Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Suiram16 View Post
    Salut!
    Cei care folosiți Elf Evolution RN-TECH 5w40, de unde îl cumpărați? Peste tot scrie ,,stoc epuizat,,. Mulțumesc!
    Eu mi am cumparat uleiul de la epiesa.

    Comment


    • La reprezentanta cica este 100 si ceva de lei o bujie pentru ca "sunt mai speciale, cu iridiu". Nu e cam mult? Un schimb de 3 bujii la 0,9 gpl ajunge la 400 lei. Cat ati platit cei care ati facut schimbul de la 40k?

      Comment


      • ...avem ce avem, cu "reprezentanta"....
        Last edited by alex1ioan; 9 October 2020, 14:45.

        Comment


        • ...de ce o aducem in discutie, în același context, nu stiu...
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.
          Last edited by alex1ioan; 9 October 2020, 14:54.

          Comment


          • Cum sa nu ai ceva cu reprezentanta...când prețurile la piese sunt cel puțin duble.
            Piesele pentru revizie costa 180 lei in magazine și 500 lei in reprezentanta...vorbesc de aceleași repere.
            Echitabil....
            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment


            • Ce sa zic eu, litru de ulei în Austria e de 30 de euro fără tva.
              Manopera pe ora, dacă nu ma înșel e de 80 de euro.
              ​​​​​​

              Comment


              • A fost un spirit de gluma, deci, în consecință, de ce ne plângem că e scump si nu facem nimic(vezi foto) ? Vad adesea comentarii , de genul, ca e scump, ca ne jupoaie, jaful practicat, dar in ciuda faptului, continuam sa le dam "de mâncare ". Esti comod, sau cu dare de mână, fa-o la ei, nu - ai de ales. Nu vreau sa lungesc discuția, nici polemici , am mai dezbătut subiectul, fiecare procedează cum consideră, dar , va rog, nu va mai plângeri, alternative sunt si le-am prezentat de fiecare dată. Cu respect!
                Last edited by alex1ioan; 9 October 2020, 17:22.

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by alex1ioan View Post
                    ...de ce o aducem in discutie, în același context, nu stiu...
                    eften ,... nus cu iridu !

                    alea de aluminu

                    Comment


                    • Io zâc ca e, iote colea:
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 10 October 2020, 21:57.

                      Comment


                      • Filtru habitaclu la 10300 km ...incepuse sa miroasa...de pe la 9000....


                        Logan 0.9 TCe 2018

                        Comment


                        • Teoria bujiilor pentru 0,9TCe... lucruri cunoscute din 2014 dar "redescoperite" periodic
                          - prima revizie de 4 ani/60000km la 0,9TCe (a se vedea prețul) https://www.loganclub.ro/forum/forum...73#post2173273
                          - bujia de 0,9 TCe https://www.loganclub.ro/forum/forum...47#post2175247
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Le am schimbat și eu acum câteva zile ,75000km, cumpărate de la reprezentanta serus cu 100 lei .
                            Intr adevar se gasesc mai ieftin dar am zis ca nu le schimb in fiecare an ..poate exista mici diferente de calitate .

                            bujii.jpg
                            In schimb la suportul antibalans am mers pe aftermarket de la lemforder , este acelasi care se monteaza din fabrica . Diferenta de pret este mai bine de 50% fata de cel din reprezentata .

                            Comment


                            • Se poate poza sau cod pentru suportul antibalans, eventual preț? Mulțumesc

                              Comment


                              • Originally posted by Suiram16 View Post
                                Se poate poza sau cod pentru suportul antibalans, eventual preț? Mulțumesc

                                Suport transmisie automata LEMFORDER 37940 01 (155lei), cod 11 23 810 35R ...are toate insemnele ca si cel original doar ca unde apare codul renault sau sigla sunt polizate/sterse .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google