originally posted by yo9ict View Post
                              Revin!

                              Am fost la Meridian Vest astazi, au constatat nivelul mic de antigel, au verificat daca exista scurgeri si au completat. 1 litru=35 ron.

                              Cu zgomotul furtunului de admisie, au constatat ca fiind defect capacul filtrului de aer (?) si au comandat pe garantie. Mi-au zis ca ieri le venise cineva cu aceeasi problema.

                              Ar fi bine fiecare sa verifice daca are problema asta.
                              Aceleasi trepidatii le simt si eu, fix in aceeasi zona. Sunt mai accentuate cand tin piciorul pe frana, la semafor. Am fost deja o data in service si mi-au spus ca s-a rezolvat. Mi-au adus masina si NU. Am intrat iar cu ea si am plecat fericit. Nici o saptamana si trepidatiile au reaparut. O sa verific si eu antigelul. Mai fac o programare. Sa vedem...

                              Comment


                              • @tibik: cred ca acelasi furtun imi vibreaza si mie. Daca e vreo solutie clara, fa un thread nou si da o rezolvare
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google