Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum sa nu indice?din ce an este masina?eu stiam ca toate modelele logan 2 au functia asta

    Comment


    • Masina din aprilie 2017, nici mie nu imi indica numarul de kilometri pana la revizie

      Comment


      • Cineva mai in tema sa elucideze situatia....eu si la Dokker-ul de la munca(varianta low) am aceasta functie.poate nu stiti unde sa va uitati(fara suparare)

        Comment


        • @meticulosul, se pare ca au dezactivat in display OCS (incepand cu 2017 cel putin). Nici a mea, fabricata in 03-04.2017, nu mai are.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Septembrie 2016,nu indica.? Se poate activa? Sau e complicata treaba!

            Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

            Comment


            • OK,am inteles!mare tampiti fabricantii astia!nu ii inteleg

              Totusi a mea e facuta pe 21 Ianuarie si are
              Last edited by meticulosul; 25 October 2017, 16:36. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • IMG_2483.jpg. Facut revizia dimineata,valoarea scade din 100-100 km,Dacia MCV fabricatie 2017

                Comment


                • @meticulosul nu sunt tampiti...dar citeste forumurile...sa vezi cate discutii...ca mie-mi arata...ca mie-mi drege etc. Cum era la consumul instantaneu: buai...ce consuma 1.4mpi...am vazut eu ca avea consum de 15-20% afara...si am vazut multi prosti pe chestia asta...si atunci, decat sa sara prostii sa faca reclama negativa...au preferat sa scoata consumul instantaneu...si a ramas ala mediu

                  Comment


                  • Martie 2017, 1.5dci 90cp Prestige. Nu are funcția activata și sincer nici nu mă bate gândul să o activez, poate dacă există posibilitatea să îl resetez eu prin anumite comenzi ( pune centura, calcă frână și apăsă un buton )

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      au preferat sa scoata consumul instantaneu...si a ramas ala mediu
                      Uaaat? Pai eu am consumul instantaneu, sau sunt nebun ?

                      Comment


                      • Are ideie cineva cât ulei intra la 1.5dci 90cp p 2017 ?
                        Mulțumesc
                        Last edited by IancuMIC; 1 November 2017, 20:38.

                        Comment


                        • 4.4 l ulei,am facut revizia saptamana trecuta
                          Last edited by IancuMIC; 1 November 2017, 20:39.

                          Comment


                          • Originally posted by meticulosul View Post
                            4.4 l ulei,am facut revizia saptamana trecuta
                            Sigur
                            La masina veche când a venit spuneau 4.4, după prima revizie sau sucit la 4.1( dacia nu service). Eu am rămas la ea cu 4.1 dar sunt mecanici si astăzi care pun 4.4.
                            Mulțumesc

                            Comment


                            • Am avut 5 l si la inapoiere am avut 0.5-0.6 l

                              Comment


                              • 4.1 - 4.2...pentru ca mai raman 100-200 ml prin motor.
                                Eu pun 4.2 si tija ramane la jumatate de la revizie la revizie ( 1 an ).
                                Apropo...scrie in manual

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google