Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fi 5mm x 24mm
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Am o intrebare pentru posesorii de Sandero/Stepway: cum se comporta haionul? E cumva galagios?

      Am mers cu amici cu masini gen Yaris, 207, Fabia si pe drumuri mai rele haionul facea putina galagie.

      Comment


      • Nu face galagie, e antifonata la fel ca restul masinii.

        Comment


        • Ms de precizare, Aris! Sper ca haionul sa fie proiectat bine si sa reziste in timp fara sa inceapa sa trancane.

          Comment


          • Nu am auzit nici posesori de sandero 1 sa aiba probleme cu hayonul.

            Comment


            • Originally posted by fallax View Post
              Am o intrebare pentru posesorii de Sandero/Stepway: cum se comporta haionul? E cumva galagios?

              Am mers cu amici cu masini gen Yaris, 207, Fabia si pe drumuri mai rele haionul facea putina galagie.

              Nu cred ca haionul facea galagie, etajera sau capacul sta pe dopuri de cauciuc pt amortizare, si multe alte chestii din portbagaj.........la Sandero se zavoreste destul de bine, se fixeaza pe cheder, nu joaca........
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Ms, Oti! Inclin sa iau un Sandero prin rabla si incerc sa-mi fac o parere despre eventualele dezavantaje

                Comment


                • Eu sunt multumit de masina, as fi vrut putere mai mare la motor, ceva pe la 90cp in sus, m-am fript cu motorul in 3 cilindri la Matiz (pretentioase, oricand un cilindru poate sa dea rateuri si ramai in doua cand ai mai multa nevoie...), recomand motor cu patru cilindrii indiferent de putere, puterea de 75cp la mot de 1.2 este prea mica raportata la greutatea masinii......depasiri, mers pe drum de tara, satesti, ulita, comportament nesatisfacator. In rest, fiabilitatea, aspect, placerea de a lucra le ea....sunt multumit.....mai multe la petrecerea de un an.........dupa revizie.....
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Placerea de a lucra la ea ? Poti defini?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Asta cu " e bine sa ai multi cilindri ca redundanta" e geniala, mai ales ca nici loganul 1 nu a avut probleme cu rateuri de aprindere. Pe principiul asta ia o alfa twin spark, ai si 2 bujii pe cilindru .
                      Un diesel de 90 de cai o sa para mai fortos decat benzinarul de 90 de cai.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Uite placerea......am vazut ca trebuie sa completez antigelul , vreau o confirmare asupra tipului de antigel - GLACEOL RX type D - si pana la ce nivel trebuie completat - dunga galbena sau mai jos? vezi poza.....

                        PS

                        einstein1984 nu este vorba de rateuri, este un motor incomplet dupa parerea mea, foarte pretentios, fiabilitate mica raportat la un motor in patru cilindrii.....recomandat pentru oras mai mult.......exagerez: cand o sa vezi o camioneta americana cu motor in trei cilindri capacitate 4L prin desert la 60grade.......
                        Attached Files
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Saca nu ma insel scrie pe vas min si max


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Am sa ma uit mai bine... nu am vazut repere min-max....tipul antigel este bun? acelasi folosit de Dacia? daca ma duc la revizie, completeaza ei si il baga la pret de apa grea pt motorul meu atomic.......
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • E ok poti completa si singur


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Linia galbenă e nivelul la ieșirea din fabrică, tu pui până la nivelul de maxim.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google