Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu nu am stiut despre ce este vorba......in acest caz nu ai sa gasesti banda dublu adeziva cu o transparenta asemanatoare sticlei, solutia cu gel este cea mai buna, sau scoti senzorul afara......
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by panselin4 View Post
      Ceva in genul acela, crs.sandel, cum ai dat jos acea grila neagra de langa stergatoare? am vazut parca 2 clipsuri si cateva suruburi
      iti trebuie cheie de 20 si torx de 10 si cam asta e. Se desface usor. E bun filtrul de hota la ceva, in acest caz numai este nevoie de cel de habitaclu. Eu cred ca o sa-l schimb la 6 luni pe cel de habitaclu si am rezolvat si problema cu impuritatile.

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        iti trebuie cheie de 20 si torx de 10 si cam asta e. Se desface usor. E bun filtrul de hota la ceva, in acest caz numai este nevoie de cel de habitaclu. Eu cred ca o sa-l schimb la 6 luni pe cel de habitaclu si am rezolvat si problema cu impuritatile.
        Cand se va mai incalzi, chiar as monta un filtru de hota sub acea grila
        In alta ordine de idei, am montat si eu suportul de ochelari pe masina, plus am rezolvat cu lumina in torpedou, montand o lampa pe leduri cu senzor de miscare
        Voi reveni cu poze

        Comment


        • De unde ai cumparat suportul de ochelari? M-ar interesa si pe mine.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            iti trebuie cheie de 20 si torx de 10 si cam asta e.
            ...
            Adica cheie de 10 si torx de 20 nu ?

            Comment


            • Arcuri sport

              Ma bate gandul (serios) sa schimb arcurile ca sa-i cobor garda putin, cu arcurile originale e jeep
              Daca ma poate ajuta cineva cu informatii privind achizitionarea arcurilor (einbach am inteles ca merg cu telescoapele originale) si montajul lor in Timisoara! Multumesc!

              P.S. Nu gasesc informatii pe net daca arcurile sport care merg pe modelele anterioare merg si pe modelul actual!

              Comment


              • Nu se potrivesc, au alt cod. Eu am arcuri eibach. Exista un configurator in functie de masina pe eibach.com. Am postat eu pe aici poza cu codul arcurilor, pe undeva prin urma
                My Ride sigpic

                Comment


                • Daca ai putea sa postezi codul inca o data ar fi grozav ca nu gasesc unde este postat, iar pe site, la configuratorul care l-am gasit nu apare marca Dacia! Multumesc anticipat!

                  Comment


                  • Ai pm cu link
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by panselin4 View Post
                      salut, am zis sa fac un thread in care sa postam,inclusiv cu poze daca se poate, ce imbunatatiri am adus loganului 2 din dotare
                      incep eu- montat obturatoare praf, cheder compartiment motor,chedere duster in continuarea celor deja existente, presuri de cauciuc tip tavita, tava cauciuc portbagaj
                      nu reusesc sa urc pozele,aveti idee cum sa fac? trebuiesc comprimate?

                      Salut,am montat si eu cheder de dacia 1310 la motor(ai avut dreptate ca se monteaza mai dificil in dreptul acelor mici portiuni ondulate,am avut noroc gasind la un magazin acest cheder de origine Dacia intr-o punga imprafuita la 35 lei,imi zicea vanzatorul ca zace de ceva ani in stoc .Spune-mi te rog obturatoarele de praf sunt aceleasi ca si la primul logan? sau sunt unele special pentru logan 2?

                      Multumesc mult,
                      Cu stima

                      Comment


                      • Ai luat cumva de pe Brancoveanu?, ca asa am gasit si eu la 35 ron, tot intr-o punga prafuita.

                        Comment


                        • .Spune-mi te rog obturatoarele de praf sunt aceleasi ca si la primul logan? sau sunt unele special pentru logan 2?

                          is la fel obturatoarele de la inceputul loganului pana la logan 2 ....l-a montaj nu gte zgargi si desfa suruburile si monteaza-le ca atare. Nu le taia la montaj sfatul meu !

                          Comment


                          • N-are nicio treaba daca le tai. Ale mele sunt taiate de cand am masina si nu au nimic. In plus ai cam multe suruburi de desfacut ca sa ajungi la opritor.
                            Eu unul nu as da jos fata de usa doar pentru asa ceva.
                            Iar daca dai jos suruburile de pe stalp ... grija mare ... acolo exista o pasta blocanta pe surub, iar o data desfacut surubul s-a putea sa dea cu virgula in viitor.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Ai luat cumva de pe Brancoveanu?, ca asa am gasit si eu la 35 ron, tot intr-o punga prafuita.

                              Nu,le-am cumparat din militari

                              Originally posted by Tinuletz View Post
                              .Spune-mi te rog obturatoarele de praf sunt aceleasi ca si la primul logan? sau sunt unele special pentru logan 2?

                              is la fel obturatoarele de la inceputul loganului pana la logan 2 ....l-a montaj nu gte zgargi si desfa suruburile si monteaza-le ca atare. Nu le taia la montaj sfatul meu !

                              Multumesc mult

                              Originally posted by M.FLORIN View Post
                              N-are nicio treaba daca le tai. Ale mele sunt taiate de cand am masina si nu au nimic. In plus ai cam multe suruburi de desfacut ca sa ajungi la opritor.
                              Eu unul nu as da jos fata de usa doar pentru asa ceva.
                              Iar daca dai jos suruburile de pe stalp ... grija mare ... acolo exista o pasta blocanta pe surub, iar o data desfacut surubul s-a putea sa dea cu virgula in viitor.

                              Asa voi face,nu risc

                              Multumesc mult pentru sfaturi ....sper ca se gasesc usor pe la magazine
                              Last edited by Mike959; 22 February 2015, 20:32. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Madutzu25 View Post
                                Ai pm cu link
                                Multumesc frumos Madutzu25. Mai am o intrebare:in realitate cu cat a scazut garda la sol (ca pe unele site-uri spun ca 3,5 cm iar pe altele cu 3 cm sau chiar 4 cm)?
                                Last edited by Remus77; 22 February 2015, 21:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google