Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E vorba de tarif diferit cu/fără piese de la ei. De exemplu 75 lei (fără tva) vs 105 (fără tva).

    Comment


    • Am inteles. Daca te duci cu piesele tale te costa mai mult. E logic, e munca mai grea decat cu piesele lor.

      Comment


      • Nu toate reprezentantele practica 2 tipuri de tarife la manopera: mai mic cu piesele lor, mai mare cu piesele clientului. Sunt reprezentante care au acelasi tarif la manopera, indiferent de provenienta pieselor, chiar si in Bucuresti.

        Comment


        • Sau îți oferă o reducere de 15% la manopera, gen autonesti dacă iei piesele de la piesenet.ro

          Comment


          • Am vazut ca e o reducere la piese dar scumpire la manopera (gen: manopera mai ieftina dar făcem mai multe - dam de 3 ori cu pensula in loc sa dam de doua- deci mai scump) sau reducere gen "de la 400, oferta 450"

            Comment


            • Eu am făcut prima revizie la autonesti. Am cerut oferta de la ei: manopera 200 lei, restul pana la 900 piesele date de ei. Nu mi a convenit ca îmi puneau ulei elf 10w40 si prețul destul de mare, așa ca am luat piesele de la piesenet.ro am plătit 450 lei (ulei elf rn tech 5w40, filtru GPL.....) piesele au fost trimise direct la autonesti, iar manopera a fost 200 lei-15% = 170 lei ca am luat piesele de la piesenet.ro. Concluzia mea a fost decât sa nu aibă clienți mai bine accepta înțelegerea asta!

              Comment


              • N-am văzut întrebarea pusă în acest thread așa că:

                Cei care aveți modificări ale navigației Media Nav, când mergeți la revizie, le scoateți și reveniți la versiunea de fabrică?

                Comment


                • Pai nu cred că interesează pe nimeni ce ai tu pe MediaNav. Decât dacă te duci la garanție că nu mai merge in rest nu cred că interesează pe nimeni.

                  Comment


                  • Nu, eu am schimbat radio 2DIN cu Medianav si nu a zis nimeni nimic, nu i interesează, doar schimba filtrele si uleiul, îți pun ștampila in carte si la revedere.

                    Comment


                    • Nu ii intereseaza decat dacă reclamati ceva pe garantie...

                      Comment


                      • Efectuat revizie 1.5 dci /75cp,E6, filtru aer, filtru polen carbon, filtru motorina, filtru ulei, 5L ulei dacia oil 5w30, preț final 647lei.

                        Comment


                        • Joi am schimbat și eu plăcuțele... o tona de bani, 350 la Meridian vest... e cam ciudat, m-au ținut aproape 20k primul set... e mult, e puțin?

                          Comment


                          • Revizii Logan II

                            Foarte putin,acum depinde si de conditiile in care circuli...la Dokker-ul de la munca cu placutele din fabrica am mers 55 K

                            Comment


                            • Pe mine m-au ținut 49000 km, acu nu știu ce sa zic. Depinde și de stilul fiecăruia de mers.

                              La Meridian Sud, am cumpărat plăcuțele de la piesenet.ro și manopera de la ei m-a ajuns la 220 lei în total.
                              Last edited by aris86; 21 October 2017, 09:47.

                              Comment


                              • Am inteles ca placutele din fabrica nu ar fi la fel ca cele care se gasesc pe "piaa"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google