Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E vorba de piese originale Dacia, piese care se montează doar pe echiparea de top E2 Laureate. La noi nu se monta blana pe capotă și pe firewall decât pe 0,9TCe E1(Ambiance sau SL+), 1,2 16v nu avea elementele nici pe E0 (Acces) nici pe E1

    PS. Prestige sau SL prestige+ (E3) nu se fabrică și nu se vinde în ROmânia, la noi e un E2 cu opționale
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Eu am pus pasla de la diesel și e ok cu zgomotul la viteza mare la 1,2 16v.

      Comment


      • Originally posted by jr65 View Post
        Insonorizantul pe peretele antifoc, inteleg ca e montat pe partea din compartimentul motorului. Este ok dpdv al sigurantei la foc? Ma gandesc ca poate fi un motiv de acuzare in caz de Doamne fereste. La inspectii se sesizeaza careva ?
        Nu are probleme la foc, este rezistent fără probleme la flacara
        dar oricum nu este foc în compartimentul motor, nu am masina pe carbuni
        la tip sau alte inspecții nu au treaba cu asa ceva, nu prezintă nici un risc, numai beneficii

        Comment


        • Nu este burete, este un material butylic cu folie termica de aluminiu

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post

            PS. Prestige sau SL prestige+ (E3) nu se fabrică și nu se vinde în ROmânia, la noi e un E2 cu opționale
            Si ce are "adevaratul" Prestige in plus fata de al nostru?
            SL Prestige Plus vad ca se vinde la rabla ... Nu inteleg

            Comment


            • Este diferență între insonorizantul (de la capotă) pus la diesel față de cel pus la 0.9 TCe? Primisem niște capace ventil mai demult la o comandă, tot de pe ”AliExpress” (tot din Rusia), acum le-am regăsit. Nu sunt din plastic, sunt din aluminiu.
              Attached Files

              Comment


              • Loganurile care vin acum (0.9) au bara torsiune?

                Comment


                • Originally posted by iatagan View Post
                  Si ce are "adevaratul" Prestige in plus fata de al nostru?
                  SL Prestige Plus vad ca se vinde la rabla ... Nu inteleg
                  În primul rând altă ambianță interioară și altă tapițerie (vezi poze).

                  Tot ce se vinde ca Prestige în Romania nu e Prestige, se vede după "decodarea" VIN-ului, E2 în loc de E3, în cazul semnăturii tale E1
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Poate si mecanismul scaunelor ?

                    Comment


                    • Originally posted by Maskatu View Post
                      Loganurile care vin acum (0.9) au bara torsiune?
                      Da..sl prestige plus are.

                      Comment


                      • Inseamna ca si Teck Road trebuie sa aiba...

                        torquemada Adica cel din poze nu se vinde in RO? Vad ca tot nu are protectie de plastic la portbagaj...am tot cautat pe net in RO dar nu am gasit plasticele care se vand pe aliexpress.

                        Comment


                        • Originally posted by Maskatu View Post
                          Loganurile care vin acum (0.9) au bara torsiune?
                          0.9 tce SL Plus,decembrie 2018 are.

                          Comment


                          • Originally posted by Maskatu View Post
                            Inseamna ca si Teck Road trebuie sa aiba...

                            torquemada Adica cel din poze nu se vinde in RO? Vad ca tot nu are protectie de plastic la portbagaj...am tot cautat pe net in RO dar nu am gasit plasticele care se vand pe aliexpress.
                            Din păcate nu se găsesc. Din câte am remarcat, doar în Rusia se găsesc (cele de la ”AliExpress” sunt tot de la magazinul din Rusia). Problema este că transportul a costat mai mult decât produsele. Dar, din păcate, este singurul loc de unde poți să le comanzi. Sunt foarte mulțumit de ele, schimbă interiorul mașinii.
                            Last edited by Danis702000; 6 May 2019, 20:14. Reason: greșeli de ortografie.

                            Comment


                            • Originally posted by Maskatu View Post
                              Inseamna ca si Teck Road trebuie sa aiba...

                              torquemada Adica cel din poze nu se vinde in RO? Vad ca tot nu are protectie de plastic la portbagaj...am tot cautat pe net in RO dar nu am gasit plasticele care se vand pe aliexpress.
                              Cel din poze e din 2014, a se observa lipsa butonului de claxon de pe maneta de lumini, alt tip de scaune (mecanism identic cu cel de pe Duster ph3) cu încălzire obligatoriu cu parbriz încălzit și climatizare automată monozonă, accentele crem, tabla vopsită din spatele spătarului banchetei spate, cârligele de ancorare din podeaua portbagajului și lista poate continua
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Sunt ceva diferențe fata de ce se gaseste la noi in țară, dar lasa ca in curând apare loganul 3 cu dotari si îmbunătățiri noi,
                                am inteles ca o sa fie hit în europa viitorul sandero 3

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google